Had v posteli

Diskusia o všetkom, čo sa týka teraristiky...

Moderátor: štefan

Had v posteli

Poslaťod štefan » Pon Feb 12, 2007 10:16 pm

Ráno sa zobudíte a v posteli máte hada. Agresívneho jedinca nádhernej užovky červenej...
Neveríte? Pozrite si toto:
http://www.nova.cz/zpravy/?83c=%7Ezajim ... eli&play=1
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Str Mar 14, 2007 12:04 am

Hezké.Já taky jdu spát s kocourem a nevím s kým se ráno jeÅ¡tÄ› probudím,ale mÅ¯Åľu říct,Åľe moje zoo se tlaÄŤÃ­ jenom do postele.TakÅľe nevím ÄŤÃ­ vlastnÄ› je ta postel. :oops:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Re: Had v posteli

Poslaťod dodo.b » Pon Aug 13, 2007 5:33 pm

cawte
Tak toto by som vážne nechcel zažiť :lol: :!:
Ja by som na mieste odpadol:D ako ne že sa bojim hadov ale bolo by to prekvapenie :lol:
G.roseu,L.parahybana,P.irminia,P.cambridgei,N.chromatus,A.geniculata,A.Insubtilis,B.vagans
Obrázok užívateľa
dodo.b
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Str Aug 08, 2007 1:04 pm
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Saša » Ned Aug 17, 2008 10:43 pm

Mojí mámě se to kdysi stalo taky. Byl jsem zrovna na intru, skoro metr a půl dlouhá užovka se v noci vydala z terka na výlet (dodnes nevím, jak si ho tenkrát otevřela) a protože jí asi byla zima, vlezla si tam, kde bylo nejtepleji. Mamina se vzbudila s pocitem že "něco leze". Nejdřív si myslela, že jí tam ťapká některá z koček, ty ale chrněly na skříni. Jukla pod peřinu, no a on tam had! A hřál se jí o nohy!
Její reakce byla pro takovou situaci naprosto pochopitelná :? ... samozřejmě :lol: ...
Přátelé, moc se neradujte, ona totiž hada vzala (opatrně, tak aby se nevylekal) a šla ho vrátit tam, kam patří :wink: . Jenomže, jak byla rozespalá, spletla si terko a ještě ho zapomněla zajistit. Takže nám do rána vesele "pobíhali" bytem rovnou hadi tři. Naštěstí jsem už ten den přijel, takže měly potvůrky po toulání. První jsem našel, jak jinak, zase v posteli, druhou v botníku a další v koutě za monsterou. Další útěky už se pak nekonaly. K nemalému zklamání našeho kocoura, který se jejich pohybem kolem viditelně velmi bavil. Obzvlášť ty ocásky. Ty se mu líbily... :D
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod tana » Pon Aug 18, 2008 3:47 pm

Paráda jsou to šikulové mazaní :wink: dovedou využít jaký koliv momen a jsou fuč, takže bacha na jakého koliv jedince.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod woody » Štv Aug 28, 2008 4:37 pm

nechcel by som to zazit velmi sa bojim hadov a co by som spravil to je otazne :?: a to o tych 3 hadoch pri najlepsom by som skocil na prve velke miesto rozsvietil svetlo asi by sa zlakli a asi nie neviem ako by to dopadlo
Obrázok užívateľa
woody
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Str Aug 27, 2008 5:53 pm

Poslaťod Saša » Pon Nov 10, 2008 2:20 am

Byly to všechno užovky. Nic nebezpečného :wink: , k tomu ještě hodně krotké. Běžně jsem si je brával na chatu anebo na blízkou louku "proběhnout" a vyhřívat se, když bylo pěkně... a pár lidí díky nim i zbavil strachu z hadů (i když jsou druhy, od kterých bych se taky držel v dost uctivé vzdálenosti) :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod tana » Pon Nov 10, 2008 2:02 pm

:lol: není had jako had :wink:
Ale pamatujte na to, že prudké pohyby hada nastartují :wink: takže vždy v klidu -pokud to jde.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Saša » Pia Nov 14, 2008 9:10 pm

Přesně tak. Znám chlapíka, co má chřestýše, jehož Vám dá klidně i podržet při čištění terka (tedy, pokud Vás zná, jako zkušeného haďáka) a nezažili jste "pohodovější" zvíře, zatímco jiného Elaphe quatuorlineata spolehlivě dohryže každého, kdo k ní strčí ruku... Na to konto je už jen otázkou, jak to řeší chovatelé "plivajících" kober atp... :roll: :wink: :D
Zlatá guttáta anebo boaedon :D ...
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod štefan » Sob Nov 15, 2008 6:34 pm

Boaedon? Z nich som doteraz choval 3,4 a samicky akonahle nakladli svoju prvu znasku boli neznesitelne. K nim strcit ruku bol fakt hazard...Nikdy to neskoncilo dobre :?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Ned Nov 16, 2008 2:27 pm

Tak tak.
Můj Herkules je naštěstí hodnej a když potřebuji čistit terko tak jej nechám v pohodě puštěného domy, nebo jej má dcera, ale nejraději si hoví ve vaně. Tam vydrží i několik hodin.
Co se týká kober a pod. jedovatých hadů tak to musí být docela síla. Zlatí škrtiči :lol:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Saša » Ned Nov 16, 2008 10:04 pm

štefan píše:Boaedon? Z nich som doteraz choval 3,4 a samicky akonahle nakladli svoju prvu znasku boli neznesitelne. K nim strcit ruku bol fakt hazard...Nikdy to neskoncilo dobre :?

Ti mí dva byli dost klidní, spíš plaší a navíc jsem je musel dost dlouho krmit uměle. Byla to mláďata, když jsem je dostal, mě bylo tak dvanáct třináct let, takže ten chov byl pro mě spíš očistec, než nějaká radost, každopádně se mě nikdy žádný kousnout nepokusil (vlastně, když tak nad tím přemýšlím, mě v životě nepokousal žádný had, ani terarijní ani divoký... no, nejspíš jsem měl prostě kliku :D )
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary


Späť na Teraristika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron