CO2

Všetko okolo našich akvárií, rybiek...

Moderátori: štefan, Patrik

Re: CO2

Poslaťod štefan » Pia Sep 26, 2014 8:41 am

Asi budem starou školou, čo novinky nechce si do svojho chovu tak smelo púšťať. Preto mám 7 akva bez CO2, ale nezatracujem jej aplikáciu, ak je potrebná. No ja ju nemám. Je ale pravdou, že živé rastlinky som nahradil dobrými umelými napodobeninami (Ancistrus by si so živými bol hravo poradil), ale, ako som už inde písal, sa snažím napodobniť biotop svojich pancierníčkov, prísavníčkov či iných juhoamerických sumčekov voľnej prírode. V nej to rastlinstvom je dosť krkolomné. Nie že nie sú, ale skôr vo vode nájdeme konáre, listy atď. Preto sa aj vo svojom chove snažím vystačiť si s nimi a umelé rastliny sú akoby skôr pre oko moje.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: CO2

Poslaťod cezar.milan » Pia Sep 26, 2014 8:00 pm

Rozumiem, je dobré ak sa ešte medzi akváriami obloženými technikou a výdobytkami dnešnej doby nájde klasika. Aspoň to utvrdzuje názor, že akvárium dokáže fungovať i bez toho.
Dokonca s úžasom pozerám na akvária bez techniky, ale tým sa už vraví "ripárium" a pre mňa sú lahôdkou pre oči. Tak napríklad:
http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... ium-4.html
cezar.milan
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv Sep 11, 2014 7:59 pm

Re: CO2

Poslaťod štefan » Sob Sep 27, 2014 7:44 am

Na niečo dosť podobné, ale akvatera, sa pripravujem i teraz a to pre chov krabov Geosesarma či Sesarma. Ale dve voľné menšie akva budú si musieť počkať, i tak nemám ešte chovancov do nich. Zatiaľ dávam dokopy samorasty, techniku a aj rybky pre tri akváriá, kde budú mať domov prísavníčky Ancistrus sp. gold i LF a RED/Super red + niektoré menšie Corydoras.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia okolo akvaristiky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron