Kokosové vlákna alias Lygnocel

Diskusia o všetkom, čo sa týka teraristiky...

Moderátor: štefan

Poslaťod Redsnake » Str Máj 23, 2007 9:00 pm

tak posledni pokus o rozhreseni zahady lignocelu....
Fama: Lignocel po svem vyschnuti a znovunabobtnani zvetsi svuj obejm v tele zvirete tudiz mu ucpe streva a zvire neni schopno vylucovat.....
Muj postoj:Ano, toto je hypoteticky mozne, pokud pouzivate lignocel v "syrovem" stavu, tudiz lignocel primo z kostky..Pokud ho pouzivate normalne(nabobtnany v kybli s nekolika litrama vody) toto nebezpeci nehrozi. Lignocel po prvotnim nabobtnani( kdy skutecne zvetsuje snad 7x svuj objem)a naslednem vyschnuti a znovu navlhecni svuj objem uz nezvetsi. Tedy zvetsi svuj objem pouze jednou a dost!
"Buď cestu najdu, nebo si ji udělám"
Hannibal
http://reptilweb.xf.cz
Obrázok užívateľa
Redsnake
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str Máj 23, 2007 6:37 pm
Bydlisko: http://reptilweb.xf.cz

Poslaťod tana » Str Máj 23, 2007 10:35 pm

Dosti dlouhou dobu jsme si psali na ICQ,a já myslele,že uš konečně jsi pochopil. A vidím,že jsi použil i moje slova co jsem Ti psala :evil:
Ještě jsem se nesetkala,že by někdo používal surový lignocel v kostce :?: Pokud to někdo rozmělní bez vody,klobou dolů :?: Vědšinou ho každý terarista močí ve vodě.Ale i potom se o něco zvětší cca 1-1,5x obemově,ale to už jsi použil moje slova :!:
Zkrátka je si uvědomit,že nejenom nabotná ,ale vše co je ve střevech(potrava) se nalepí na ty kokosová vlákna.A poté jsou problémy zažívání,nadmutí,zácpa,ale i zahnívání ve střevech atd. :!: Každý výrobce tvrdí,že jeho výrobek je ten nejlepší,ale chovatelé ví,že nikoliv :!: Je těžko s někym diskutovat,když nechce pochopit,a hovoří stále dokola.
Takový citát patří jínde,nikoliv na fórum :!: Tady je prostor pro každého,kdo potřebuje radu-respektujeme se všichni navzájem :!:
Každý má své zkušenosti,nebo o nějakém tématu četl.Nikdo z nás není zkušený na 100%, a ani nebude-to se bude učit celý život :!: :evil:
Tak jak já,i mojí kolegové-kamarádi respektujeme každého z Vás,tak vy respektujte i nás. Děkuji-me.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Redsnake » Štv Máj 24, 2007 9:32 am

Vidim, ze jste ten surovy lignocel v kostce nepochopili jako abstraktni pojem:)Kazdopadne ja vas nazor respektuju, nazor vas vsech:)Nejsem vyrobce abych lignocel obhajoval za vidinou zisku, jen si proste stojim za tim, ze neni o nic horsi, nez jakekoli jine substraty...a ze citaty nepatri na forum?Proc ne?
Chapu, ze nikdo neni neomylny a ze kazdy o nejakem tom tematu cetl. Vadi mi sireni polopravd typu "jedna babka povidala".Ale proc bych mel mlcet kdyz s tebou nesouhlasim.
Taky nesouhlasim s tim, ze melu porad jedno a to same....Jiz po nekolikate jsem se te ptal cim je lignocel tak rozdilny od odstatnich substratu a pokazde mi reknes jen ze ucpava streva. Na icq jsi mi rekla, te obsahuje vlakna ktere se smodrchaji a tak ucpavaji streva...tohle je zajimavy nazor a taky nerikam, ze to neni mozne...dle meho nazoru je lignocel vhodny pro vetsinu terarijnich zvirat ktere nepoziraji pri zrani vetsi mnozstvi podkladoveho substratu....Ale to uz je na kazdem chovateli zvlast:)

Chovu zdar
"Buď cestu najdu, nebo si ji udělám"
Hannibal
http://reptilweb.xf.cz
Obrázok užívateľa
Redsnake
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str Máj 23, 2007 6:37 pm
Bydlisko: http://reptilweb.xf.cz

Poslaťod tana » Štv Máj 24, 2007 10:00 pm

Nebudu to tu už rozpitvávat.
Mnoho chovatelů Ti řekne co já,ale je i druhá strana,která ho bude vychvalovat.Ale to je normální,dvě strana,jako u mince.
Hlavně záleží jakému zvířeti je chceš dát :!: A TO JE PODSTATNÉ :!:
Já jsem měla na mysli:chameleony,leguána a pod..
Jinak-oki.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod ToPaS » Pon Jún 04, 2007 10:55 am

Ja som dost dlho pouzival lignocel u pavukov ale strasne rychlo chyta plesen (staci trochu zvysku nejakej potravy a je to :!: ), podla mna je raselina urcite lepsie riesenie ako lignocel (aspon u pavukov). :!:
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod tarzanm » Uto Jún 05, 2007 3:38 pm

Zdravým,neviem presne o čo sa tu hádate ale ja lignocel používam už 15 rokou v chove a nemám s tým žiadné problémy.No ale to asi sem nepatrý lebo ja ho používam u zlatohlávkoch. :? Ale aj tak si myslím že fórum je na pomoc pri chove a nie na hádky :!:
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod ToPaS » Uto Jún 05, 2007 3:52 pm

tie hadky ani ja nechapem ale uz to je asi ok a lignocel niekde je vhodny a niekde zasa nie.... asi tak :wink:
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod Swablik » Štv Sep 20, 2007 10:15 pm

caute..tak ja som mal lignocel v pralesnom terariu a skoro vsetok uz je von a este aj pojde ten zvysok lebo je pravda ze velmi rad chyta plesen..takze idem ho nahradit raselinou s pieskom..
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Zdravím

Poslaťod halapremek » Pia Nov 02, 2007 7:24 pm

Tak k lignocelu máme takovýto názor. Po těch bouřlivých diskusích,co se všudemožně i s emocemi řešili,jsme na lignocel nezanevřeli,ovšem přestali jsme na něm hady krmit. Pod ještěry nedáváme. K tomu plesnivění. Jak je možné,že Vám plesniví???? Máme víc jak rok a byl držen ve vysoké vlhkosti a neplesniví. Ano,plesniví na něm výkaly krmných hlodavců,případně zbytky trusu hadů (nemohu potvrdit,jelikož trus vyndaváme ihned), nebo v případě krmení ještěrů věřím tomu,že bude plesnivět, když na něm budou kousky ovoce atd. Ale to bude plesnivět na každém substrátu. Zkoušel jsem dávat na vrch lignocelu (který jakožto tvůrce dobré vzdušné vlhkosti je dle mého názoru vhodný) kousky mulčovací kůry a tam plíseň začala bez znečištění během týdne. S lignocelem,co se týče plísní nemáme opravdu žádné negativní zkušenosti. O tom ucpávání střev - může to být pouze nafouknutá bublina,může takto ucpávat střeva i jiný substrát, jak píše Redsnake (zdarec chlape),ovšem takovéto zkušenosti nemáme a ani nechceme mít. Tudíž se krmení na lignocelu snažíme vyvarovat buď krmením mimo terko,nebo zabezpečením lignocelu,aby se nedostal do zažívacího traktu hada (kus lina hozený přes lignocel v době krmení) :wink:
Obrázok užívateľa
halapremek
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pia Nov 02, 2007 6:37 pm
Bydlisko: Chebsko

Re: Zdravím

Poslaťod štefan » Pia Nov 02, 2007 8:02 pm

Pozdravujem,
v časti svojich terarii s pavukmi ešte stale mam lignocel, ale skutočne aj mne plesnivie, alebo sa na ňom vytvara akysi biely ci zlty povlak, ci dokonca na nom rastu vyrazne zlte huby. Nie je na nom alebo v nom ziadny zbytok potravy, exuvie atd. a i napriek tomu sa toto deje. Pricinu sam neviem.
U hadov som postupne z lignocelu, velkych hoblin presiel na tzv. bielu raselinu, ktora sa mi zatial osvedcila. P. regius nemaju problem ani ked prijimaju potravu v terariu, perfektne drzi vlhkost (v ramci svojich moznosti)a vobec neplesnivie ci na nej nerastu huby ako na lignocely.
Je mozne, ze to, ci sa lignocel sprava tak ako uvadzame aj na tomto fore(neziaduce sprievodne javy) je zavisle na druhu ci vyrobcovi daneho produktu? Ja skutocne netusim, len sa pytam, pretoze lignocel nie je ako lignocel. Na nasom trhu je vela vyrobcov, resp. typov lignocelu /do kvetinacov, do terarii.../.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Zdravím

Poslaťod halapremek » Pia Nov 02, 2007 8:20 pm

štefan píše: Ja skutocne netusim, len sa pytam, pretoze lignocel nie je ako lignocel. Na nasom trhu je vela vyrobcov, resp. typov lignocelu /do kvetinacov, do terarii.../.

Zdravím. Ano,toto mě taky napadlo. Opravdu mě tyto zkušenosti z lignocelem udivují. Opravdu už máme u regiusek víc než rok a žádné náznaky plísně,nebo podobných potíží. Právě ta citace mě napadla. Měli jsme lignocel,který byl i vizuelně pěkný a pak lignocel "ošklivý" plný písku a nečistot. Takže možná,že ty zkušenosti se mohou různit z tohoto důvodu.
Obrázok užívateľa
halapremek
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pia Nov 02, 2007 6:37 pm
Bydlisko: Chebsko

Re: Zdravím

Poslaťod tarzanm » Sob Nov 03, 2007 9:51 am

Ahojte, neviem ako komu ale pri používaní ,,COCO COMP“ som za 15 rokov chovu Afr. zlatohlávkov nemal žiadny problém s plesňou. Zásadne nekupujem kokosové vlákno s nadpisom ,,LIGNOCEL“ sú tam prísady!
Obrázok
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Zdravím

Poslaťod štefan » Sob Nov 03, 2007 9:58 pm

Ahoj Martin,
takyto lignocel som u nas v Lv este nevidel. To, co dostat u nas je klasicky lignocel (podla toho, co pises, asi s prisadami) za 55,- alebo lignocel ako tera substrat za cenu okolo stovky.
Ine nam neostava, ako bud kupit taky lignocel co je k dostaniu, alebo presedlat na iny substrat...
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Uto Nov 06, 2007 5:59 pm

Dlouho jsem tu nebyla a vidím,že se opět rozvířil lignocel.
Bohužel i já jsem měla s ním problémy a bylo mi od zkušenějších chovatelů řečeno,že je nevhodný.Taky záleží pro jaký druh zvířete se použije.Jinak je mnoho druhů a výrobců jak už tu popisuje Štefan.Mi se osvětčila rašelina+písek,není s tím žádný problém a dobře drží vlhkos.
Jinak jsem viděla na vlastní oči co dokáže lignocel ve střevech chameleónu,gekončíků,leguánů(pitva) a jiných je to strašné,věřte mi.Každý máme jiné zkušenosti,ale já preferují raději rašelinu.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

regius

Poslaťod Lukasx » Sob Dec 01, 2007 5:58 pm

Už mi bolo na inom nemenovanom fore poradene, že lignocel nie... Mám pythona regiusa a chcem sa opýtať teda aký je najlepší substrát, tam mi niekto odporúčal nejakú cypruškovú kôru (niesom si istý či si dobre pamätám názov), lenže tam dodal že sa dá zohnať v čechách, čo je trochu pre mňa problém, osobne som mal skúsenosť aj s kôrov do terárii (neviem už názov), ale tá sa mi zdala že vôbec nedrží vlhkosť...
Niekto spomínal aj rašelinu s pieskom, ale nechápem aký je rozdiel keď had zje lignocel, alebo rašelinu, a ďalšia vec, že som počul aj to že piesok nieje pre hady vhodný, aj keď s rašelinou by možno jeho nebezpečie zaniklo...
Pred niekoľkými rokmi som mal boa constrictor a tam som mal lignocel a nebol žiadny problém, ale aj tak si nechám rád poradiť....
Lukasx
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Dec 01, 2007 3:47 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Teraristika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron