tarantule sveta

Diskusia o všetkom, čo sa týka teraristiky...

Moderátor: štefan

Re: a

Poslaťod štefan » Sob Dec 08, 2007 11:13 am

Ved ja ti tvoj názor neberiem :wink:
Zdeno Odaloš, ktorý množí Pogony, len málokedy inzeruje na portáloch a skôr ho zastihneš na niektorej burze.
Asi sme sa nerozumeli, ja som Pogony nechoval a tak som ich nemohol nikomu darovať. Mal som na mysli iné mnou množené druhy zvieratiek.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

a

Poslaťod dodox61 » Sob Dec 08, 2007 3:09 pm

Ved ja ti tvoj názor neberiem
Zdeno Odaloš, ktorý množí Pogony, len málokedy inzeruje na portáloch a skôr ho zastihneš na niektorej burze.
Asi sme sa nerozumeli, ja som Pogony nechoval a tak som ich nemohol nikomu darovať. Mal som na mysli iné mnou množené druhy zvieratiek

To je skoda ja som este na ziadnej burze nebol ale chcel by som.
Ved to je jedno ze to nieje Pogona ale ide o to ze to darujes.
A k tomu Sestak nechcem sa stebou hadat iste mas viac skusenosti s teraristikou a tym padom aj s chovatelmi ako ja.
Pogona vitticeps 1,0 37cm
dodox61
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon Dec 03, 2007 9:54 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod ToPaS » Sob Dec 08, 2007 3:33 pm

Hlavne je ze tvoja agama sa ma super! Je jedno od koho ju mas hlavne ze si spokojny. :wink: Ja tiez preferujem chovatelov, maju k tomu iny pristup, poznam aj takych ktori sa zaujimaju o to ako sa ich odchovy maju aj po par mesiacoch.

Takze to tu uz neromazujme a tesme sa zo svjich chovancov :D
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod štefan » Sob Dec 08, 2007 6:21 pm

Máte moj jednoznačný súhlas a zakopme poriadne hlboko vojnovú sekeru, ak tu nejaká čo i len náznakom bola :wink: Nejde predsa nikomu z nás o hašterenie sa, urážanie sa a tak 8)

K tvojej Pogonke: máš ju nafotenú? Ak áno a je z toho aj pekná snímka, pridáš ju sem :?: :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod MAJLO226 » Sob Jan 05, 2008 12:37 am

hehe
Naposledy upravil MAJLO226 dňa Štv Apr 17, 2008 7:29 am, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
MAJLO226
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pia Dec 08, 2006 9:36 pm
Bydlisko: kosice

Poslaťod androctonus » Uto Apr 15, 2008 7:38 pm

štefan píše:Treba si uvedomit, kto a čo je za touto pseudovystavou. :?
Ak niekto, kto kšeftari s čím sa len dá urobí takúto výstavu, tak isto nie z nezištnej lásky k prírode ako takej. Ide iba a výhradne o tvrdú zárobkovú činnosť, nič viac :roll:
Omnoho velkolepejšia výstava bola pred rokom v Tekovskom múzeu a ešte teraz sú na jej zopakovanie požiadavky a to nielen z prostredia škôl. Stála omnoho viac úsilia i penazí, ale bola robená z lásky k prírode a nie z lásky k peniazom ako tie výstavy, co vy spomínate.
V podstate neodsudzujem konanie takýchto akcií, ale nie takýmto sposobom ako to robi tento kseftar :evil:
Takze asi tak...


hmm.. vieš koľko stála?alebo sú to len prázdne rečí? ja viem koľko čo stálo pomáhal som ju tu robiť,a nebolo to lacné,ani jednoduché !
nezastávam sa Miša,ale ja považujem za kšeftára toho kto chce niečo predať extrémne draho je pravda že niečo má drahé ale bez neho by tu nebolo dosť vecí ,ja tiež často predávam mením atd :wink: napríklad sa mi zdá priveľa 700 sk za rosničku včeliu za toľko si mi ju núkal.. a od veľmi dobrého kamoša som ju mal za výmenu čiže cca 450 sk
dosť vecí kúpim a predám lebo ma napríklad ich chov neosloví,skoro vždy dám niečo zadarmo ,alebo niejakú zľavu :wink: a preto zo zvieratami aj kšeftujem lebo nezarábam.toto je jediná šanca ako si zarobiť na nové druhya nadávate tu na pseudo-chovateľov,a tých čo dovážaju zvieratá, ale bez nich by tu bolo veľké ... :twisted:
a stále ak niečo kupujem tak radšej zoberiem viac kusov a tie predám, tak sa mi vrátia náklady na poštovné a dopravu :wink:

inak proti tebe Štefan nič nemám :wink: :) peace :) :wink:
androctonus
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Uto Apr 15, 2008 7:12 pm

Poslaťod štefan » Uto Apr 15, 2008 9:01 pm

Pohoda, ved diskutujeme :lol:
V mnohom ti davam za pravdu, to musim napisat na rovinu.
Vies, otazka ceny za cokolvek, a je jedno ci je to zive alebo nie, je vecou toho co predava. No a kupujuceho, ci je ochotny dat tolko korun. Tu ani tak nejde o cenu ako taku, ale o pristup k zvieratkam a s ich naslednym majitelom. A tieto veci dany clovek nema rozumne poriesene... Ja by som si od daného človeka už nic nekúpil a mám dojem, že nie som sám. Nechcem riskovať, že ak aj síce má raritky v ponuke, že mi o pár dní padnú...o reklamácii si môžem nechať jedine snívať...

Ano, velmi dobre viem, aké náklady predstavuje zorganizovanie akejkolvek malej ci velkej vystavy, akcie. Robil som ich v casoch tvrdeho socializmu, ci teda skor byvaleho rezimu a pripravujem ich doteraz. Upozornujem, ze nerobim ziadnu akciu s vidinou zisku, ale ako prostriedok k priblizeniu prirody ludom! Toto veru dany clovek nerobi. Jemu ide predovsetkym o prachy! Je jasne, ze naklady na akciu sa musia cimsi vykrit, ale ved ked ja sa viem s napr. muzeom dohodnut na rozumnych podmienkach vykritia tych nutnych nakladov, tak preco mam od ludi si vypytat prachy za vstupne a este zhrabnut prachy od toho u koho robim akciu!? Este lepsie prirovnanie aby sme sa rozumeli: Ktokolvek dokaze vyhodit na plac stoly a stolicky, dat si pri vstupne dvere pokladnicku a inkasovat si za nieco, comu sa vravi burza. To skutocne dokaze kazdy debil...
Lenze nasa levicka Vivaristika je o inom! Ani jedna podobna akcia honosne sa volajuca burza nerobi pre navstevnikov to, co Vivaristika Levice. Ved si pozrime sprievodny program predoslej akcie: Preteky hlodavcov, Preteky svabov o hodnotne ceny, Vytvarna sutaz pre najmensich i najstarsich o hodnotne ceny, Fotograficka vystava novej, este neobjavenej mladej fotografky na temu Priroda, Stretnutie vivaristov a samozrejme burza. Tento rocnik, teda jeho jarno-letna akcia, ktora je naplanovana na datum 21.6.2008, toho prinesie este ovela viac sprievodnych podujati a je veru sa na co uz teraz tesit :!:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod androctonus » Str Apr 16, 2008 6:51 am

štefan píše:Pohoda, ved diskutujeme :lol:
V mnohom ti davam za pravdu, to musim napisat na rovinu.
Vies, otazka ceny za cokolvek, a je jedno ci je to zive alebo nie, je vecou toho co predava. No a kupujuceho, ci je ochotny dat tolko korun. Tu ani tak nejde o cenu ako taku, ale o pristup k zvieratkam a s ich naslednym majitelom. A tieto veci dany clovek nema rozumne poriesene... Ja by som si od daného človeka už nic nekúpil a mám dojem, že nie som sám. Nechcem riskovať, že ak aj síce má raritky v ponuke, že mi o pár dní padnú...o reklamácii si môžem nechať jedine snívať...

Ano, velmi dobre viem, aké náklady predstavuje zorganizovanie akejkolvek malej ci velkej vystavy, akcie. Robil som ich v casoch tvrdeho socializmu, ci teda skor byvaleho rezimu a pripravujem ich doteraz. Upozornujem, ze nerobim ziadnu akciu s vidinou zisku, ale ako prostriedok k priblizeniu prirody ludom! Toto veru dany clovek nerobi. Jemu ide predovsetkym o prachy! Je jasne, ze naklady na akciu sa musia cimsi vykrit, ale ved ked ja sa viem s napr. muzeom dohodnut na rozumnych podmienkach vykritia tych nutnych nakladov, tak preco mam od ludi si vypytat prachy za vstupne a este zhrabnut prachy od toho u koho robim akciu!? Este lepsie prirovnanie aby sme sa rozumeli: Ktokolvek dokaze vyhodit na plac stoly a stolicky, dat si pri vstupne dvere pokladnicku a inkasovat si za nieco, comu sa vravi burza. To skutocne dokaze kazdy debil...
Lenze nasa levicka Vivaristika je o inom! Ani jedna podobna akcia honosne sa volajuca burza nerobi pre navstevnikov to, co Vivaristika Levice. Ved si pozrime sprievodny program predoslej akcie: Preteky hlodavcov, Preteky svabov o hodnotne ceny, Vytvarna sutaz pre najmensich i najstarsich o hodnotne ceny, Fotograficka vystava novej, este neobjavenej mladej fotografky na temu Priroda, Stretnutie vivaristov a samozrejme burza. Tento rocnik, teda jeho jarno-letna akcia, ktora je naplanovana na datum 21.6.2008, toho prinesie este ovela viac sprievodnych podujati a je veru sa na co uz teraz tesit :!:


no vime že je tam veľa tých akcii počul som o tom , ale koľko tam je predajcov?alebo skôr koľko cih tam príde aj druhý krát?lebo pre rodičov s detmi ktorý sa chcú v sobotu niekde presjť to je dobré,ale myslím že tých ktorý tam prídu niečo kúpiť ,veľmi nezaujímajú preteky a niejaké kresby
:) ja osobne by som radšej išiel na burzu kd bude viac predajcov..a nie kresby detí,lebo kvoli nim na tú burzu nejdem
aj ked je pravda že v tomto ste jediný :wink: :wink:
možno niekedy prídem na tú vašu vivaristiku :wink:
Naposledy upravil androctonus dňa Str Apr 16, 2008 7:02 am, celkovo upravené 1
androctonus
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Uto Apr 15, 2008 7:12 pm

Poslaťod androctonus » Str Apr 16, 2008 6:54 am

štefan píše:Nechcem riskovať, že ak aj síce má raritky v ponuke, že mi o pár dní padnú...o reklamácii si môžem nechať jedine snívať...

u Miša som zatiaľ nikdy nemal problém s reklamáciou :)

Ano, velmi dobre viem, aké náklady predstavuje zorganizovanie akejkolvek malej ci velkej vystavy, akcie. Robil som ich v casoch tvrdeho socializmu, ci teda skor byvaleho rezimu a pripravujem ich doteraz. Upozornujem, ze nerobim ziadnu akciu s vidinou zisku, ale ako prostriedok k priblizeniu prirody ludom! Toto veru dany clovek nerobi. Jemu ide predovsetkym o prachy! Je jasne, ze naklady na akciu sa musia cimsi vykrit, ale ved ked ja sa viem s napr. muzeom dohodnut na rozumnych podmienkach vykritia tych nutnych nakladov, tak preco mam od ludi si vypytat prachy za vstupne a este zhrabnut prachy od toho u koho robim akciu!?

hmmm. neviem kde to tak chodí že ti ešte budú platiť zato že robíš výstavu
:!:
:wink: :wink: tak v tomto si na veľkom omyle, ale nebudem tu viac rozpisovať čo a ako s výstavou :)
androctonus
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Uto Apr 15, 2008 7:12 pm

Poslaťod androctonus » Str Apr 16, 2008 7:16 am

štefan:
a aké ste tam mali na tej výstave zvieratá?nemáš niejaké fotky veľmi ma to zaujíma :)
androctonus
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Uto Apr 15, 2008 7:12 pm

Poslaťod štefan » Str Apr 16, 2008 9:31 pm

Druhy krat? Ved nerobime druhy krat Vivaristiku, ale 7 krat ! Takze asi tak. Uz teraz sa mi predajcovia hlasa a nechapem, preco by nemali byt na najblizsej akcii aj predajcovia... :roll: :?
Neviem, co ti vadi, ze sa snazime pripravit akciu pre predajcov, kupcov, rodicov s detmi, proste pre kazdeho...Ak si myslis, ze sa navstevnici nezaujimaju o Preteky, tak vedz, ze kazdou akciou sa ich pocet rapidne zvysuje a naposledy ich bolo doslova kvantum. Napokon, ak mi neveris, tak su aj fotografie u nas a aj svedkovia.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod androctonus » Štv Apr 17, 2008 9:32 am

štefan píše:Druhy krat? Ved nerobime druhy krat Vivaristiku, ale 7 krat ! Takze asi tak. Uz teraz sa mi predajcovia hlasa a nechapem, preco by nemali byt na najblizsej akcii aj predajcovia... :roll: :?
Neviem, co ti vadi, ze sa snazime pripravit akciu pre predajcov, kupcov, rodicov s detmi, proste pre kazdeho...Ak si myslis, ze sa navstevnici nezaujimaju o Preteky, tak vedz, ze kazdou akciou sa ich pocet rapidne zvysuje a naposledy ich bolo doslova kvantum. Napokon, ak mi neveris, tak su aj fotografie u nas a aj svedkovia.


myslel som to tak že ak tam príde predajca predávať a nič poriadne nepredá lebo každý bude na tých pretekoch alebo sa prídu iba pozrieť , tak ho to omrzí :wink:
androctonus
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Uto Apr 15, 2008 7:12 pm

Poslaťod štefan » Štv Apr 17, 2008 4:44 pm

Predovšetkým takéto akcie sa nerobia vyhradne za účelom predaja a predajcovia i kupci či dalsí návštevníci podujatia sa chcú stretnúť, vymeniť si skúsenosti, pokecať si o všeličom s iným človekom-chovateľom. Skutocný chovateľ sa na burzy pozerá nie cez peniaze, to robí skutočne iba kšeftár či priekupník, ktorý obchádza všetky možné akcie, len aby predal a zarobil. Pre takých Vivaristika nie je prioritne určená.
Preteky i dalšie sprievodné akcie /okrem pozorovania Slnka a ďalších objektov+výstavy fotiek/ sa nachádzajú priamo v priestoroch burzy.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod androctonus » Štv Apr 17, 2008 7:14 pm

štefan píše:Predovšetkým takéto akcie sa nerobia vyhradne za účelom predaja a predajcovia i kupci či dalsí návštevníci podujatia sa chcú stretnúť, vymeniť si skúsenosti, pokecať si o všeličom s iným človekom-chovateľom. Skutocný chovateľ sa na burzy pozerá nie cez peniaze, to robí skutočne iba kšeftár či priekupník, ktorý obchádza všetky možné akcie, len aby predal a zarobil. Pre takých Vivaristika nie je prioritne určená.
Preteky i dalšie sprievodné akcie /okrem pozorovania Slnka a ďalších objektov+výstavy fotiek/ sa nachádzajú priamo v priestoroch burzy.



hm chovatelia z celeho Slovenska sa budu trepať do levíc aby si pokecali :D
androctonus
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Uto Apr 15, 2008 7:12 pm

Poslaťod štefan » Štv Apr 17, 2008 7:27 pm

Nie, aby kseftarili vo velkom, ze ?! :D Ty si ale pripad... :lol:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Teraristika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron