Kokosové vlákna alias Lygnocel

Diskusia o všetkom, čo sa týka teraristiky...

Moderátor: štefan

Poslaťod tana » Sob Dec 01, 2007 6:27 pm

Já mám u hadů dubovou kůru a můžu jí jenom vřele doporučit,ale je i mnoho jiných kůr,které jsou vhodné do terárii.Já volila a taky mi bylo doporučeno právě tu dubovou kůru.Jinak u hadů stejně musíš mít nádobu na koupání a to je dostačující na to aby se Ti had dobře svlékl+postřik(rozprašovač).Jinak já hady dávám do vany a to máš vidět jak si tam libují-prostor.Ano co se týká písku tak není vhodný,kořist se na něj lepí a pak jde hadovi do žalůdku,ale to bych až tak moc neviděla za tragické.Proto raději každý volí tu kůru.Jinak rašelinu s pískem používám u gekončíku a chameleónů a pod. nikoliv u hadů.Jinak lignocel mám jenom u pavouků,přece jenom pavouci nepotřebují takovou vlhkost a tu co si vytvoří v teráriu to stačí.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod ToPaS » Sob Dec 01, 2007 7:42 pm

tana píše:přece jenom pavouci nepotřebují takovou vlhkost a tu co si vytvoří v teráriu to stačí.


No to zalezi od konkretneho druhu pavuka :wink:
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod tana » Sob Dec 01, 2007 7:43 pm

ToPaS píše:
tana píše:přece jenom pavouci nepotřebují takovou vlhkost a tu co si vytvoří v teráriu to stačí.


No to zalezi od konkretneho druhu pavuka :wink:

JJ máš pravdu :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Lukasx » Sob Dec 01, 2007 8:47 pm

tana píše:Já mám u hadů dubovou kůru a můžu jí jenom vřele doporučit,ale je i mnoho jiných kůr,které jsou vhodné do terárii.Já volila a taky mi bylo doporučeno právě tu dubovou kůru.Jinak u hadů stejně musíš mít nádobu na koupání a to je dostačující na to aby se Ti had dobře svlékl+postřik(rozprašovač).Jinak já hady dávám do vany a to máš vidět jak si tam libují-prostor.Ano co se týká písku tak není vhodný,kořist se na něj lepí a pak jde hadovi do žalůdku,ale to bych až tak moc neviděla za tragické.Proto raději každý volí tu kůru.Jinak rašelinu s pískem používám u gekončíku a chameleónů a pod. nikoliv u hadů.Jinak lignocel mám jenom u pavouků,přece jenom pavouci nepotřebují takovou vlhkost a tu co si vytvoří v teráriu to stačí.


A kde zoženiem tú dubovú kôru?
Lukasx
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Dec 01, 2007 3:47 pm

Poslaťod štefan » Ned Dec 02, 2007 9:51 am

Nejaku koru som videl ponukat na ceskych burzach alebo v inzeratoch. vyzera to kazdopadne zaujimavo. Skus sa popozerat na niektorom ceskom inzertnom serveri.
Chovame oba jeden druh hadov P.regius, na com ich teraz ty mas? U mna su obe pohlavia sice oddelene chovane, ale na dne terarok je tzv. biela raselina, zmiesana so suchym bukovym listim a je v pohode.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Lukasx » Ned Dec 02, 2007 5:27 pm

štefan píše:Nejaku koru som videl ponukat na ceskych burzach alebo v inzeratoch. vyzera to kazdopadne zaujimavo. Skus sa popozerat na niektorom ceskom inzertnom serveri.
Chovame oba jeden druh hadov P.regius, na com ich teraz ty mas? U mna su obe pohlavia sice oddelene chovane, ale na dne terarok je tzv. biela raselina, zmiesana so suchym bukovym listim a je v pohode.


No ja ho mám teraz na lignoceli, teda nevolá sa to tak, proste som kúpil v akvaristike takú briketu, klasika do vody nechať nafúknuť a tak ďalej... Pred tým som mal také nejaké štiepky, ale tie nedržali vlhkosť...
Lukasx
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Dec 01, 2007 3:47 pm

Poslaťod štefan » Ned Dec 02, 2007 8:00 pm

No ved prave to je lignocel :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Str Dec 05, 2007 12:10 pm

Lukasx : může tam být jakákoliv kůra,ale dubová se mi jeví jako nejvhodnější a taky mi byla doporučena,když jsem kupovala prvního hada.Kupovala jsem jí od zkušeného chovatele co chová víc jak 500 ks hadů :wink: . Jinak jí můžeš koupit jak už psal Štefan na kterékoliv tera burze nebo v kterékoliv prodejně se zvířaty nebo je i v Obi,Hornbachu a pod.. Myslím si,že i u vás se dá sehnat.Pokud né tak zkus i zahradnictví,ale jenom si dávej pozor na to,aby byla čistá bez příměsí!
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Lukasx » Str Dec 05, 2007 3:47 pm

tana píše:Lukasx : může tam být jakákoliv kůra,ale dubová se mi jeví jako nejvhodnější a taky mi byla doporučena,když jsem kupovala prvního hada.Kupovala jsem jí od zkušeného chovatele co chová víc jak 500 ks hadů :wink: . Jinak jí můžeš koupit jak už psal Štefan na kterékoliv tera burze nebo v kterékoliv prodejně se zvířaty nebo je i v Obi,Hornbachu a pod.. Myslím si,že i u vás se dá sehnat.Pokud né tak zkus i zahradnictví,ale jenom si dávej pozor na to,aby byla čistá bez příměsí!


Díky za radu, teraz v sobotu by mala byť nejaká burza v Nitre, tak dúfam že ju tam zoženiem, lebo v tera obchodoch v Bratislave som ju ešte nevidel... Prinajhoršom budem asi musieť vycestovať do čiech...
Lukasx
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Dec 01, 2007 3:47 pm

Poslaťod tana » Štv Dec 06, 2007 9:07 am

Nebo zajít do lesa a najít a posléze si jí doma zpracovat :wink:
I tot je jedna z možností :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Bic0 » Ned Dec 09, 2007 3:21 am

V Hornbachu v BA maju koru, aj vacsie balenie - az 26,4L. Je to podstielka od Exo-Tera. Tusim maju aj forest bark aj jungle bark - neviem pre ake zviera to chces. Informacie najdes o tych podstielkach aj tu - http://www.exo-terra.com/en/products/substrates_info.php. Cena je tusim okolo 450-500sk, ale neviem to na 100%. Ja budem davat ciprisovu koru, po ktoru sa chystam ist do CR, zrejme nou napakujem cele auto aj pre kamosov - tam stoji 42L vrece 190CZK.
Bic0
 

Poslaťod Lukasx » Ned Dec 09, 2007 11:21 am

Bic0 píše:V Hornbachu v BA maju koru, aj vacsie balenie - az 26,4L. Je to podstielka od Exo-Tera. Tusim maju aj forest bark aj jungle bark - neviem pre ake zviera to chces. Informacie najdes o tych podstielkach aj tu - http://www.exo-terra.com/en/products/substrates_info.php. Cena je tusim okolo 450-500sk, ale neviem to na 100%. Ja budem davat ciprisovu koru, po ktoru sa chystam ist do CR, zrejme nou napakujem cele auto aj pre kamosov - tam stoji 42L vrece 190CZK.


Díky moc, pojdem to pozreť, mám regiusa, tak uvidím čo bude lepšie, včera som myslel že budú mať v Nitre nejaké podstielky a nič... Ale na budúci týždeň sa chystám do Brna, nemyslíš že tam by mohli mať nejaké podstielky?
Lukasx
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Dec 01, 2007 3:47 pm

Poslaťod Bic0 » Štv Jan 10, 2008 12:47 pm

Skus napisat Ondrejovi Divisovi (kontakt na http://www.divisreptiles.com), on predava ciprisovu koru a zvykne ju vozit aj do Brna. Chalani ju pouzivaju aj pri regiusoch a velhadoch.
Bic0
 

Poslaťod Lukasx » Štv Jan 10, 2008 9:24 pm

Bic0 píše:Skus napisat Ondrejovi Divisovi (kontakt na http://www.divisreptiles.com), on predava ciprisovu koru a zvykne ju vozit aj do Brna. Chalani ju pouzivaju aj pri regiusoch a velhadoch.


Díki ale už som si ju zohnal tu v Bratislave, predávajú ju v novootvorenom obchode andypet na heydukovej... 20sk za 1,5litra, nie je to až tak veľa...
Lukasx
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Dec 01, 2007 3:47 pm

Poslaťod turcek » Str Nov 12, 2008 4:38 pm

lignocel som taktiez ako tarzan pouzival pri zlatohlavkoch a pakobylkach inak nie pre zle skusenosti ostatnych chovatelov teda radsej si dam povedat a nebudem pokuuusat cize to je moj nazor :lol:
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Teraristika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron