Ceny

Diskusia o všetkom, čo sa týka teraristiky...

Moderátor: štefan

Ceny

Poslaťod štefan » Str Jan 17, 2007 5:59 pm

Stretli ste sa s predraženými či naopak mimoriadne priaznivými cenami za predávané živočíchy? Kde a o aké druhy išlo?
Poďme spolu diskutovať o cenách! :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod scorpion » Str Jan 17, 2007 6:03 pm

Včera jsem byla na stránkách jistého chovatelsko - inzertního portálu na Slovensku a zjistila jsem,že u nás v Čechách jsou ceny pavouků tak o polovinu nižší než na Slovensku. :D :D :D
Obrázok užívateľa
scorpion
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Uto Dec 05, 2006 6:35 pm
Bydlisko: Karviná

Poslaťod Bic0 » Str Jan 17, 2007 9:49 pm

Staci vojst v Bratislave do niektoreho "chovproduktu" a clovek zostane v nemom uzase pozerat na cca 6-7-zvlekoveho jedinca Lasiaodora parahybana v cene aj 1200SK. Velhad kralovsky stoji do 4000 a s inymi zvieratami je to podobne. Inzeraty chovatelov na roznych forach a inzertnych serveroch maju ceny tak 25-33% z tychto "obchodnych".
Bic0
 

Poslaťod Bic0 » Pia Jan 26, 2007 2:19 pm

Zlodeji clankov

Robbie, mas nejaky komplex ktory si potrebujes ventilovat alebo co? Uvedom si ze takymito hovadinami otravujes ludi ktori si kliknu na temu v nadeji ze tu najdu nejaku uzitocnu radu. Namiesto toho tu najdu takyto "dusevny vylev". Ked mas problem ries si ho priamo so Stefanom a netahaj do toho ostatnych ludi.

P.S.: Sorry za ten "ton" ale uz mi to fakt lezie krkom
Bic0
 

Poslaťod tana » Str Mar 14, 2007 3:37 pm

Předem se omlouvám pokud to tu nepatří. Jak je možné.že u vás máte všechno drahší než u nás CR? To nechápu?
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Bic0 » Str Mar 14, 2007 3:44 pm

Tana, ked sa na to pozries logicky tak to ze zarabame menej mame na druhu stranu 'vyvazene' vyssimi cenami :-) Co sa tyka teraristiky, ta u nas nie je taka rozvinuta ako v Cechach, a preto vela ponukanych zvierat je prave dovazana z CR - takze cena v SR = CR + dovoz + zisk 'dealera'.
Bic0
 

Poslaťod tana » Štv Mar 15, 2007 6:43 pm

To máš pravdu,já si to neuvědomila-sorry :oops:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Bic0 » Štv Mar 15, 2007 8:06 pm

Ja pevne verim ze sa to u nas zlepsi co sa tyka sortimentu chovanych zvierat - a tym sa snad upravia aj ceny. Ja osobne som pri volbe hadika bral do uvahy aj to aky je rozsireny. Z casti preto aby som to tu (SR) trosku spestril a z casti preto aby som si uspokojil svoje ego tym ze som iny ako ti ostatni :twisted: U nas sa terarsitike venuju hlavne ti maldsi a ti nemaju vacsinou financie na zhananie zriedkavejsich druhov. Ti starsi zas musia vacsinou davat penaize na ine veci, ktore su dolezitejsie co sa tyka 'prezitia'. Chvalabohu je tu par ludi ktori "sebe odtrhnu od ust" aby sa ich milacik mal dobre :-)

Ale uprimne si myslim ze specializovane portaly ako je Vivarista alebo konkurecna Teraristika (odpust Stefan ze som to sem napisal :-)) napomahaju rozsirovaniu tohoto konicka. Ja osobne som este pred rokom ani netusil ze ma to tak vezme - a dnes studujem co mi pride pod ruku, mam doma skorpiona a hada - som zvedavy ako skoncim :-D
Bic0
 

Poslaťod tana » Štv Mar 15, 2007 9:08 pm

To vám přeji,víš já jsem na hodně info web. a tak mi to nedošlo cz-sk pro mně to je jedno,jinak já jsem tomu propadla až moc,taky jsem věčně na netu a čtu-doma nic naslyším než už zas-co dodat nic.Tak to já mám podstatně víc mazlíků mám zoo(pořádnou).Jinak si myslím,že se Štefan nebude zlobit proč by měl,že jo.Tak ať se Ti daří.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod štefan » Štv Mar 15, 2007 9:38 pm

Tana? Všimla si si? chamíci, legoši....Môže byť? 8) :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Štv Mar 15, 2007 10:41 pm

Vsimla si si? :oops: něco málo tam je,mohlo by být víc i třeba o´ústřicích sladkovodních :lol: . :?: Děkuji :roll:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod štefan » Štv Mar 15, 2007 10:49 pm

Tie kľudne môžeš pridať do akva časti ku rakom, krabom atď.
Verím, že teraz, ke´d sme založili nové zóny, tak nezostanú nevyužité 8)
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod jemen1 » Str Júl 25, 2007 8:25 am

Ja som videl chameleonov jemenskych v Amazone za 2100 sk, v Zoodome 1500sk a u Kunza za 1100sk ale u Kunza majú odstrihnuté chvosty. :evil:
Obrázok užívateľa
jemen1
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Uto Máj 01, 2007 9:27 am

Poslaťod štefan » Str Júl 25, 2007 9:08 am

Pred pár dňami som obehal v Blave Kunza, Zoodom i Biotop a žasol som :shock: a to nielen z cien.
Kunzo....nielenže chamíci majú odstrihnuté "chvosty", ale aj rachitídu ako sviňa, o podvýžive ani nevraviac. Korytnačky rodu Testudo sú na tom vari ešte horšie... Za toto by som Kunza zavesil do prievanu..... :evil:
Zoodom....oni ešte stále hádam nevedia, čo predávajú. Môj dojem po roku, čo som tam bol naposledy sa nezmenil. Megalomanský priestor, chabá a neodborná obsluha - personál, čo netuší, čo ponúka. Kupoval som u nich Litoriu. Piesok na dne :shock: , 4 odlišné druhy žiab v jednom teráriu!, podmienky neskutočné. Personál - chalan sa bál chytiť zaby, tak som mu pomohol ju vôbec odchytiť a strčiť do rúk, že toto je Litoria c., pretože ich nevedel ani určiť. Ako so žabkou pri jej balení manipuloval...až mi naskakovala husia koža. Tak som ho odstrčil a zabalil žabku, aby si neublížila ešte viac. Som šokovaný :shock: :?
Neviem, ako sa volá nový šéf, ale niekdajšia prevádzkarka p. Almási už tam nerobí. To, že po predajni veselo behala s cigaretou :shock: , mi jasne vravelo, že tu niečo nie je ok. Ale ani nové vedenie zrejme nevie, čo má robiť...
Biotop...no neviem, ale predstavoval som si túto predajňu trošku inak. Mnoho akvárií prázdnych, doslova nasratý Rovný a nadobudol som dojmu, že mu prekážam a jeho nezáujem o zákazníka, čo mu prišiel spraviť tržbu bol fakt mizivý. Zvážim, či sa tam ešte niekedy stavím.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod peterveter » Str Júl 25, 2007 6:18 pm

A to si ešte nebol v Amazone v Auparku :D Hold Blava,vysoké nájomné a tržby miniálne ,ale nie je sa čo čudovat s ich starostlivostou a prístupom .Najlepší obchod z akvaristikou a aj odborny personál je v blave AkvaSymbioza v Karlovke .
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Ďalší

Späť na Teraristika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron