Akvaterarium pre vodne korytnacky

Všetko okolo postupov kŕmenia našich chovancov, chovu živej potravy...a techniky, ktorá uľahčuje život obyvateľom terárií...

Moderátor: štefan

Akvaterarium pre vodne korytnacky

Poslaťod Hegrid » Štv Júl 17, 2008 7:29 pm

Dobry den
...zaujimalo by ma ako mate spravene terarium pre vodne korytnacky
...hlavne by som chcel vediet ako mate rieseny vypustny kohutik na dne
akvaria, a ako mate vytvorenu sus na vyhrievanie zvierat
...pripravujem nove akvarium pre Cuora Amboinensis a chcel by som zvazit vsetky moznosti technologie chovu aby sa zvierata citili co najlepsie ,aby bola udrzba akvaria bezproblemova a na druhej strane aby som sa pri pravidelnej udrzbe citil dobre aj ja.
Obrázok užívateľa
Hegrid
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Pon Júl 14, 2008 4:58 pm

Poslaťod miro293 » Pia Júl 18, 2008 10:37 am

Nazdar, pri zariadovani zalezi od toho, ci chces mat ulahcenu udrzbu, alebo ti ide skor o co najprirodzenejsie prostredie.
Ohladom ostrova si skus pozriet toto: http://forum.vivarista.sk/viewtopic.php ... c&start=15
V podstate najviac zauzivany sposob je sikmo nalepene sklo, do ktoreho sa nasype piesok a dalsie tvoriace schody. Na fotkach to tam uvidis.

Co sa tyka udrzby, ak nebudes mat nad nejakych 300 litrov vody, vypustny ventil ti moze byt skor na obtiaz. Je to nezvratny zasah do nadrze a navyse musis mat upraveny aj nabytok pod akvarkom. Je to skoro jedine riziko prepustania vody mimo nadrze. Ked je vsak nadrz velka a vypust je dobre urobeny, moze ti to ulahcit pracu.
Zalezi tiez od sposobu filtracie vody, ci mas vnutorny, vonkajsi filter, alebo filtracne komory a samozrejme na uprave dna a jeho vyspadovani. Pri vonkajsom filtri a komorach mozes jednoducho napojit na cerpadlo hadicu a nadrz vypustis.
Na dno som sice pouuzival sypany strk, ale uz ho velmi nedoporucujem. Dno a steny si radsej nechaj volne alebo vymodeluj z polystyrenu, lepidla na obklad a povrchovych kamenov a piesku. Do stien tak schovas vsetku techniku, vyzera to dobre a vzhladom na pevne steny sa to aj dobre udrziava. Do 2-3 tyzdnov idem takto robit 600 litrove akvarku pre emydury.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod miro293 » Sob Júl 19, 2008 9:39 am

Este jedna drobnost ohladom tvojich buducich zvierat. Ber do uvahy, ze ziju napriklad na ryzovych poliach a inych podobnych stanovistiach, casto chodia na sus, kde tiez potrebuju ukryty z listov a raselinika, ktore potom mozno najdes zavlecene vo vode. Kedze nie su velmi dobri plavci, voda by mala byt plytsia.
Zivia sa rastlinnou aj zivocisnou potravou, takze budes mat v akvaterariu dost slusny bordel, ktory ti asi filter uplne nevyriesi a moze ti to upchavat vypustny kohutik.... Vsetko su to faktory, ktore zvysuju naroky na cistenie. Skor, ako zacnes vyrabat nadrz, velmi dobre porozmyslaj, ako vyriesis udrzbu, aby si nemusel o 1-2 mesiace vsetko prerabat ;-)
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen


Späť na Krmivá a technika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron