Stránka 1 z 2

Krmenie pavukov

PoslaťNapísal: Pon Dec 11, 2006 2:14 pm
od scream
zbierate potravu pre pavuky alebo ine terariove zvierata aj v beznej prirode?

Pocul som ze to nie je velmi bezpecne kvoli parazitom, ale ja mam iba dobre skusenosti, a mozno ze aj ten hmyz a ina potrava z prirody ma pre milacikov vacsiu vyzivovu hodnotu.

PoslaťNapísal: Pon Dec 11, 2006 2:32 pm
od vasek+
Ahoj - ja sem taky slysel o tom ze by se hmyzem z prirody nemelo krmit. Ja jsem jeste hmyzem z prirody nekrmil a nevim jestli to zkusim.
Čau vasek+

PoslaťNapísal: Pon Dec 11, 2006 3:20 pm
od scorpion
Já jsem akorát asi před 6 lety sbírala luční kobylky a krmila s nima štíra,tehdy byla zrovna nějaká nouze o cvrčky a já jsem měla strach,že mi Fifinka umře hlady,tehdy jsem ji měla teprve krátce,dnes už vím,že jí menší půst neuškodí. Tehdy jsem dokonce v nouzi koupila na krmení šváby,ve zverimexu mi je doporučovali,ale štír je odmítal a já jsem je pak měla problém spláchnout v záchodě,pořád tam plavali. :D :D :D :D Jinak kupuju ve zverimexu cvrčky a myší holátka. :D

PoslaťNapísal: Uto Dec 12, 2006 4:41 pm
od dracula
hmyz a celkovo potrava z "vonku" je dosť riziková....ja som kŕmil muchami chytenými vonku fakt iba v prípade núdze.....ale zase keď som potreboval krmivo pre malé modlivky, kde inde ako vonku zoženiete malé vošky alebo niečo podobné o tak malej veľkosti....je to dosť diskutabilné, lebo ani v chováku vám nikto nezaručí že ten ich hmyz je bezchybný...ale samozrejme vo voľnej prírode sa vyskytuje viac kadejakých choroboplodných zárodkov ktoré by nám v chove mohli urobiť neplechu :)

PoslaťNapísal: Uto Dec 12, 2006 4:57 pm
od štefan
Lov hmyzu vonku má svoje kúzlo. Dracula si iste pamätá naše večerné lovy vošiek na rybníkoch, kedy sme si zabudli svietidlo a tak sme si museli vypomáhať len vzdialenými reflektormi od prechádzajúcich áut. Stačilo nám pár okamihov, aby sme vedeli ako na ne... :wink:

PoslaťNapísal: Str Máj 23, 2007 7:35 pm
od Redsnake
Hmyz ziskavam smykanim na louce uz nejaky ten rok bez nejmensich nasledku na zviratech.)Ke zkrmovani pouzivam kobylky a sarancata. Smykam na vlastnim pozemku, kde mam jistotu, ze se nepouzivaji zadne chemicke postriky...ani v nejblizsim okoli...

Re: Krmenie pavukov

PoslaťNapísal: Pia Aug 10, 2007 11:29 am
od dodo.b
cawte
ja osobne niekedy sa v lete zoberiem na lúku a pre mojích pavúkov nazbieram nejakých cvrčkov, ja z parazitami som ešte nemam skúsenosti:D

PoslaťNapísal: Ned Aug 12, 2007 6:14 pm
od Chruno
dodo.b: cvrckov asi tazsie kedze na Slovensku ziju len v akvaristikach... skor lucnych konikov a kobylky

PoslaťNapísal: Ned Aug 12, 2007 7:12 pm
od tana
Není problém si je odchovat :wink:

PoslaťNapísal: Ned Aug 12, 2007 7:26 pm
od ToPaS
Ja nekrmim hmyzom z prirody je to velke riziko a nechcem riskovat uhyn jedinca :!: (to som myslel len u pavukov)

PoslaťNapísal: Ned Aug 12, 2007 7:33 pm
od tozi
Ja nekrmim hmyzom z prirody je to velke riziko a nechcem riskovat uhyn jedinca :!:


Ja kŕmim smýkanym hmyzom,a zatiaľ je všetko v pohode.Chovancom to chutí viac než klasické cvrčky alebo iný kupovaný hmyz.

Nevidím dôvod nenachytať si nejaký hmyz na lúke ako sú lúčne koníky.Ale treba mať istotu, že sa na blízku nerobí postrek nejakými látkami.

Týmto hmyzom kŕmim moje gekony.

PoslaťNapísal: Ned Aug 12, 2007 8:36 pm
od peterveter
Pokial na tej luke vidíš aj neaké jašterice zelené a pod. tak nemusíš mat obavy ,lebo aj oni to žeru .Pokial by sa niekde v blízkosti použil nejaky postrek ,tak to žiadna kobylka neprežije,takže žiadnu nechytíš :wink:

PoslaťNapísal: Ned Aug 12, 2007 9:01 pm
od ToPaS
Pokial na tej luke vidíš aj neaké jašterice zelené a pod. tak nemusíš mat obavy ,lebo aj oni to žeru .Pokial by sa niekde v blízkosti použil nejaky postrek ,tak to žiadna kobylka neprežije,takže žiadnu nechytíš :wink:


Ano uplne suhlasim, svojho Anolisa krmim aj smykanym hmyzom, ale u pavukov to nerobim lebo tam je riziko prenosu parazitov na pavuka. :wink:

PoslaťNapísal: Ned Aug 12, 2007 9:27 pm
od tana
Ano souhlasím s klukami,já to mám jednodušší-ze zahrady.A hlavně je to hodně veliký rozdíl :wink:

PoslaťNapísal: Pon Aug 13, 2007 8:05 am
od dodo.b
joj chruno :lol: keby som nemal teba newem co robit:D