Je lepsi inkubator kupeny alebo doma vyrobeny??

Diskusia o všetkom, čo sa týka teraristiky...

Moderátor: štefan

zakupeny alebo vyrobeny inkubator ktory je lepsi??

zakupeny
1
8%
vyrobeny
11
92%
 
Celkom hlasov : 12

Je lepsi inkubator kupeny alebo doma vyrobeny??

Poslaťod turcek » Pon Okt 27, 2008 12:13 pm

podme sa bavit o inkubatoroch je to neodmyslitelna sucast kezdeho uspesneho odchovu mate skusenosti s doma vyrobenymi alebo kupenymi inkubatormi?? aka znacka alebo postup zhotovenia vam najviac vyhovuje a ake su vyhody alebo nevyhody vyrobenych a zakupenych inkubatorov :lol: tak dotoho som zvedavy na vas nazor
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod cerlu » Str Okt 29, 2008 11:00 am

Keď som ikubovala mladé pogony vyrobila som si inkubátor zo starého 25 l akvarka a to tak, že do 1/3 bola voda s akvaristickým ohrievačom vody, na tom bola platňa polystirénu vyrezaná na tesno po obvode akvárka tak aby mladé nemohli prepadnúť do vody ak by sa vyliahli v našej neprítomnosti, do polystirénu bol vyrezaný otvor do ktorého bola osadená nádoba so samotnými vajíčkami tiež na tesno, do dna nádoby boli urobené malé otvory aby prenikala vlhkosť z odparovanej vody a samotné vajíčka ležali na asi 5 cm vrstve kokosovej drte, ktorá udržiavala optimálnu vlhkosť a bola odolná voči tvorbe plesne. Vodu som nedolievala ani raz počas inkubácie - nebolo treba a úspešnosť bola 90%. Z 30 vajec sa vyliahlo 25 mrňúsov.
cerlu
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 5:28 am
Bydlisko: BA

Poslaťod Riko » Str Okt 29, 2008 12:07 pm

Ja som si pre gekončíky nočné vyrobil inkubátor doma a s 24 vajec sa vyliahlo 22!Prvé dva vajcia chytili plieseň!Je to vodný!
Hliníková nádoba,obalená polystyrénom,vnútry asi 10cm vody akva ohrievač a plastová nádoba ktorá má po bokoch diery a vo vnútry vermiculit!
Funguje na 100%! :D :wink:
Obrázok
Riko
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Sob Okt 04, 2008 12:04 pm

Poslaťod tana » Sob Nov 08, 2008 10:19 pm

V každém případě je mnohem levnější si jej udělat. Klidně si člověk může udělat i atipické dle volného místa. Jedná se jak o vodní tak o suchý inkubátor, který se dá udělat z čehokoliv co se najde doma či na půdě :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod turcek » Ned Nov 09, 2008 10:25 am

to ano cize jednoznacne vitazi zatial doma vyrobeny inkubator ale mozme aj na 100% povedat ze su aj spolahlivejsie?? takze diskutujme dalej :lol:
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod tana » Ned Nov 09, 2008 9:26 pm

Já za svou práci se nestadím a můžu říci, že je 100% :oops:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Nek » Str Aug 05, 2009 12:05 pm

Neviem, ci to sem patri, ale.......

Vcera vecer po prichode z prace som cistil jazierko nasim trom agamam vodnym (2+1) a nasiel som nieco zaujimave... Priamo vo vode na dne bolo nieco biele a po blizsom preskumani som zistil, ze sa jedna o vajce... :shock: :shock: Problem ale je, ze co som sa docital v jednej knihe, tak agamy vodne kladu cca 5-12 vajec, co v tomto pripade nieje pravda. Prehladal som totiz cele terarko, ale nenasiel som ziadne dalsie vajcia... Vajce malo kozovity obal, velmi makky ale elasticky. Nema byt vajce nahodou obalene skrupinou?

Kedze vajce lezalo zrejme dlhsie uz vo vode, vyhodil som ho (i ked mozno zbytocne), hmm... Z nasich 2 samic pripada do uvahy len 1, ktora by mohla byt gravidna, ktora stale beha so samcekom. Pozeral som jej aj brusko, ale nema ho ani prilis velmi zvacsene...

Otazka je, ci je mozne, ze agamy kladu vajcia v intervaloch? Kolko trva gravidita u agam vodnych? Nikde v literature som nic blizsie nenasiel...

Prosim vas o dake rady, dake to "know how", lebo na nieco taketo som zatial vobec nie pripraveny, kedze samicky maju cca 1,5 roka a samcek mozno o nieco viac...

Vdaka! :roll:
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica


Späť na Teraristika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron