Import zo zahranicia

Diskusia o všetkom, čo sa týka teraristiky...

Moderátor: štefan

Import zo zahranicia

Poslaťod štefan » Str Okt 01, 2008 6:32 am

Ahojte,
ma niekto z vas osobne skusenosti s importom zvieratiek zo zahranicia?
Podelte sa prosim so svojimi skusenostami!
Dakujem.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Saša » Štv Okt 23, 2008 7:49 pm

Myslím, že třeba tana by k tomu (ohledně svých Trapelus mutabilis) mohla napsat celkem dost. U mě je to T. savignyi... Sameček, kterého paní, co ho ve zveráči dostala do opatrování včetně tří dalších kusů toho druhu co tam "nafasovali" a doslova ho ukradla hrobníkovi z lopaty. Náhodou totiž, narozdíl od mnoha svých kolegyní v práci plazům rozumí a hned si všimla, že tihleti jsou docela v h....u. Podle jejích slov byl tak neskutečně zamořený červy, že to prý ještě neviděla. O klíšťatach, co mu vytáhla z kůže ani nemluvě (!). Jen díky ní a pak ještě taniným radám, je tohle zvířátko dnes ozdobou mého chovu agam (a zároveň i největším mazlem celé rodiny - on si to, lumpík, přímo vynucuje :D ). Když se teď podívám na tohohle spokojeného (a tč. zimujícího) puclíka a srovnám ho s těmi rachytickými chudáčky nabízenými na některých webech... a přitom jde o zvíře chovatelsky náročné zhruba jako E. guttata. Docela mě překvapuje, jak se proboha podařilo překupníkům terarijní zvěří udělat z těchto (v Egyptě a přilehlém okolí) nejběžnějších ještěrek "chovatelskou raritu"... Většině chovatelů, alespoň podle toho, co jsem našel na netu (a to je docela fór, když zagooglíte v češtině na téma " Trapelus savignyi", najdete tam, krom jediného odkazu, vždy jen něco nesoucího můj osobní nick) pak často nezbyde víc, než oči pro pláč. Věčná škoda :(
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod tana » Pia Okt 24, 2008 6:28 pm

Abych pravdu řekla tak jsem se vždy vyvarovala importům. Stačilo jenom zajít na Ostravskou tera burzu a je to tam vesměs sám impotr.
Hodně roků jsme se držela zpátky. Když vidíte jak v zuboženém stavu jsou např.: bez prstů,ocacu a rány potěle,vyhublé na kost a vystrašené na smrt ta ke vám z toho špatně. Ano samozřejmě, že jsem si položila otázku zdali bych je z toho zdravotního a psychického stavu dostala ale...
Naděje na přežití kolikrát byla tak 1:99%. Dokonce dcera i manžel mě přemlouvali ať je koupíme, že u mě jím bude líp. Bohužel nejsem milionář.
Ale co je podstatnější je to, že bych mohla nakazit i svou ZOO i členy rodiny. Člověk nikdy neví co dotáhne domů za svinstvo a doklad o původu ze země a pod. to vám nikdy nikdo nedá a ještě vlastně nakupujete od cizích lidí a ti vám nakukají všechno možné jenom, aby prodali.
Za roky co chodím ne teraburzy už přece jenom se znám z mnoha prodejci jak ze zahraničí tak i tuzemskými a tak jsem letos neodolala Trapelus mutabilis. Byli tak v zuboženém stavu, že jsme si řekla buť a nebo. Bohužel sameček po necelých 2 měs. mi umřel,ale samička je dneska už 100% oki a zdravá. Zčehož mám velikánskou rados. A od stejného prodejce jsem koupila později i párek Rhampholeon brevicaudatus. Už dávno jsou po karanténě a jsou 100% zdraví.
Vzhledem ktomu, že přece jenom vím něco a nejsem až tak blbá tak jsem si vždy žádala původ země a pod., ale nenechala jsme si nakukat žádné lži pokud mi byly řečeny. Pak už se mnou jednal na rovinu, a i ceny byly jiné. Nakonec jsme si i potykali a stali se znás znání. Takže pokud něco kupuje tak se mě ptá a radí se semnou i když má v chovu i inportu problémy. Takže pokud si kupuji zvířata z importu tak jedině už od známých kde vím, že mi poví pravdu a jednají se mnou na rovinu.
:lol: jj na webech to je síla co vypadne z vyhledávače :wink:
Ano je to velice nenáročný a mírumilovný druh, který si dokonce vyžaduje vaší společnost a je i snášenlivý k jinému druhu agama vousatá.
Jak mi umřel sameček tak samička byla docela pokleslá a tak jsmem se rozhodla, i když mi jiní říkali, že bych je dávat k sobě neměla . Ale já to zkusila a mohu vám říci, že jsem udělala velice dobře. Samička ožila a je to nerozlučná dvojka, a já z nich mám obrovskou radost, že to tak dobře dopadlo. V Egyptě je do docela běžný druh a ani jim nepříjde na mysl, že by byli nějak vzácní. Berou je jako my doma běžnou veverku.
PS: ještě několik úprav a článek bude hotový, takže zatím vydrž -te.
Děkuji za pochopení.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Teraristika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron