Externy filter do teraria

Všetko okolo postupov kŕmenia našich chovancov, chovu živej potravy...a techniky, ktorá uľahčuje život obyvateľom terárií...

Moderátor: štefan

Externy filter do teraria

Poslaťod Nek » Uto Okt 13, 2009 12:15 pm

Potreboval by som radu... Chcem si zakupit k terariu externy filter, ale neviem aky by bol vhodny. Chovam 3 agamy vodne a maju k dispozicii vodnu plochu cca 50-60 litrov. Kedze si chcem ulahcit cistenie vody, rozmyslam nad externym filtrom-cerpadlom, ktore musi splnat niekolko podmienok:

- nehlucne
- dokaze kvalitne filtrovat vodu, kedze agamy sa vyprazdnuju prave do vody
- moznost regulovat silu prietoku, resp. vysku vytlaku :!:

Pozeral som na internete cerpadlo BLUEXTREME 700 (resp. 1100) EU EXTERNAL FILTER, ale neviem, ci by bolo vhodne...
Prosim o radu, vase nazory a skusenosti s externymi cerpadlami... :roll:

Vdaka!
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod tana » Štv Okt 15, 2009 6:08 pm

Já osobně nemám jak u agam tak u lega a pod. žádné filtrace vody a raději dle potřeby jí měním, a vím tak, že jím nic nehrozí.Osobně raději volít tuto variantu, protože i když je filtrace tak přece jenom ve výkalech je jak čpavek a mnoho jiných bak a pod. tak proto nejsem toho zastánce.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Nek » Pia Okt 16, 2009 11:36 am

Suhlasim s tebou Tana :) Urcite nieje nic lepsie ako menit vodu co najcastejsie... Ja osobne chcem tu filtraciu len kvoli zvyseniu cistoty vody. V sucastnosti cistim manualne vodu 1 az 2x denne s jemnym sitkom a celu vodu menim kazde 2-3 tyzdne. Po instalacii cerpadla by som chcel vymenu vody vykonavat kazde 3-4 tyzdne, ale uvidim, ako sa bude voda filtrovat... :roll:
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod tana » Uto Okt 20, 2009 4:06 pm

Nezapomeň na to, že Ti nanesou i podlkad-písek a filtrace je na h.... :)
Já čistím 1-2x týdně, a je to otázka páru minut.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Nek » Ned Nov 01, 2009 9:27 am

Do odpadu sa mi momentalne dostavaju len jemne zvysky trusu, raseliny a vykalov, ktore by podla mna filter bez problemov zvladol. :roll: U mna nieje vymena vody az taka jednoducha, trva mi cca hodinu kym vypustim 55 litrov vody, preplachnem hadice a napustim demineralizovanou vodou (upravena osmozou).
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod peterveter » Ned Nov 01, 2009 3:45 pm

A na čo im dávaš do bazena demi vodu?
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod tana » Ned Nov 01, 2009 10:08 pm

Tak si dej větší průměr hadičky na vyjímání vody nebo použij kybyl a je to otázka několika min. tak to dělám i já.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Nek » Uto Nov 03, 2009 4:20 pm

Davam im deminieralizovanu vodu, lebo niekde som cital, ze je to lepsie ako klasicka z kohutika :roll:

A nad priemerom hadicky som uz uvazoval, ale zatial som nezrealizoval. Ked budem montovat externy filter, az potom upravim aj tu hadicku "nech to tece" :)
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica


Späť na Krmivá a technika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron