KRIZENIE A GENETIKA U PLAZOV

Diskusia o všetkom, čo sa týka teraristiky...

Moderátor: štefan

mam doma:

klasicky vyfarbeneho plaza
8
80%
krizenca-farebne odlisneho jedinca
2
20%
 
Celkom hlasov : 10

KRIZENIE A GENETIKA U PLAZOV

Poslaťod turcek » Pon Okt 27, 2008 12:41 pm

Ste zastancami klasickeho sfarbenia plazov alebo ste uz aj vy podlahli roznym genetickym mutaciam, krizeniu, farebnym odchylkam?Myslite ze klasicke vyfarbenie je uz davno out a ze v chovoch sa onedlho uz nadobro usadia iba farebne mutacie ??A vas nazor na najnovsi trend vyplacania statisicov za farebne odchylky napr. u python regius suhlasite s tymito cenami? za kazdy vas nazor budem vdacny :lol:
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Re: KRIZENIE A GENETIKA U PLAZOV

Poslaťod tozi » Pon Okt 27, 2008 4:38 pm

Nemám nič proti farebným mutáciám,avšak u niektorých druhoch to už preháňajú.Vymýšľajú stále viac a viac absorudne farby (platí hlavne pri gekončíkoch).U zvierat sa mi asi najviac páčia "albíny" .Ale v chove mám len klasické sfarbenie zvierat. Teda okrem jednej maličkej pogony vitticeps. :)

Každopádne pre začínajúceho chovateľa je atraktívnejšia farebná mutácia zvieraťa než klasická forma.Čo je veľká škoda. :? Verím tomu že ľudí prestanú baviť farebné hračky a vrátia sa ku klasickým sfarbeniam :D .

A čo sa týka vyplácania strašných peňazí za vymyslenú farbu zvieraťa.Môj názor je že je to na hlavu.Ale keby nebol záujem o ne tak sa určite toľko variant nevymýšľa.
Obrázok užívateľa
tozi
Admin
 
Príspevky: 212
Registrovaný: Pon Mar 05, 2007 10:39 am
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod turcek » Pon Okt 27, 2008 4:53 pm

ved prave je to zaujimave ale myslim ze ceny su prehnane vedel si napr. ze za samca boa constrictor pastel pytaju na istych strankach 300 000 sk??? ked som to videl :-k dakujem za tvoj nazor a tesim sa na dalsie
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod CHUCK » Pon Okt 27, 2008 5:22 pm

ja takisto nemam nic proti farebnym mutaciam, ale potesilo by ma skor zdrave a silne zviera a co dorabaju s tymi farbami gekoncikov nocnych no ich klasicka farba pola podla mna najkrajsia
CHUCK
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 4:54 pm
Bydlisko: OKOLIE ZILINY

Poslaťod turcek » Pon Okt 27, 2008 5:26 pm

je uz samozrejme aj vedecky dokazane ze u takto mutovanych zvierat je uz napr. nizssia ochota k pareniu aj v neposlednom rade nizssi pocet vajec v znaske napr. pri python regius hm neviem kam az to zajde!! inak nic proti odchylkam aj mne sa pacia
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod štefan » Pon Okt 27, 2008 5:39 pm

Pacia sa mi plazy, obojzivelniky v celej svojej podstate a nevravim, ze mam nieco aj proti albinom ci dalsim farebnym verziam. No netreba to s nimi zas prehanat.
Ceny za napr. spomenute P. regius su priam postavene na hlavu. Neviem, ci by som si nejakeho P.regius jungle do chovu kupil, i ked je neskutocne krasny. Predovsetkym by som nan musel mat :?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod miro293 » Pon Okt 27, 2008 8:27 pm

Osobne som zastancom prirodneho sfarbenia zvierat. Aj ked musim uznat, ze aj niektore mutanty vyzeraju celkom pekne. Ak by som mal v odchove nejaku prirodzenu mutaciu, urcite si ju necham, ale vedome sa do ich chovu nepustim.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod turcek » Ned Nov 09, 2008 10:30 am

ja sa teraz dost venujem genetike u hadov a na burze v ostrave mam uz vytipovane aj nejake zvierata potom poskytnem aj nejaky clanok o genetike pripadne o zostavovani parov uvitam aj vase pripadne otazky ak niekoho zaujima ako vzniknu urcite farebne mutacie napr. snow ghost alebo pastel pytajte sa ak budem vediet rad odpoviem :oops:
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod tana » Ned Nov 09, 2008 9:23 pm

Je to trend nakřížit barevné mutace-variace a tomu se bohužel neubráníme. Poptávka převyšuje základní barevné formy. Nemám proto tomu nic pokud se nekříží parchanti.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod turcek » Pon Dec 01, 2008 6:47 pm

Na foto z ostravy som si vsimol ze tam bolo tiez mnoho farebnych mutacii prevysovali farebne odchylky mnozstvom klasicky zfarbene jedince??
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod peterveter » Pon Dec 01, 2008 7:59 pm

Tak to každopádne,na každej burze je viac mutácií ,hlavne guttaty,gekončíky,koralovky ,velhady a najnovší trend su hybridy :roll:
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm


Späť na Teraristika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron