Útěky z terária

Diskusia o všetkom, čo sa týka teraristiky...

Moderátor: štefan

Útěky z terária

Poslaťod Shark-CZ » Pia Jan 05, 2007 10:07 pm

Můj chameleon zdrhne každou chvilku - pokud opomenu zavřít horní sklo terária. Ale vím jak na něj - je naučený na cvrčky, chameleoni je velicé rádi. Takže pokud uteče a já ho nemuhu delší dobu ojevit, což je zvhledem k jeho velikosti normální, příjde na řadu cvrček. Chameleona jsem naučil na jedeno místo v bytě - je to rostlina Kaučukovník - chameleon je zvyklý na žrádlo docela pravidelně, takže jsem ho "naučil", že potravu dostavá na kaučukovníku - je to prosté dostane hlad a tak si vyleze na rostlinu tam dostane 1-2 cvrčky je odchytnut a umístěn zpět do terária, kde dostane zbytek potravy. Takto se mi chameleona podařilo "vycvičit" asi po 1/2 roce tréninku a zatím to na 100% funguje :P :D
Naposledy upravil Shark-CZ dňa Sob Jan 13, 2007 12:01 pm, celkovo upravené 4
Obrázok užívateľa
Shark-CZ
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Pia Jan 05, 2007 3:56 pm
Bydlisko: CHRUDIM - Czech Republic

Poslaťod dracula » Sob Jan 13, 2007 10:06 am

v mojom chove je expert na úteky môj krab, ktorého máte možnosť vidieť aj v prezentácii môjho terária.....zdrhol mi dokopy dva krát
raz, ked som bol na festivale hodokvas, a tým pádom 4 dni mimo domu........keď som sa vrátil, mama mi porozprávala story o tom ako zdrhol krab, ako si veselo vykračoval v strede kuchyne keď varila a potom ako ho bez problémov zobrala do ruky a dala naspäť do terária.....bol som dosť v šoku poznajúc mamin vzťah k mojim živočíchom:)
druhý krát už som bol doma aj ja a po zistení že nieje v terárku som prehľadal asi celý byt, ale neúspešne......potom som si povedal ze skúsim taktiku - "mysli ako krab" - a vyšlo to. Rozmýšlal som ako krab, kam by som išiel postupne po úteku a po menšej naháňačke v kúpelni som ho opäť úspešne odchytil....
v oboch prípadoch mi ostáva viac menej záhadov ako sa dostal von, plus je úctihodná vzdialenosť ktorú na svojom úteku prekonal. V prvom prípade to boli 3 izby a chodba :P
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

informacia

Poslaťod dodo.b » Štv Aug 09, 2007 8:03 am

caw , je ešte aktuálna ponuka kde daruješ pavúky?
Naposledy upravil dodo.b dňa Pon Aug 13, 2007 8:27 am, celkovo upravené 1
G.roseu,L.parahybana,P.irminia,P.cambridgei,N.chromatus,A.geniculata,A.Insubtilis,B.vagans
Obrázok užívateľa
dodo.b
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Str Aug 08, 2007 1:04 pm
Bydlisko: Prešov

Re: informacia

Poslaťod štefan » Štv Aug 09, 2007 8:41 am

dodo.b píše:cav , je este aktualna ponuka kde darujes pavuky?


Náš Vlado /Dracula/ všetky pavúky ešte pred cestou za more rozdal, iba jeden B.v. zostal u mña a čaká na návrat svojho majiteľa :wink: Takže tá ponuka je už neaktuálna.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: informacia

Poslaťod dodo.b » Pon Aug 13, 2007 8:29 am

dik, štefan
G.roseu,L.parahybana,P.irminia,P.cambridgei,N.chromatus,A.geniculata,A.Insubtilis,B.vagans
Obrázok užívateľa
dodo.b
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Str Aug 08, 2007 1:04 pm
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Swablik » Štv Sep 20, 2007 9:51 pm

mne Acanthosaury akosi neutekaju..ked nieco robim tak vyberiem pol steny terarka..a oni len sedia a kukaju na mna co stvaram..dokonca mensiu stenu mozem nechat otvorenu aj ked idem vedla do izby po vodu abo tak a neutecu.. :)
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod turcek » Pon Okt 27, 2008 1:12 pm

Tiez mam prihodu za ktoru som bol takmer vyhodeny z domu aj zo svojimi milacikmi vtedy som choval elaphe taeniura 1,1 boa constrictor 0.1 epicrates c.maurus 0.1 no a mnoho ineho! Jedneho pekneho dna bol som na poobednajsej praxi zvoni mi mobil pozriem na displeji mamka zdvyhnem telefon a ten krik sa rozliehal po celej dielni nie velmi som rozumel o co ide iba ze mam prist okamzte domov tak som to vybavil a nahlil sa domou o to vecsie bolo moje prekvapenie ked uz pred dverami bytu ma cakala mamka s nasim psom na rukach az tam som sa dozvedel ze moj takmer 2,40 cm samec elaphe taeniura sa premava po kuchyni asi hladal nieco chutne pod zub :lol: cize aj taketo boli moje prihody s unikmi bol to majster uniku cest jeho pamiatke :(
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod cerlu » Str Okt 29, 2008 11:11 am

turcek píše:Tiez mam prihodu za ktoru som bol takmer vyhodeny z domu aj zo svojimi milacikmi vtedy som choval elaphe taeniura 1,1 boa constrictor 0.1 epicrates c.maurus 0.1 no a mnoho ineho! Jedneho pekneho dna bol som na poobednajsej praxi zvoni mi mobil pozriem na displeji mamka zdvyhnem telefon a ten krik sa rozliehal po celej dielni nie velmi som rozumel o co ide iba ze mam prist okamzte domov tak som to vybavil a nahlil sa domou o to vecsie bolo moje prekvapenie ked uz pred dverami bytu ma cakala mamka s nasim psom na rukach az tam som sa dozvedel ze moj takmer 2,40 cm samec elaphe taeniura sa premava po kuchyni asi hladal nieco chutne pod zub :lol: cize aj taketo boli moje prihody s unikmi bol to majster uniku cest jeho pamiatke :(


a čo sa ti s ním stalo? :(
cerlu
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 5:28 am
Bydlisko: BA

Poslaťod cerlu » Str Okt 29, 2008 11:20 am

Majster ani nie na úteky ale skôr na zašívanie sa je môj pogonec Hugo, v lete sa rád premáva po byte a vyhladáva miesta kde by sa mohol vystaviť slnku, no a keď na neho na chvílu po zájdení slnka za dom pozabudnem môžem ho hladať po celom byte po všetkých škárach ktoré v byte existujú... ale keďže pogony sú tvory žravé prestala som prehadzovať byt hore nohami ale do prostred obyvačky postavím nádobu s krmivom, trochu s ňou potrasiem pre väčší efekt aby si všimol že na neho čaká niečo dobré... :D by ste mali vidieť ako si ide nohy dolámať keď vidí žrádlo uprostred miestnosti... :D
cerlu
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 5:28 am
Bydlisko: BA

Poslaťod turcek » Str Okt 29, 2008 8:35 pm

cerlu píše:
turcek píše:Tiez mam prihodu za ktoru som bol takmer vyhodeny z domu aj zo svojimi milacikmi vtedy som choval elaphe taeniura 1,1 boa constrictor 0.1 epicrates c.maurus 0.1 no a mnoho ineho! Jedneho pekneho dna bol som na poobednajsej praxi zvoni mi mobil pozriem na displeji mamka zdvyhnem telefon a ten krik sa rozliehal po celej dielni nie velmi som rozumel o co ide iba ze mam prist okamzte domov tak som to vybavil a nahlil sa domou o to vecsie bolo moje prekvapenie ked uz pred dverami bytu ma cakala mamka s nasim psom na rukach az tam som sa dozvedel ze moj takmer 2,40 cm samec elaphe taeniura sa premava po kuchyni asi hladal nieco chutne pod zub :lol: cize aj taketo boli moje prihody s unikmi bol to majster uniku cest jeho pamiatke :(


a čo sa ti s ním stalo? :(
no chudacik moj malinky alebo skor velky pocas mojej nepritomnosti bol som ani neviem kde presne ho brat nakrmil kuratom rozporcovanym a kost z chrbta kurata mu prepichla zaludok :cry: :cry: :cry: nech sa mu sladko spinka
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod Otherx » Štv Okt 30, 2008 10:29 am

mne zatial utiekla "len" L. cristata...bolo to velke dobrodruzstvo ju nahanat...jaaaaj zabudol som napisat ze prchla 3x :D:D:D prvykrat pri kupe ked som si ju priniesol domov a daval do terarka...vtedy som pochopil ze je vazne tak rychla ako sa hovori :D druhykrat si sedim za PC a vidim ako sa po skrinke nieco nenapadne pohybuje...cristata si spravila vylet(zabudol som pootvorene tera asi na 1cm-chyba)..odchyt uspesny :) dotretice prchla(vtedy som nechapal ako, neskor som pochopil) ked som bol mimo domu a vratil som sa po dvoch dnoch..pozriem do tera, pootvorene(viem ze som ho 100% zatvaral) a cristata nikde...vecer 20:00 ja s cervenym svetlom beham po celom byte(rodicia pomaly volali cvokhause...ked pochopili co robim tak aj pre seba :D ) po asi hodine hladania a stefanovych odporucania som nahodil taktiku "som cristata kam by som prchal" som ju nakoniec nasiel nedzi krabicami od topanok takze dotretice uspech nastastie...odvtedy mam na terarku poistku proti otvoreniu lebo som zistil ze ta mala mrska si nanosi lignocel a zapieranim sa o podklad normalne dokaze posunut to sklo a otvorit si tera...taku inteligenciu som vazne necakal neviem de to odpozorovala ale vie to...momochodom prave dnes sa zvliekla juhuuuu
Obrázok užívateľa
Otherx
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Uto Okt 09, 2007 12:41 pm
Bydlisko: Trnava


Späť na Teraristika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron