Co robite pre rozvoj teraristiky na slovensku???

Diskusia o všetkom, čo sa týka teraristiky...

Moderátor: štefan

zaujimam sa o rozvoj teraristiky?

ano aktivne
10
71%
ano pasivne
4
29%
nezaujima ma to
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 14

Poslaťod tana » Ned Nov 09, 2008 9:15 pm

Zkust to můžeme, ale hlavní a důležité je se sejít a probrat to všechno ze všech stran a pak vám dát vědět přesnějic co a jak.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod štefan » Ned Nov 09, 2008 10:16 pm

No v Ostrave budete z redakcie len traja (Tana, Tozi a ToPaS). Ved na mna sa uz miesto neuslo a v DOBROM toto pisem, ze by som najradsej zmazal celu diskusiu, tak vam uprimne zavidim, ze tam idete...ale ja vam to vsetkym doprajem. No len dufam, ze na mna nezabudnete a zaobstarate mi zvieratka, ktore by som rad. :wink:
Inak domov ani nechodte :D

Srandujem, samozrejme :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Ned Nov 09, 2008 10:37 pm

:lol: tu 4 jsem myslela naší radu, ale neva klidně to můžeme probrat všichni :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod turcek » Pon Nov 10, 2008 5:44 pm

Cize mozno sa tam niekde uvazuje o nejakom konkretnom napade?? to by som bol aky hrdy keby sa prave v teme ktoru som napisal zrodila tato myslienka a podarilo sa ju dotiahnut do nejakeho konca hmmmm =D> =D> =D> :oops:
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod peterveter » Pon Nov 10, 2008 7:31 pm

štefan píše:Kto by bol ochotny platit za pristup na stranky casopisu, ak by neboli zadarmo? Len malokto. Je jasne, ze by obsah daneho web casopisu musel mat patricnu uroven, ale aj tak by sa naslo iba par zaujemcov si zaplatit za to.
štefan , máš obavy kto by platil za prístup k web časopisu . Ja má ovela vačšie obavy kto bude kupovat tlačeny časopis ? Dnes si vačšina povie ,,ved mám internet" neaké ti informácie si nájdem tam a ,,zadarmo" . Som pesimista v tom to smere .
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod turcek » Pon Nov 10, 2008 10:10 pm

myslim ze jednotlivec by nemal rozhodovat za kolektiv a preto co tak nechat hlasovat vivaristov?? nech sami rozhodnu co by ich bavilo viac hm??
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod štefan » Uto Nov 11, 2008 5:59 am

Obe varianty, teda tlaceny i web casopis maju nieco do seba. Maju svojich zastancov, ale aj odporcov. Aby sme sa pochopili, ja nie som proti web casopisu, ved to by som siel sam proti sebe, ale mnohokrat sa stretavam so slovami autorov, ze ak maju nieco napisat, tak radsej do tlaceneho casopisu a nie do net verzie. Za druhe - net casopis si moze clovek chytit do ruk iba vtedy, ked s ho na tlaciarni vytlaci, co sa tiez deje, no z historickeho pohladu ma vasci vyznam zas tlaceny casopis. Z pohladu aktualnosti ma na vrch zase net casopis...a tak by sme mohli ist dalej vo vymenuvani za i proti obom alternativam.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod miro293 » Uto Nov 11, 2008 9:51 am

Zdravim, pripojim sa aj ja do diskusie. Tak, ako pisal Stefan, vsetko ma svoje pre a proti, co sa vsak tyka tlacenej verzie, tam je tych zaporov ovela viac.

Zijeme vo svete, kde vladnu peniaze a bez nich sa neda robit ziadna aktivita. Vsetci vieme, kolko platime za zvierata, krmivo, zariadenie terarii a elektrinu, casopis nie je ziadna vynimka. S ohladom na ekonomiku ma jednoznacne navrch internetova verzia.
Ja by som tiez radsej bral tlacenu verziu, ale podla mna je to nerealne. Darmo si privoniam k casopisu, ak prve cislo bude zaroven aj posledne. Na Slovensku je velmi maly trh, ktory neuzivi tlaceny teraristicky casopis. Podobne to bolo aj s casopismi okolo bojovych umeni, ktore robim uz vyse 20 rokov a inych okrajovych aktivit. Tiez ich vychadzalo postupne viac roznych druhov a ani jeden dlhodobo neprezil. Tlac jedneho cisla vyjde na peknych par desiatok tisic a to tam este nie su honorare autorov, distribucia, provizia predajcovi, ani zaplatena praca ludi, ktory by cely projekt realizovali.

Pre plateny internetovy casopis priamo odpadaju niektore polozky. Honorare by boli dajme tomu rovnake, dostupnost je vsak ovela vacsia. Samozrejme, nie je to viazane ani na konkretne pocty stranok, ktore treba pri tlacenej verzii naplnit, da sa aktualizovat zo dna na den a redakcia by bola zaroven aj jeho predajca a distributor. Peniaze by tak ostali doma. A ak by sa teoreticky udrzal a dobre rozbehol, nie je predsa problem neskor prejst na tlacenu verziu. Pripadne ju ponukat predplatitelom, ktori o to budu mat zaujem.

Mohlo by to byt pristupne na platene uzivatelske meno a heslo a ako uputavky by boli reserse z jednotlivych clankov. Ak by sa zvolil spravny pomer ceny, rozsahu a kvality, nevidim problem, preco by sa nemalo zarobit aspon na naklady na prevadzku. A neboli by ziadne stresy a nervy z toho, ci a kedy zaplatit webmastera a priestor.
Naposledy upravil miro293 dňa Uto Nov 11, 2008 1:23 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod tana » Uto Nov 11, 2008 10:24 am

I toto je další verze a docela dobrá :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod turcek » Uto Nov 11, 2008 5:41 pm

celkom dobry napad :lol: gratulujem a drzim palce snad sa nieco z toho vyberie
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod tana » Uto Nov 11, 2008 6:22 pm

Díky a dáme vědět :wink: ať se můžete i VY všichni zapojit :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod peterveter » Uto Nov 11, 2008 8:28 pm

turcek píše:myslim ze jednotlivec by nemal rozhodovat za kolektiv a preto co tak nechat hlasovat vivaristov?? nech sami rozhodnu co by ich bavilo viac hm??
Ja tu o ničom a ani o nikom nerozhodujem ! Je to len nápad s tym net časopisom .
turcek: kolko časopisov AT ,akvatera ,akva-tera forum máš doma ? ked si tak velmi za tlačeny časopis . Ja ich mám min. 200 . Jednoducho tlačeny časopis tu už bol a neudržal sa,tak mám obavy že bi sa teraz uchytil . Vela mladych ovláda cudzie reči a na zahraničnych weboch nie je nudza o informácie .
Aby bolo jasné ,ja nie som proti tlačenému časopisu ,len to nevidím reálne koli pár nadšencom :wink:
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod tana » Uto Nov 11, 2008 8:38 pm

Ano máš pravdu i ty v tom co píšeš. I já bych se přiklonila to zkusit první na webu a pak se uvidí. Přece jenom je to mnohem levnější a o něco míň starostí. A taky je i přístupnější pro veřejnost a pod.. :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod miro293 » Uto Nov 11, 2008 9:17 pm

Este jedna drobnost k casopisom. Kazdy normalny tlaceny casopis ma aj elektronicku podobu. Ich vydavatelia vedia preco :-) Ak by sa jednalo o plateny internetovy casopis, vzhladom na moznost davat normalne honorare by bolo mozne mat tam aj kvalitnejsie clanky vacsieho rozsahu. Lahsie by sa potom zhanali autori buducich clankov. Samozrejme o moznom vyssom kredite casopisu ani nehovorim.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod štefan » Str Nov 12, 2008 8:01 am

peterveter píše:
turcek píše:myslim ze jednotlivec by nemal rozhodovat za kolektiv a preto co tak nechat hlasovat vivaristov?? nech sami rozhodnu co by ich bavilo viac hm??
Ja tu o ničom a ani o nikom nerozhodujem ! Je to len nápad s tym net časopisom .
turcek: kolko časopisov AT ,akvatera ,akva-tera forum máš doma ? ked si tak velmi za tlačeny časopis . Ja ich mám min. 200 . Jednoducho tlačeny časopis tu už bol a neudržal sa,tak mám obavy že bi sa teraz uchytil . Vela mladych ovláda cudzie reči a na zahraničnych weboch nie je nudza o informácie .
Aby bolo jasné ,ja nie som proti tlačenému časopisu ,len to nevidím reálne koli pár nadšencom :wink:


Peterveter: nie, neber to ako utok na Tvoju osobu, to isto ani turcek tak nemyslel. Nerozhodujem tu vsak ani ja, ale redakcia a aj vy vsetci. Ak sa komukolvek nebude cokolvek pacit, tak si to rozumne a neagresivne povie/napise a ak sa s danym clovekom da rozumne porozpravat, tak sa tak i stane. Mali by sme asi skutocne spravit prieskum, kto kazdy z nas je za a proti obom verziam a potom sa podla toho riadit dalej. Ak sa rozhodne pre pociatocnu verziu net casopisu, potrebujeme si jasne ujasnit vsetky pravidla, poriesit otazku honorarov atd. Ak sa vyberie tlacena verzia, treba zvazit vsetky za i proti. Nie je to jednoduche, ale som za diskusiu bez emocii :wink: .
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Teraristika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron