Chladenie boxu pre P.subfusca

Diskusia o všetkom, čo sa týka teraristiky...

Moderátor: štefan

Chladenie boxu pre P.subfusca

Poslaťod Pesto » Str Júl 15, 2009 9:16 am

Caute,

chcel by som sa opytat ci niekto z vas nema skusenosti so znizovanim teploty v boxoch/terariach. Mam totiz novu mladu P.subfuscu a v celom byte je tento tyzden pekelnych 27 stupnov co sice vyhovuje ostatnym pavukom ale nie subfusce. Zatial je umiestnena v plastovej doze, nie v skle.

Uvazujem nad vodnym kupelom s chladnou vodou a stalym sledovanim teploty vnutri boxu, to sa ale velmi neda ked som v praci. Dalsou moznostou by boli Peltierove clanky, mate niekto skusenosti s ich pouzitim na takyto ucel?

Dik za kazdy napad.

p.
Obrázok užívateľa
Pesto
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Okt 06, 2007 11:00 pm

Re: Chladenie boxu pre P.subfusca

Poslaťod calfapes » Štv Máj 26, 2011 4:11 pm

no toto by aj mna zaujimalo..nejake dobre rady s regulaciou teploty..len vetracie otvory nepomahaju hlavne teraz ked stupaju teploty
Obrázok užívateľa
calfapes
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Máj 20, 2011 1:25 pm
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji

Re: Chladenie boxu pre P.subfusca

Poslaťod štefan » Sob Máj 28, 2011 7:08 am

Možno by stálo za to pobehať s teplomerom v ruke skutočne celý byt a merať aj v najrôznejších výškach - pri zemi je teplota zvyčajne nižšia, než o meter vyššie. Rovnaký problém som v poslednom čase mal pri Ambystoma mexicanum. Teplota sa v lete vyšplhala na neskutočnú a u tohto druhu neakceptovateľnú teplotu. Stačilo však vodu v 2 litrových pet fľašiach zmraziť a potom fľaše dať do nádrže s mlokmi. U pavúkov zrejme pripadá v úvahu už spomenutý vodný kúpeľ alebo pomerať teplotu v celom byte a to aj na miestach ako je WC, kúpeľňa či chodba. U mňa aspoň tie sú najchladnejšie.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice


Späť na Teraristika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron