Akvarium a chameleon jemensky

Diskusia o všetkom, čo sa týka teraristiky...

Moderátor: štefan

Akvarium a chameleon jemensky

Poslaťod jetfar » Pon Máj 25, 2009 4:18 pm

Dobry den,

potreboval bych radu ohledne chovu chameleona jemenskeho.
Po rybickach mi zustalo akvarium o rozmerech 40x67x35cm (v/š/h) a rad bych ho prebudoval pro chamika. Zajimalo by me, zda je takovato prestavba mozna a zda mu takoveto "akva-terarium" bude vyhovovat. Alespon do zacatku chovu.

Predem dekuji za odpoved.
jetfar
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon Máj 25, 2009 4:08 pm

Re: Akvarium a chameleon jemensky

Poslaťod štefan » Uto Máj 26, 2009 6:15 am

Pozdravujem a vitam na nasom fore :D ,
teoreticky sa vsetko da, teda i akvarium prerobit na terarium a chovat v nom chamika. Ale na rovinu napisem, ze to nie je vhodne riesenie. Jedine tak riesenie z nudze.
Skor by som sa priklonil k vybudovaniu skutocneho teraria pre tohto nadherneho tvora a nie prerabky akva na tera.
Ak mozem pomoct a poradit, odporucam si bud najst vlakna na nasom fore, kde sme sa zaoberali aj takouto alternativou, alebo este lepsie si nastudovat odbornu a navyse aj novu publikaciu od autorov Jakubáč - Nagy venovanú práve chovu Ch.calyptratus. Link s dalsimi info je tu: :arrow: http://www.vivarista.sk/m/clanky/763 . Publikaciu skutocne uprimne odporucam :!: :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod jetfar » Uto Máj 26, 2009 12:57 pm

Dekuji za bleskovou odpoved a vrele privitani.
Procetl jsem si jeste nekolik prispevku zde na foru a dokonce narazil na topic s akvariem pouzitym jako terarium. Trosku jsem se inspiroval a nakonec se rozhodl, ze akvarium preci jen pouziji, ale s tim, ze chamikovi bude slouzit opravdu jen par mesicu. Do te doby se mi snad podari ziskat potrebny material a vytvorit terarium nove.
Jen bych se jeste potreboval zeptat:

1) ohledne sviceni.
a) Je potreba akvarium osadit 1x UVB svetlem a 1x obycejnym? Nestacilo by pouze UVB svetlo? A jak vykonna svetla zvolit pro akvarium vyse zminovanych rozmeru?
b) UVB svetlo je pro chameleony zdrojem vytaminu a obycejne svetlo zdrojem tepla. Je tedy mozne UVB svetlo smerovat z venci akvaria (pres mrizku) a obycejne svetlo mit umistene v akvariu a chranene kvetinacem? Prijde mi totiz, ze kdyz by byly obe svetla umistena v akvariu, tak uz by tam toho bylo celkem dost..:-/


2) ohledne cirkulace vzduchu v akvariu. Bude dostacujici, kdyz akvarium prikryji pouze nejakou ?kovovou? mrizkou?

Jeste jednou dekuji za odpoved a Vasi trpelivost se zacatecnikem.;)
jetfar
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon Máj 25, 2009 4:08 pm


Späť na Teraristika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron