Ako na terarium pre agamy vodné?? ..need help..

Diskusia o všetkom, čo sa týka teraristiky...

Moderátor: štefan

Ako na terarium pre agamy vodné?? ..need help..

Poslaťod Nek » Štv Aug 14, 2008 11:11 am

Ahojte teraristi,

potreboval by som poradit so zariadenim teraria... Skoro mesiac si uz zhanam infomacie o chove agamy kocincinskej (vodnej), ale posledne 3 dni som fkuse zaveseny na internete. Hladam, stahujem, citam a citam a citam... Ale na vela otazok som nenasiel odpoved... Preto, sa obraciam na skusenejsich teraristov s prosbou o pomoc... Viem, ze odpovede na niektore otazky su zodpovedne na fore, ale ja som s k nim asi nedostal :)

Mam montovane (nelepene) terarium 160x110x90 (DxHxV), take plochsie, zadna, lava a spodna stena je z OSB dosiek, natretych lakom, aby sa zvysila odolonost proti vode. Kupil som ho len pred par dnami a je zatial hole-bose... Agamku este nemam, takze idem len pomalicky zariadovat. Mam uz aj vymodelovanu predstavu vo svojej hlave, ako by to malo vsetko vyzerat, uz len zrealizovat :D

Takze k otazkam... Najviac starosti mi robi bazenik. Kedze je podlaha z OSB dosky, ako ho najlepsie spravit? Keby som dal dole sklenu tabulu a tu prisilikonoval ku zvysnym sklenym tabuliam, tak by to mohlo byt OK. Ale nepacilo by sa mi to asi... Nasiel som na nete, ze da sa aj vymodelovat z montaznej peny. Ale co som pocul, montazna pena na vzduchu "koroduje", resp. zoschne, svrkne sa a praska.. Takze toto asi nebude najstastnejsie riesenie. A co tak vymodelovat bazenik z ploskych kamenov, z ktorych vymodelujem za pomoci nejakeho vodeodolneho lepidla na kachicky hradzu... Samozrejme, na dno pojde sklo... Tiez som nasiel, ze sa da pouzit miska z obchodu a da sa o nu lahko starat - vymena vody, atd. Ale co sa mne asi najviac pozdava je, ze najst nejake starsi kuchynsky dres a zalustit ho s montaznou penou do rohu terarka... Ale to sa mi zda trochu hlboke, ci nie? Mozno by sa dalo znizit pomocou flexky, spili ho na 15cm, ale potom je problem s hranami, aby sa o ne agama neporanila. Alebo ich nejako ohnut? Tiez neviem, ako spravit prechod medzi vodou a zvyskom terarka.. Jedine, co ma napada je folia do jazierok... Dalsia vec je cirkulacia vody. Keby tam bol povedzme ten dres (nejako este dizajnovo upraveny), tak prevrtat spodnu OSB dosku neni problem, spravit vyvod a cez nejaku cisticku prehnat vodu a cez zadnu stenu ju vracat naspat (zadna stena je tiez z OSB). Dorobit vodopadik a je to... Je potrebne nejake specialne filtracne zariadenie alebo staci dake z chovproduktu?

To k bazeniku asi vsetko... Dalsiu dilemu mam s pozadim. Kedze zadna stena a lava bocna su z OSB dosiek, chcem ich dako prekryt a spravit nan pozadie z polystyrenu. Cital som, ze Ytong polystyren je na to OK, lebo nieje gulickovy. Ale nestacil by napr. aj klasicky gulickovy polystyren 5cm hruby, co sa poluziva na zateplovanie? Chcem ho na tieto 2 steny nalepit pomocou univerzalneho neutralneho silikonu a to v dvoch vrstvach, nech sa mozem lepsie zabavat s modelovanim. Chcel by som pouzit na tvarovanie teplovzdusnu pistol + orezavac a tiez by som chcel spravit dake 2 plosinky na tej stene pre agamu na odpocivanie (co tak vyrezat uzky ale dlhy otvor a do neho vlozit nejaku dosticku a prilepit, bude to drzat v tom polystyrene??). Tiez v lavom zadnom rohu chcem spravit daku jaskynku, ale nemam predstavu ako... Neviem ci v tom mieste bude polystyren dostatocne hruby na jaskynku, ktora by bola dost velka pre agamu. Okraje potom zasilikonovat, aby nesla vlhkost pod polystyren. Co mi poradite, co pouzit ako povrchovu upravu na ten polystyren?? Cital som, ze sa to da aj tak, ze sa da natiahnut sietka a potom v niekolkych vrtvach natriet stierku.. Toto sa mi ale dako nepozdava, i ked....... No fakt neviem, poradte daco... Predavaju tiez v sprejoch taku specialnu farbu, ktora ked sa nastrieka na povrch, tak je draplava a strukturovana ako stena (pouziva sa na ozivenie stareho nabytku). Len neviem, ci je vhodna.. Alebo len natret nejakou farbou?

Dalej mam dilemu, co dat ako podstielku... CO takto zmiesat 100% raselinu, piesok a drobny strk v pomere 1:1:1 ?? Nebude to plesniviet? Alebo len cislo strk + piesok?? Lygnocel urcite nie..

A este by som sa chcel opytat dalsiu vec - ohladom vyhrievania a elektrotechniky.. Terarium mam v obyvacke (byvam v rodinnom dome na hornom poschodi takze cez leto je tam teplo ako v ako r... a v zime je to zase problem vykurit, kedze su to velke priestory) na opacnej strane, ako okna. Bude stacit na vyhriatie skoro 1600 litroveho teraria 2x50W ziarovky v zadnych hornych rohoch + vyhrevny kamen?? Este tam chcem dat ziarivku 120cm s UVB filtrom a tiez aj nocne ziarovky dopredu hore, nech ma terarium aj dekoracny charakter... Inac, nebude to nocne svetlo vadit agame? Este by som rad vedel, v akych cykloch sa ma zapinat denne a nocne svetlo?? 12h denne, 12 nocne?? Co sa tyka zvhlcovani vzduchu, nestaci, ak bude nad bazenikom umiestnena vyhrevna ziarovka (nebude nasmerovana priamo nan ale viac do priestoru) ?? Alebo existuje daky iny sposob zvlhcovania teraria? Lebo manualne rozprasovat kazdy den sa mi asi nechce :)

Tiez so sa docital z Taninho prispevku o leguanovi o dezinfekcii teraria. Co mam s nim cistit? AKo casto? Akym pripravkom?

Tiez ma zaujima, ci nieje nejaka teraristicka burza v BB a blizkom okoli v najblizsom obdobi, rad by som sa siel pozret... :-P

Uplne last question: Cital som, ze agamy sa vyprazdnuju hlavne vo vode, je to pravda??

Asi som sa trochu rozpisal, ze? :D Tak sorry... Ak mate pre mna dake typy triky, tak mi prosim napiste, co by sa dalo ako zmenit alebo inac spravit... Rad si precitam... :)
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

hmmm...

Poslaťod Nek » Pon Aug 18, 2008 9:11 am

hmm, to mi tu nikto neviete poradit?? :cry: :( :cry: :( :cry:
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod tana » Pon Aug 18, 2008 3:38 pm

U agamy kočinské je to skoro stejné jako u ostatních, akorát je zapotřebí je púro ně jak už jsi zmínil bazén ve kterém ztráví mnoho času a také vlhkost v teráriu - jinak je všechno stejné. také je zapotřebí mnoho zeleně a to doporučuji hlavně umělé kdytky jelikož jsou to hbité a mrštné potvůrky.Terárko co mám rozměry jsou dostatečné i pro 1.4, jenom nezapoměň, že rádi plavou,šplhají a ppod. a proto by bylo vhodné opískovat boční plochy vložit mnoho kmínků-halůzek k lezení. UVB postačí 5% viz co jsem Ti psala v SS. A taky nelze opomenout dobré větrání a vitamíny+minerály+vápník čistý!
Jinak co se týká spodní desky (bazén) je vhodnější umakartová deska-je vodě odolná a nedrží se na ní plísně a pod.. a je mnohem lepší k údržbe-čistění a na desku klidně dej jakoukoliv nádobu, stačí se jenom kouknou do kuchyňských potřeb a tam najdeš mnoho druhů i barev,velikosti a pod..
Co se týká montážní pěny tak co uvádíš není zcela přesné a je vhodná do terárek. Modelace sní je zapotřebí trošku dovednosti. Jinak se pod ní dává na tvarování jakýkoliv materiál např. perlinka,juta a pod. S ní si vytvaruješ cokoliv budeš chtít. Po troše zaschnutí montážní pěny se sní dá dělat psí kusy. Jak uvádíš kuchyňský dřez i toto je varianta a dobrá i odtok na dně terárku by bylo supr. Neboj se neutopí se a stejně je vhodné do něj umístit nějaký filtr na čištění vody,mohou tam být i kořeny,kameny a pod. a tím snížíš hloubku. Ale neboj jsou to velice dobří plavci. Ano na vodopádek Ti postačí koupit jakýkoliv strojek co se dostane koupit ve zverimexu. Jinak ytong Ti nedoporučuji saje vhlkost a drolí se i když je natřený lepidlem raději použít polystirém i když i ten se časem jak na něj budou lozit se droli a proto je vhodnější opískování stěn. Jinak se ptáš zdali tam bude držet polystirén ano na nějakou dobu něž jej zničí a tlakem se zlomí. Jeskaňky se dají dobře udělat i kamenů - břidlice jednoduše se dá opracovat nebo z montážní pěny jí udělat i jednoduše podle šablony i vytvarovat.povrchová úprava na polystirén: nalep na ní perlinku a pak znova lepidlo a na něj dej kamínky a je to. Co se týká spreje tak Ti dlouho nevydrží a agamy Ti jej brzo seškrábou a proto je vhodnější to raději opískovat. Pokud chceš něco natírat tak použij balakryl, ale je speciální netoxický -nebo lak na hračky na toto dávej pozor.
Podestýlka co uvádíš je dobrá - obojí a neboj neplesniví to,akorát bych tu rašelinu dalala menší poměr nebo jí vůbec nedávala je tam docela zbytečná vzhledem ktomu, že tam stejně je bazén+vodopád a musíš stejně udržovat vlhkost, takže nemusí tam vůbec být-zcela zbytečná.Teplota zařízení co uvádíš by měla být dostatečná,ale to už uvidíš jak to bude hotové zdali Ti to vytopí na potřebnou teplotu a pokud né tak dáš silnější žárovku nebo zvýšíš teplotu jinak. V každém případě i agamy potřebují klid a spánek-základ dobrého zdraví.Co se týká svícení tak vším je třeba svítit cca 10 hod. denně a výhřev potom vypnout a nechat si ještě např šero-osvícení a pak spánek.To už si jinak misíš sám vyzkoušet zdali Ti to žárovka vyhřeje,ale je docela možné, že ano že i toto postačí.Pokud je bazén v terku a dostatečná teplota tak Ti postačí jenom toto a nemusíš zvlhčovat-voda se stejně bude odpařovat. Já dezinfikuji cca co 14 dní a to všechno co se v terárku nachází:terko celé,bazén,haluze,kvítka umělé,misky zkrátka všechno kromě zvířete.Já používám savo a to hodně zředěné a potom jenom horkou vodu na pořádné vypláchnutí a nezapomenou t vyvětrat,jinak je mnoho přípravku ce se týká dezinfekce viz co uvádím i v článkách,ale to už záleží na každém z vás co použije i po strávnce finanční. Ano agamy se vyprazdňují ve vode,ale i na souši. Jinak burzy si najdi jsou tu vypsané kdy a kde se konají.
No pokud jsem na něco zapoměla tak se ozvi :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Nek » Ned Aug 31, 2008 3:37 pm

Ahojte, takze ozyvam sa opat... Vdaka vsetkym za rady. Pomaly mi doma rastie terarium, cochvila bude aj hotove :) Mam aj fotodokumentaciu, tak ked bude vsetko hotove, tak sem dam fotky aj s pokecom... 8)

A mam par technickych otazok...
Ako mi poradite spravit filtracnu nadobu? Ja mam takuto predstavu... Voda bude vytekat cez otvor v bazeniku do jednej casti mensieho akvaria pod terariom, tam bude voda prechadzat cez hruby strk, cez jemny strk a cez sietkovu membranu. Jednotilve casti budu oddelene tiez sietovou membranou. V pravej casti bude umiestnene cerpadlo, co bude hnat vodu naspat do bazenika. Co poviete, moze to takto byt??

Ako zabezpecit pravidelne zvlhocvanie vzduchu? Viem ze existuju automatizovane zvlhcovace vzduchu ale stoja dost vela... :cry: Existuje daka ina alternativa??

A este by som sa chcel opytat na zive rastliny, ktore by mohli byt v terariu a neuskodili by plazovi. Urcite tam chcem dake 1-2 paprade, tylanciu a nejaku tahavu rastlinu... Ake druhy rastlin (nekvitnuce stale zelene) by boli vhodne??

Dakujem za odpovede...

Btw, neviete mi poradit, ci sa na Slovensku kupit Agama kocincinska aj od sukromneho chovatela? Lebo by som radsej bral agamku od chovatela ako z chovproduktu... :)
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod Saša » Štv Okt 02, 2008 11:53 pm

Ahoj, do bazénku k těmhle agamám dost chovatelů používá běžné akvarijní filtry (s malým výkonem), v jedné knížce jsem viděl i improvizovaný, vyrobený ze sklenice naplněné filtrační vatou a s plastovou trubicí ze starého molitanového filtru, poháněný vzduchovacím strojkem. Vypadalo to, že stačí. Ten vnější, co zmiňuješ, bude ale jistě lepší.
Z rostlin by se Ti mohl hodit nějaký Philodendron, Scindapsus (Potos), nebo Syngonium :) .
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod tana » Sob Okt 04, 2008 4:37 pm

Ano vesněs se používá akva filtry. Jsou mnohem levnější a a výměna kamene + vatového filtru je zanedbatelná. Ale pokud chceš jak tu píšeš tak i toto je řešení.
Pokud máš bazének v terku tak už nemusíš mít zvlhčovadlo, protože Ti postačí z bazénku, a stejně agamy jsou většinou ve vodě nebo se sluní takže jím toto stačí.
Co se týká rostlin tak klidně můžeš mít živé jak tu už je tu uvedeno, ale vhodnější jsou umělé, ale to poznáš až to bude zabydlené-hotové jaké jsou přednosti umělých kytek-viz leguán. Také nezapomeň na silnější haluze-větve (dezinfikuj) rádi lozí a zkáčou z nich do vody. Takže by bylo vhodné je dát tak, aby měli možnost z nich skákat a i se na nicu vyhřívat.
Těším se na fotky :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Nek » Sob Okt 04, 2008 10:08 pm

Terarko dostava pomaly svoj tvar... Zapustil som jeden dost rozvetveny koren tesne nad bazenikom a nad neho chcem dat zdroj tepla :) Takze Winston z nej bude moct skakat aj do vody... Len ma trochu mrzi velkost bazenika - cca 80x50x20 cm :? Mozno ho casom dako zmenim, zvacsim, vymenim - musim odskusat...

A fotky sem hodim do 2-3 tyzdnov... Zacal som aj pisat navod, ako som co robil, nech ulahcim pracu dalsim zacinajucim teraristom... Inac, uz davno by bolo terarko hotove, vsetko potrebne mam uz doma, ale nejako nemam posledne tyzdne vobec cas - zacala mi jednak skola + mam roboty vyse hlavy (270 hodin mesacne je fakt dost :cry: ) Ale uz sa tesim, ked to vsetko dokoncim :D
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod tana » Uto Okt 07, 2008 9:42 am

Paráda a těším se jak na terákto a podnájemníka tak i za článek. Jistě to každý ocení, dík za všechny :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Nek » Uto Okt 07, 2008 10:05 am

V pohodeeee... :wink:
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod Nek » Ned Nov 09, 2008 10:00 pm

Terarko je uz hotove a aj obyvane uz skoro 2 tyzdne, ma dvoch podnajomnikov, ktori sa uz cekom zabyvali :) Nemam ale cas dokoncit ten clanok - popis vystavby terarka, ale dufam ze sa k tomu dokopem konecne uz tento tyzden...
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod tana » Ned Nov 09, 2008 10:38 pm

Supr a co foto?
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Tropicke terarium pre agamy kocincinske

Poslaťod Nek » Pon Nov 10, 2008 3:42 pm

Ahojte vivaristi,

Pred nejakym casom som zacal budovat terarko pre novy prirastok do rodiny – Agamu kocincinsku, alias Winstona :) Vdaka za pomoc vsetkym, ktori boli ochotni odpovedat na moje, niekedy mozno „blbe“, otazky a pomahat mi z jeho vyrobou (hlavne mojej priatelke, ktorej skrsla v hlave myslienka na chov agamiaka :) ) Btw, nieje len Winston, ale aj Wendy... Ved citajte...

Chcel by som vam priblizit, co vzniklo za tie 2 mesiace spolu aj s fotodokumentaciou a nejakym pokecom co a ako (dake to know-how), aby to pomohlo ostatnym zacinajucim chovatelom spravit si vlastne terarko...

Takze...

Obrázok

1. Ako prve som kupil terarko s objemom cca 1600 litrov o rozmeroch 160x110x90 (ŠxHxV). Zadna a lava bocna stena su z drevotriesky a vrch je plexisklo. Rohy tvoria drevene hranoly 5x5cm so zarezmi na zasunutie skla a drevotrieskovych dosiek.

Obrázok

2. Rohove hranoly som obrusil (bola to makacka, lebo bola na nich daka syntetika, co nesla dole) a natrel netoxickym moridlom a nasledne vodeodolnym lakom. Spodnu dosku som natrel 2x vodeodolnym lakom a vyvrtal otvor presne na odtok (nasiel som daky novy nepouzivany sifon v pivnici, tak som ho pouzil).

Obrázok

3. Zmontoval som zadnu a bocnu stenu, pripinackami som pribil sietku, co sa dava pod stierku, aby na nej lepsie drzala PUR pena. Polozil som ich a primontoval na ne kolmo policky cca 40x20cm. Potom som rovnomerne v roznych smeroch nastriekal na plochu 110x75 a 160x75 (cca 2m storcove) 7 velkych PUR pien. Este pred zatvrdnutim som do makkej PUR peny zapustil kamen, ktory bude sluzit ako vodopadik (ma mierny sklon smerom dole).

Obrázok

4. ked PUR pena zatvrdla, zacal som ju natierat Duvilaxom zriedenym s vodou v pomere 1:1. Natrel som plochu cca 30x30 a kuchynskym sitkom som na lepidlo nasypal jemny piesok. Takto som obe steny natrel a obsypal v 2-3 vrstvach. Ked Duvilax zatvrdol, tak s tym piesok vytvoril dost tvrdy povrch, vyzera byt odolny, cas ukaze :)

Obrázok

5. Dalej som zmontoval spodok + bocnu + zadnu stenu aj s rohovymi hranolmi. Spoje som pre istotu este presilikonoval. Cele terarko som umiestnil na konstrukciu 180x130x45 (ŠxDxV). Ked uz to bolo zmontovane, upevnil som na spodok jazierkovu foliu pomocou malych klincekov a tiez som spoj s drevom presilikonoval kvoli pripadnemu uniku vody).

Obrázok

6. Ked bola folia nalepena, tak som do nej spravil otvor presne v tom mieste, ako som spravil aj v doske (vid bod 2). Osadil som bazenik, uchytil ho sifonom a okolo neho som nastriekal PUR penu a nechal zatvrdnut. Spoj so sklom som presilikonoval...

Obrázok

7. Na sifon som potom pripevnil hadicu, ktoru som spojil pomocou chemoprenu a silikonu s 10 litrovou bandaskou. A teraz trochu fyziky :) Spojene nadoby, ak to dakomu daco hovori, tak asi vie, o com je rec... Vyska hladiny v jednej nadobe = vyske hladiny v druhej nadobe :) Vid obrazok nizsie... System vody som ale musel dodatocne prerabat za asistencie vodara, lebo stale mi to pretekalo a vlhlo, ale princip zostava ten isty.

Obrázok

8. Voda z bazenika odteka cez hadicu do bandasky, kde je fitlrovana akvarijnym filtrom Fluval 1 Plus a cerpadlom Rapti Flo 250 je vracana naspat do bazenika cez vodopadik. Bandasku som umiestnil na stolcek vzadu za terariom tak, aby som mal k nemu pristup a mohol menit vodu.

Obrázok

9. Vrchna cast teraria sa povodne skladala z dreveneho ramu, pohlinikovanej drevotrieksy (vetranie) a plexiskla. Ja som do plexiskla vyrezal pas cca 12cm sirky, do ktoreho som nalepil sietku. Cez tuto sietku svieti do teraria ziarivka Repti Glo 8 (33% UVA, 8% UVB) s krytom.

10. Vetraci system pozostava 2 pohlinikovanych drevotriesok s otvormi, jeden je vlavo hore, druhy je na vrchu teraria. V mriezke vlavo hore je zabudovany ventilator zo zdroja z pocitaca napojeny na 12V, ktory vhana cerstvy vzduch do teraria. Dalsie vetranie zabezpecuje 6 okruhlych vetracikov na plexiskle s priemerom cca 5cm.

11. Zo spodu vrchnej casti som urobil uchyty na lampy (3x Light Glo stredne). Pouzil som 2 denne halogenove 50W ziarovky od ExoTerra + 1 nocnu ziarovku 50W tiez od ExoTerra. Celkovy odber el. energie vsetkych zapojenych spotrebicov je 2,88 kW denne.

Obrázok

12. Prednu stenu som modifikoval - doplnil som tam dosku s vyskou 18cm a na nu som prilepil vodiacu listu na sklo. Tiez som si dal u stolara vyrobit listy 1cm hrube a 5cm siroke na vrch teraria, aby som lepsie spojil steny k sebe... Potom som zacal zariadovat interier teraria. Ako substrat som pouzil jemny piesok, ktory som predtym vypiekol v rure a zmiesal som ho s raselinou. Bolo toho dokopy asi okolo 200 litrov substratu. Aby to nebola taka vaha, dal som na spodok teraria par kusov polystyrenu na odlahcenie.

13. Pred nasypanim substratu som prisrouboval hlavny kmen ku dnu teraria, zasilikonoval spoj s gumou a po nasypani som doaranzoval ostatnymi konarmi a kamenmi. Jeden konar som prilepil PUR penou k stene a pretrel zmiesanym pieskom s lepidlom.

Obrázok

14. Prednu sklennu tabulu som si dal narezat a dal som na nu nalepit specialnym silikonom uchyty na otvaranie. Dalej som osadil raslinky, co som kupil v Baumaxe po rozhovoru s jednou znamou, ktora robi zahradnu architektku. Su tam tieto:
- vanilka
- ceropegia
- nephrolepis boston
- syngonium arrow
- potos
- tillandsia (2 kusy)
- nejaka umela tahava rastlin „noname“ :)
Osadzanie rastlin som robil tak, ze som ich presadil do crepnikov s dierkami, ktore som vlozil do crepnikov bez dierok a tie som vlozil do dier v substrate a prisypal riecnym strkom (1-4cm). Kedze je navrchu crepnikov strk, presiakne voda do zeme, zaroven prebytocna voda nevytecie do substratu a strk tiez prekryje crepniky, ktore by asi inac bili do oci... Jednu rastlinku som zavesil na retiazku – je to oblubene miesto na spanok pre Wendy. Cele terarko rosim 1-krat denne, vzdy vecer, cca 1 az 1,5 litra vody z postrekovaca. Casom chcem zakupit automatizovany system postrekovania, ale chce to naskrabat dake financie...

15. Prednu sklennu tabulu som si dal narezat a dal som na nu nalepit specialnym silikonom uchyty na otvaranie.

Obrázok

16. Par fotiek interieru

Obrázok

17. Tadaaaa!!! Hotove terarium...

Obrázok

18. A tu ich mame – Wendy a Winston :) Samcek je zatial velmi plachy, ale pomaly sa udomacnuje. Chyba mu cast chvosta, takeho som uz kupil, mozno zazil nieco zle, preto je taky vystresovany, musi sa asi len udomacnit... Ale slecinka je uzasna, beha, skace, plava, skuma, no sme z nej nadseni :) Hadam budu mat vsetko co im treba k zivotu... Cas ukaze...

Chcem este podakovat p. Forejtovi za rady a odbornu pomoc...

Akekolvek otazky sem alebo na moje ICQ – 283156003
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod tana » Pon Nov 10, 2008 3:54 pm

Neku, co dodat. Zkrátka jsi šikula a tvůj výsledek je ohromující. Nádhera.
Přeji tvým miláčkům ať se jím v novém bytečku daří i tobě :wink:
Pokud by jsi souhlasil tak bysme uveřejnili tvůj popis stavby terária u nás v časopise.Pokud ano tak prosím pošli Štefanovi návod + fotografie a my to uveřejníme. Dobrých rad a návodů je vždy málo. A pro lajky to je jako stvořené. Děkujeme redakce.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Nek » Pon Nov 10, 2008 4:05 pm

V pohode :) Rad pomozem...

A to akoze ten navod chcete uverejnit v akom casopise ci ako? :shock: Lebo to akoze nieje vobec gramaticky spravne ani ostatne veci... Ten navod bol zbuchany za chvilu...

No a co sa nam stalo v nedelu, dovidenia :? V nedelu nas Winston vystrasil na smrt... Ked sme sa zobudili, tak som ho nevidel nikde v terariu, ale po chvili som si vsimol koniec chvosta trcat spod dreva vo vode... Bez pohybu, hlava pod vodou, telo zvlastne skrutene v rohu bazeniku... Tak som ho nechal tak, ale ked tam bol dalsich 10 minut pod vodou, tak som isiel pozret a ze ho skusim posunut prstom... Nic, ziadna reakcia... Uz sme boli zufali, ze nam zomrel, priatelka sa skoro rozplakala, mne tiez nebolo vsetko jedno... Isiel som ho teda vybrat z tej vody a v tom ten simulant jeden zacal plavat :lol: :lol: Som skoro z koze vyskocil od strachu a aj od radosti... :) Som fakt nevedel, ze kocincinky vedia tak dlho zadrzat dych pod vodou... :oops:
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod agama » Pon Nov 10, 2008 4:22 pm

parada! :wink:
Obrázok užívateľa
agama
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned Apr 01, 2007 9:22 am
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Teraristika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron