tarantule sveta

Diskusia o všetkom, čo sa týka teraristiky...

Moderátor: štefan

tarantule sveta

Poslaťod Fantastic » Štv Sep 20, 2007 7:22 pm

co hovorite na tuto vystavu?paci sa vam?boli ste?ja sa tam chystam v utorok tak som zvedavy na vase nazory
Obrázok užívateľa
Fantastic
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Pon Jún 18, 2007 3:36 pm
Bydlisko: Gelnica

Poslaťod pego » Štv Sep 20, 2007 11:24 pm

Ja sa chystám v sobotu na sesterskú výstavu - hmyz sveta v Topolčanoch. Celkom som zvedavý, potom napíšem ako bolo.
Obrázok užívateľa
pego
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pia Aug 31, 2007 9:20 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Fantastic » Pon Sep 24, 2007 10:51 am

pego píše:Ja sa chystám v sobotu na sesterskú výstavu - hmyz sveta v Topolčanoch. Celkom som zvedavý, potom napíšem ako bolo.



tak co bol si?ako bolo?
Obrázok užívateľa
Fantastic
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Pon Jún 18, 2007 3:36 pm
Bydlisko: Gelnica

Poslaťod Chruno » Pon Sep 24, 2007 2:26 pm

ja som bol v PO, ale to bolo ešte predtým ako som sa začal zaujímať o vtáčkare :( asi pôjdem ešte raz do KE :D
Obrázok užívateľa
Chruno
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto Júl 24, 2007 12:07 pm
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Fantastic » Pon Sep 24, 2007 6:43 pm

a jak bolo v presove?ved je to to iste co v kosiciach
Obrázok užívateľa
Fantastic
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Pon Jún 18, 2007 3:36 pm
Bydlisko: Gelnica

Poslaťod Chruno » Pon Sep 24, 2007 6:47 pm

No v Prešove bolo super, veľmi pekné to bolo. JJ v KE je to isté len by som to chcel vidieť ešte raz, pretože vtedy som ešte nič o pavúkoch nevedel.
Obrázok užívateľa
Chruno
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto Júl 24, 2007 12:07 pm
Bydlisko: Prešov

Poslaťod pego » Pon Sep 24, 2007 7:32 pm

Ahoj, ano bol som, chcel som napísať už včera, ale akosi som nemal čas. Takže...výstavu celkovo hodnotím kladne, bola v dvoch väčších miestnostiach Tríbečského múzea v Topolčanoch. Z vystavovaných druhov hmyzu ma najviac zaujímali šváby (ako asi viete, chystám sa ich chovať), vystavené boli druhy:
Archimandrita tesselata, Blaptica dubia, Eublaberus distanti, Blaberus craniifer, Gromphadorhina portentosa a Princisia vanwerebeki. Ďalej tam boli zákernice Platymeris biguttatus, asi tri-štyri druhy strašiliek, modlivky, tri druhy vtáčkarov, nosorožíci, stonožky, scolopendry, bičovci, škorpióny, lupenitky(sakra, zabudol som slov. názov :D), obrovské kobylky a cvrčky.
Rozhodne bolo na čo pozerať, ešte tam bolo niekoľko druhov, ale tie boli tak dokonale zahrabané v substráte, že sme ich vôbec nevideli len ich terária :cry: . Švábom asi bolo chladno, lebo boli povyliezaní jeden na druhom na jednej kope a moc sa nepohybovali okrem eublaberusov a nýmf, ktoré lozili pod substrátom. Portentosi boli úplne čierne, jeden vanwerebeki si aj zasičal po tom čo jeho súkmeňovec sa chcel pridať "ku kope". Bola tam moc milá paní, ktorá nám porozprávala o výstave a hovorila aj o rôznych zážitkoch spojených s výstavou. Takže moje očakávania výstava splnila, niekto by však možno čakal, že by to mohla byť väčšia expozícia. :wink:
Obrázok užívateľa
pego
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pia Aug 31, 2007 9:20 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Fantastic » Sob Okt 06, 2007 9:22 am

no tak bol som an tej vystave v KE a mozem len odporucat navstivit ju
pocet druhov nebol sice nejaky obrovsky ale bolo sa naco pozerat
Napr.:najväcsie pavuky sveta T blondi a apophysis ale aj obrovsky jedinec c huahini alebo c crawshai ale mnozstvo inych nadhernych druhov
tiez nejake jedovate sjkorpiony z pusty a cavimanusy pod UV lampou a asi 2 druhy svabov
Obrázok užívateľa
Fantastic
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Pon Jún 18, 2007 3:36 pm
Bydlisko: Gelnica

Poslaťod štefan » Sob Okt 06, 2007 9:33 am

Treba si uvedomit, kto a čo je za touto pseudovystavou. :?
Ak niekto, kto kšeftari s čím sa len dá urobí takúto výstavu, tak isto nie z nezištnej lásky k prírode ako takej. Ide iba a výhradne o tvrdú zárobkovú činnosť, nič viac :roll:
Omnoho velkolepejšia výstava bola pred rokom v Tekovskom múzeu a ešte teraz sú na jej zopakovanie požiadavky a to nielen z prostredia škôl. Stála omnoho viac úsilia i penazí, ale bola robená z lásky k prírode a nie z lásky k peniazom ako tie výstavy, co vy spomínate.
V podstate neodsudzujem konanie takýchto akcií, ale nie takýmto sposobom ako to robi tento kseftar :evil:
Takze asi tak...
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Chruno » Sob Okt 06, 2007 10:28 am

štefan: musíš si po prvé uvedomiť, že všade ide o peniaze a po druhé, že Šesták už nie je chovateľ, ale kšeftár... :idea:
Obrázok užívateľa
Chruno
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto Júl 24, 2007 12:07 pm
Bydlisko: Prešov

Poslaťod štefan » Sob Okt 06, 2007 10:39 am

Podla mna a je to nielen moja filozofia, nejde vsade a kazdemu len o peniaze. Vies si, ak by to bolo tak, predstavit, ze by sme sa pustili do projektu akym bola (a su) vystava Tajomny prales, Vivaristika Levice ci casopis Vivarista?Nuz ja nie. Dôvod? Vsetky tieto projekty zhltli a este len zhltnu tolko financií, ze by sme do toho nikdy nesli, ak by nam slo o zarobok.

S tym druhym (kseftar) sa stotoznujem aj ja :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Pogona

Poslaťod dodox61 » Štv Dec 06, 2007 5:52 pm

Ja len tak okrajovo sponiem,že ja mam práve svoju pogonu od tochto chovateľa a zatiaľ s ňou nemám problém.Možo je kseftár ale potom odkiaľ by ste chceli zvieratá z odchovu?A chcem sa opýtať ak vy máte svoj odchov tak ho rozdáte -poďla mňa nie,ked tak už ho dáte lacnejšie aby ste pokryli aspoň časť nákladou na elektrinu.Nechcel sa týmto nikoho dotknúť .To je len môj názor.
Pogona vitticeps 1,0 37cm
dodox61
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon Dec 03, 2007 9:54 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Pogona

Poslaťod štefan » Štv Dec 06, 2007 6:18 pm

Nuž ty si od neho kúpil Pogonu. Ok, ale aj tá je predsa z odchovu a určite nie z prírody. Spomeniem len jedného chovateľa, čo ich množí a aj predáva - Zdenko Odaloš zo Zvolena. Okrem dobrej ceny Ti práveže takýto človek podá informácie, no ten, čo len kšeftári asi nie.
Ak sa tvojmu chovancovi čosi stane, to ti samozrejme neprajem, tak si píš, že u kšeftára sotva uspeješ, ale u chovateľa určite.
Odchov aj rozdám, ve´d prečo nespraviť niekomu radosť? Z toho, čo mi zostane x kusov vymením za iné druhy a zvyšok predám. Ale videl si už priekupníka, že ti niečo len tak dá? No ja nie :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod ToPaS » Štv Dec 06, 2007 7:19 pm

Ja pod slovom kseftar rozumiem niekoho u koho sa zvierata len "ohreju" a idu dalej proste ich len predava ,nechova a to je rozdiel. :wink:
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

a

Poslaťod dodox61 » Pia Dec 07, 2007 11:26 pm

OK,veď to je len môj názor ja som si s nim asi 2 týždne pred tým ako som ju kúpil písal o všetkom čo potrebuje aké veľké terárium, prečo vlastne potrebuje UVb,čo žerie, teplota atd. ...Všetko mi vysvetlil.S tým problémom u môjho chovanca mi je jasne, že u neho neobstojím ak mi zdochne ale ak máš problém s chovom rád ti poradí A čo som mal robiť keď som chcel Pogonu a on mal práve ponuku za dobrú cenu?Ak máš s tým pánom zo Zvolena také dobre skúsenosti prečo niečo nekúpiť aj od neho.Ja by som veľmi rad mal ešte aspoň 2.Lenže to ma ešte čas aspoň do vtedy kým sa mi nepodarí chov svrčkov.A inak to si potom dobrý človek ak niekomu daruješ párik agam máš môj obdiv.
Pogona vitticeps 1,0 37cm
dodox61
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon Dec 03, 2007 9:54 pm
Bydlisko: Poprad

Ďalší

Späť na Teraristika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron