Nasilne-umele krmenie hadov

Všetko okolo postupov kŕmenia našich chovancov, chovu živej potravy...a techniky, ktorá uľahčuje život obyvateľom terárií...

Moderátor: štefan

Nasilne-umele krmenie hadov

Poslaťod turcek » Str Nov 12, 2008 9:51 pm

Nasilne-umele krmenie hadov mate s tymto krmenim nejake skusenosti?? boli ste uz donuteny krmit nasilne?? ak ano ako to prebiehalo ake su vase skusenosti a zarucene metody s nasilnym-umelym krmenim za vase cenne rady a poznatky vam vopred dakujem
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Nasilne-umele krmenie hadov

Poslaťod štefan » Štv Nov 13, 2008 9:23 am

S umelym - nasilnym krmenim sa stretol snad kazdy terarista. Predovsetkym, ak choval problematicke druhy plazov. Spominam si na NZ Epicrates striatus, ktore sa v prirode zivia vtacikmi, obojzivlenikmi atd. a natlacit do nich pre nas dostupnejsiu mysku je poriadny problem...
Niekedy som mal dojem, ze si mladatko radsej utrhne krk, len aby som do neho nedostal ziadnu potravu. Kazde krmenie bolo skutocne komplikovane a trvalo hodnu chvilu, kym som do hadika tenkeho ako pero dostal nieco. No a potom mi stacilo si neumyt ruky po manipulacii s kurencami urcenymi pre vascich hadov, vnorit ruku do teraria k E. striatus a vsetky mladatka mi pristali zahryznute za prsty.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Bic0 » Štv Nov 13, 2008 2:01 pm

Ja krmim nasilne samca Candoia carinata carinata. Zatial som to robil asi 3x, naposledy som na to pouzil chvosty dospelych mysi a to slo celkom v pohode. Dal sa mu takmer cely zasunut pomerne hlboko do krku. Ked som ho predtym krmil holicatami tie statocne vypluval. Najhorsie je to ze teraz ked sa k nemu priblizim je cely nervozny a utoci na mna - pred prvym krmenim bol kludny. Okrem toho mnohe hady v pripade ohrozenia vypustaju dost zapachajuce latky. Po krmeni candoie mi prsty smrdia este aj na druhy den napriek niekolkonasobnemu umytiu. Hlavne treba dbat na to aby bola potrava dostatocne klzka, aby sla lepsie dnu. Niektori ju namacaju do vody, ini do vajca. Ja som zistil ze uplne staci na holica naplut, sliny su totiz dost klzke :-)

P.S.: prve krmenie bolo skutocne utrpenie, pospominal som si na vsetky neslusne slova co existuju a minimalne tolko novych som vymyslel :-D
Bic0
 

Poslaťod tana » Pia Nov 14, 2008 5:14 pm

Naštěstí jsme se stím ještě nesetkala.
Ale píšeš tu o zápachu a já používám dezinfikační mýdlo a to zpacifikuje každý bacil a smarad.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Krmivá a technika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron