Stal som sa chovatelom co na to moje okolie??

Diskusia o všetkom, čo sa týka teraristiky...

Moderátor: štefan

stretli ste sa z:

pozitivnym ohlasom
13
72%
negativnym ohlasom
5
28%
nezaujmom
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 18

Stal som sa chovatelom co na to moje okolie??

Poslaťod turcek » Ned Nov 09, 2008 10:59 am

Vsetci ci uz ste si zakupili psa , macku, sliepky , ale teda hlavne mi teraristi sme sa stali chovatelmi to je krasne pre nas naplna a bavi nas to :lol: Ale co na to nase okolie?? stretli ste sa s pochopenim alebo skor z odmietanim zo strany ci uz vasej rodiny ,priatelov ale aj nahodneho okolia chcem pocut kazdy pribeh a kazdy nazor tak piste :wink: tesim sa
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod turcek » Ned Nov 09, 2008 11:11 am

a hned aj pridavam svoj nazor teda svoje postrehy ked som sa stretol pri kupe a zacati chovu hadov s uplnym pochopenim zo strany mojej mamicky a mojho brata za co im krasne dakujem ale po osamostatneni za dlhe obdobie prehovarania svojich priatelov a snubenky ze hady niesu bezcitny zabijaci ale krasne zvierata ktore si zasluzia uspech ale ak by som to mal zratat tak 80% ludi v mojom okoli si klopkali na celo a hovorili ze na co a ze som blazon ale nedam sa odradit a dufam ze ani nikto z vas :lol:
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod CHUCK » Ned Nov 09, 2008 4:30 pm

caw moji kamarati a rodina akvarium aj vodne korytnacky vcelku vzali v pohode akurat ked som chcel jazierko zvecsovat tak tam je problem doteraz zavraj to im staci ake maju ale pri kupe skorpionov uz boli negatyvne reakcie od niektorich kamaratov a rodicov ze naco ti to je ,co ked to vilezie atd. A k tomu tvojmu druhemu clanku ze hady su len bezcitny zabiaci nech sa len pozre kazdy na seba ci ked pride do obchodu a kupi kura alebo iny druh mesa ci neprispieva tym tiez k zabianiu ,raz asi ked som bol druhak na zakladke tak nam ucitelka rozpravala ako bola v nejakom podniku kde sa spracuvaju kurence a ako isli zavesene dolu hlavou vez nejaky sroj a za strojom uz bez hlavi boli a este ze vtedy povedala ze kurata uz neje ale samozrejme ze to porusila, a tymto nechcem hajit veganov ani vegetarianov ved aj raztlina je tiez zivi organyzmus
CHUCK
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 4:54 pm
Bydlisko: OKOLIE ZILINY

Poslaťod turcek » Ned Nov 09, 2008 4:34 pm

dik za tvoj prispevok a nenechaj sa odradit len tak dalej rob to co ta bavi
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod štefan » Ned Nov 09, 2008 4:43 pm

Ak by som mal ist od sameho zaciatku zaujmu mojej osoby o vivaristiku, tak by som musel nacriet poriadne hlboko. Nik v rodine nevie, kedy sa tak stalo a, predovsetkym, po kom som zdedil tento zaujem, ktory ma sprevadza par desatroci. Vlastne od asi 3 rokov života. Nech uz tomu bolo akokolvek, podporu som nasiel u nasej mamicky, za opovrhnutia dalsich clenov familie. Ich nazor ma sice zaujima, ale nie natolko, aby som sa nim nechal ovplyvnit a zanechal toto hobby.
Respektujuc nezaujem ostatnych ludi vokol seba, nesnazim sa silou mocou ich otravovat rozpravanim o tom, ze priroda je krasna a nesmierne zaujimava. Je mi jasne, ze by sa to nestretlo so zelanym zaujmom a pochopenim. Nie vsetci sme rovnakymi. Nie vsetci sa zaoberame prirodou. Niekoho v rannom detstve zlakaju dialavy, v ktorych sa nasi chovanci vyskytuju, alebo sa snazia prezentovat a zvascovat si svoje ego na ukor chovu napr. jedovatych hadov, ale toto ma len pramalo spolocne s vaznym a serioznym hobby. Nehovoriac uz o tom, ze s pribudajucim vekom sa prvotny zaujem o vivaristiku moze vytratit, ale u niektorych prave naopak prehlbit.
Nech je tomu uz tak, alebo onak, kazdopadne je to dobre, ze vivaristika nam ponuka to, co inym odopiera. Utek z kazdodennej reality, relax, oddych a v neposlednom rade nam nasi chovanci, a je uplne jedno, ci ide o rybku alebo 5 metroveho krokodýla, umoznuju nahliadnut do ich neskutocne zaujimaveho, putaveho a nadherneho sveta. Sveta, do ktoreho sa nepodari kazdemu nahliadnut kazdy den.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Ned Nov 09, 2008 8:43 pm

Hodně dozadu bych se musela podívat, kdy jsme vlastně začala.
Co ma mě okolí :lol: :?: Někdo mě obdivuje jiný zase, že jsem blázen.
Je sice fakt, že mám mnoho druhů a kusů,a le mi to tak nepřipadá. Moje rodina mě axeptuje, a děti jsou od malička vedeny se starat o zvířátka co si samy pořídily. Mám velice moc hodného manžela, který mi toto trpí a zvykl si na to, že pořád něco přibývá. Viz poslední drobeček python molurus bivittatus DH albinogran, který je dlouhý 2,7m a 9kg :lol: Jinak názory lidí mě nezajímají. Je to moje hoby a já platím jak jídlo tak ostatní ci je zapotřebí ke kvalitnímu životu jak v teráriu tak akváriu a pod.. A pokud moje rodina mě bude axeptovat - tolerovat moje hoby tak je to supr. Jsem pyšná na to, že i moje děti jsme vedla od malička ke vztahu k zvířátkům a výsledky vidím. Z toho to mám obrovskou radost, a doufám, že až někdy tu nebudu tak se o mé mazlíčky postarají.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod zuhe » Pon Nov 10, 2008 9:07 am

:) Tak ja som úplná začiatočníčka, mám užovku červenú, mladú samičku, niečo vyše mesiaca. Väčšina reakcií bola taká, že načo ti to je ... ale neskôr boli všetci zvedaví a chodili sa na ňu dívať. Mamka bola špicová, vyhlásila, že je to šnúrka do topánok, že sa jej teda nebojí. Žeby ju niekto priamo túžil brať do rúk alebo čo, tak to nie, ale keď ku mne ktokoľvek príde (bývam sama), vydrží spolu so mnou presedieť pri terárku a pozorovať malú aj hodiny. A z tých, čo ju videli naživo, sa všetkým bez debaty páči :)
zuhe
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon Nov 03, 2008 3:17 pm
Bydlisko: Humenné

Poslaťod štefan » Pon Nov 10, 2008 9:21 am

V tejto suvislosti mi na um prisla spomienka na prvu kupenu TSE /je to vodna korytnacka, ktora sa uz nesmie dovazat do EU a teda ani k nam/. Predchadzala tomu navsteva tradicnych chovatelskych vystav pocas Martinskeho /teraz uz Levickeho/ jarmoku, kde v starych priestoroch U sýpky /moje to rodisko - teraz je tam Kaufland/ vystavoval neskorsie moj znamy velku samicku TSE. Bola natolko ocarujuca, ze som ako maly chalan objednal od jej majitela jedno mladatko, na ktore som dlho musel setrit, no pri ceste z domu na jednu z nasledujucich nedelnych burz som zahadne korunky vytratil. Asi to tak malo byt...
O par mesiacov neskor som si konecne nasetril 60 Kcs /tolko vtedy stala mlada TSE/, ukecal mamku /dlho to ani netrvalo/ a mohol si ist kupit svoju vysnivanu korytnacku velku asi tak ako 5 korunacka. Musela byt uz zima, pretoze som do nasho chovproduktu utekal za tmy, kedze kratke dni priskoro vymienal vecer. Ked som svoju korytnacku /nie vsak prvu - prvymi boli Testudo horsfieldi v hojnom pocte dovazane zo ZSSR a predavane povodne ako zive masove konzervy, neskor ako domaci milacikovia za neuveritelnych 20 Kcs - kto by to bol dnes povedal.../doniesol domov, ulozil do pripravenej elementky s teplou vodou, ostrovcekom a nizko zavesenou ziarovkou, dvere u nas sa doslova nezavreli. Snad kazdy, kto v nasom panelaku byval, sa prisiel pozriet na tu nadhernu zelenkastu korytnacku s cervenymi spankovymi skrnkami. Ti, co od nas odchadzali, to museli povedat dalsim ludom, pretoze tie navstevy neustavali. Dosla aj mamkina znama, nasa postarka, ktora mi navrhla odoberat casopis Akvarium Terarium. Na predplatne som vsak nemal dostatok korun, ale moja dobra mamka mi ho predplatila. Zacalo to jednou korytnackou, predplatnym jedneho odborneho casopisu a skoncilo /i ked len v uvodzovkach/ s mnozstvom zvieratiek a casopisov i knih, vdaka ktorym je tento 1 izbovy byt pritesny. Ale este par druhov sa sem vojde :wink: ...
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod CHUCK » Pon Nov 10, 2008 6:21 pm

to je obdivuhodne ze v jednoizbaku mas tolko zvierat a ako sa dari klopavke aj tym malim zo Ziliny?
CHUCK
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 4:54 pm
Bydlisko: OKOLIE ZILINY

Poslaťod štefan » Pon Nov 10, 2008 8:04 pm

Klopavkam sa dari skvele a coskoro k nim pribudnu dalsie druhy. Ak sa to podari, tak doparujem aj plonkove jedince do parikov :wink: .
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod turcek » Pon Nov 10, 2008 10:05 pm

ja som tu novy Stefan ak sa mozem opytat co vsetko vy chovate??
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod štefan » Uto Nov 11, 2008 6:02 am

Vela toho zase nie je :) .
Presny zoznam neprinesiem, lebo ludia maju tendenciu si zavidiet aj nos medzi ocami, ale v terariach su zastupene exoticke svaby, pavuky, skorpiony, pytony, uzovky, vodne korytnacky, akvariove rybky, obojzivelniky...a uvazujem, na co som este zabudol :)
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod divin99 » Uto Nov 11, 2008 6:47 am

takze nieje toho vela :D
Obrázok užívateľa
divin99
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned Okt 05, 2008 7:34 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod turcek » Uto Nov 11, 2008 5:45 pm

fuuuu v kolkych izbach??? to neverim ze v jednej :o :o :o
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod tana » Uto Nov 11, 2008 6:19 pm

turcek píše:fuuuu v kolkych izbach??? to neverim ze v jednej :o :o :o


A koho se ptáš?
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Ďalší

Späť na Teraristika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron