Akvaterárium (úplný začiatok) súhrn

Diskusia o všetkom, čo sa týka teraristiky...

Moderátor: štefan

Akvaterárium (úplný začiatok) súhrn

Poslaťod aughostino » Pon Apr 06, 2009 3:50 pm

Už dlhší čas sa pohrávam s myšlienkou zriadiť si akvaterárium. Som dosť priestorovo obmedzený takže akva si dám vyrobiť na mieru s čo najväčšou podstavou aby som využil každý centimeter voľného priestoru (nie je ho tak veľa akva by išlo na písací stôl do mojej izby). Ako osadenstvo zvažujem možnosť mloky z rodu Cynopus ale keďže dlhodobejšie neznesú teplotu nad 25st. C tak by bol problem hlavne v lete (cez zimu by to bolo v pohode:))

:arrow: Je nejaká iná alternatíva týchto obojživelných mlokov ktorý nenarastajú do väčších rozmerov ako 10cm?

Ďalej som rozmýšľal nad krabmi (resp. krabom) len o nich nemam zistenych este vela informacii ale určite by to bol taky, ktory nenarasta do velkych rozmerov.

:arrow: Aké rastliny (živé) by boli vhodné do vlhkého prostredia, ktoré by zili vo vode a vyrastali by nad hladinu? Acorus calamus pripadne Caltha palustris? Ak sa rozhodnem pre kraba, tak by bolo otázne či by rastlinky vydržali (ale aspon na skusku)

všetkým radám alebo pripomienkam som otvorený a pripravený nasávať informácie ;)
aughostino
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Sob Júl 19, 2008 2:17 pm
Bydlisko: PSČ: 935 26

Re: Akvaterárium (úplný začiatok) súhrn

Poslaťod štefan » Uto Apr 07, 2009 5:33 am

Nuz, neviem ci ti v Lv v niektorom z dvoch sklenarstiev co tu mame zlepia nadrz na mieru, skor iba skusia narezat podla tvojich rozmerov /moje skusenosti v tomto smere su vsak katastrofalne.../.
Skor odporucam kontaktoval chalanov z Puchova co robia nadrze a aj ja od nich som bral a som s nimi spokojny.
Pri svojom chove Cynops orientalis som pocas letnych mesiacov do vody vhadzoval kusky ľadu a nadrz premiestnil na chladnejsie miesto do tiena a pohoda.
Alternácií namiesto Cynopsov je hned niekolko, ale nie v nasich podmienkach...Tu ak zozenies nejake druhy mlokov, tak mozes byt rad...
U krabov moze nastat jeden problem spojeny s ich rastom: oni sa sice zvlecu, ale nie vzdy im dostatocne stvrdne karapax. V prirode zrejme prijimaju potravu a latky, vdaka ktorym karapax dostatocne stvrdne, ale pri chove v terariu sa to len zriedkavo podari. Odporucam si zakupit aj na kraby /i mloky/ odbornu publikaciu - napr. www. eplanet.sk.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod aughostino » Uto Apr 07, 2009 3:05 pm

nuz uvidime este je dost mozne ze si ho budem lepit sam prednedavnom som nasiel na povale par nevyuzitych skiel tak sa to aspon naucim

k tym krabom: rozmyslal som nad nimi a uvazil som ze pravdepodobne nie je to dost riziko pre toho kraba najma ak ho bude chovat zaciatocnik ako ja :D

k tym cynopsom pocul som ze je to dost bezny druh medzi chovatelmi a ze vraj aj v diturii maju nejake mloky (tusim Pachytrion labiatus) ak sa v blizkej buducnosti rozhodnem pre ne tak ich odtial asi vykupim

este uvidim je to zatial iba myslienka
aughostino
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Sob Júl 19, 2008 2:17 pm
Bydlisko: PSČ: 935 26

Poslaťod štefan » Uto Apr 07, 2009 4:30 pm

s tou dituriou odporucam opatrne. istotne sa daju mloky ziskat aj z ineho, spolahlivejsieho a serioznejsieho zdroja :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod aughostino » Uto Apr 07, 2009 4:49 pm

ja viem, ze to nie je boh vie co ale ked ja sa niekedy hram na hrdinu a kazdeho chcem zachranovat :D

keby sa nieco zmenilo urcite vas budem informovat

edit: zistil som ze krabom, "pomaha" na vytvrdnnutie panciera po zvliekani UV lampa, ale aj tak sa mi to zda byt dost obtiazne pre mna ako zaciatocnika :)
Naposledy upravil aughostino dňa Str Apr 08, 2009 7:38 pm, celkovo upravené 1
aughostino
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Sob Júl 19, 2008 2:17 pm
Bydlisko: PSČ: 935 26

Poslaťod štefan » Str Apr 08, 2009 6:14 am

Rozumiem ti. Ale nezabudajme, ze prave na toto zachranovanie /skutocne nic v zlom!/ sa spoliehaju "predajcovia". Lenze nesmieme zabudnut ani na to, ze hoc v najlepsom umysle zachranime vykupenim z nie vhodnych podmienok dane zvieratko, tak "predajca" smahom ruky zan kupi dalsie, ktore tam bude trpiet a cakat na dalsieho zachrancu. Na strane druhej, no ovela smutnejsej, pet priemysel ako take odvetvie funguje na systeme: ak zakaznikovi, ktory u nas kupil trebars aj rybku a ta mu zajtra uhynie /nic nezije vecne/, tak on urcite pride si kupit dalsiu rybku a spravi trzbu. Inak by obchod krachol... Je to mozno cudne, ale je to tak.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice


Späť na Teraristika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron