Kŕmne hlodavce

Všetko okolo postupov kŕmenia našich chovancov, chovu živej potravy...a techniky, ktorá uľahčuje život obyvateľom terárií...

Moderátor: štefan

Kŕmne hlodavce

Poslaťod štefan » Str Dec 06, 2006 12:29 pm

S príchodom zimných mesiacov sa vynoruje otázka, ako zabezpečiť kŕmne hlodavce pre našich chovancov. Doma si myšky či iné hodavce nie každý môže dovoliť chovať...tak ako vy riešite túto otázku? Máte nejakých pravidelných dodávateľov?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod vasek+ » Sob Dec 09, 2006 8:50 pm

Ja sem si driv mysi choval, takze jsem spis ja zasoboval zverimex, pak sem choval taky potkany a to sem toho taky mel hafo - ted uz si kupuju mysi ve zverimexu - ale kdyz nekdy vidim jak tam s nima zachazej, tak bych je nejradsi necim prastil :evil:
"Je lepsi nic neríkat, nez rikat neco nic neríkajiciho!"
Obrázok užívateľa
vasek+
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Dec 09, 2006 9:48 am
Bydlisko: CZ - Pardubický kraj

Poslaťod scream » Pon Dec 11, 2006 1:22 pm

myslim ze po dohode v miestom chovatelstve sa da dohodnut na docasnom chove a predaji hlodavcov pre plazov. . .hlavne v zime.

A nie vsetci si predsa mozu chovat hlodavce doma. . .hlavne nie v panelaku.
Obrázok
Obrázok užívateľa
scream
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Pon Dec 11, 2006 1:01 pm
Bydlisko: Bytča/Michalovce

Poslaťod štefan » Uto Aug 21, 2007 3:58 pm

Neviem, či je to len miestny fenomén dnešných dní, ale ako tomu je u vás- dostať či už v zooobchodoch alebo u velkochovatelov kŕmne hlodavce? Ja v týchto dňoch mám fakt vážny nedostatok nielen myší. Ako je tomu u vás?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Str Aug 22, 2007 5:14 am

U nás není problém co se týká myší,potkanů a pod..
V čem je problém to jsou jakákoliv holátka.Musíme je objednávát po známých a pod. Je na to už bohužel prý zákon-vyhláška,že se nesmějí prodávat:takto mi to bylo řečeno ve zverimexu ( podle mě je to zase nějaká hovadina z vyšších míst :evil: ). Snažím si odchovat vše doma,a malé holátka si zmražuji do zásoby,pro každý případ.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

myši

Poslaťod Lukasx » Str Dec 19, 2007 7:29 am

Mám jednu takú hlúpu otázku, ako rozoznám samca myši od samice...? Kúpil som si v obchode údajne dve samice a jedného samca, včera som ich len tak zo srandy chcel pozrieť, aký je medzi nimi vlastne rozdiel a jedna má viditeľné bradavky a keď ju chytím za chvost tak piští, predpokladám, že už by mohla byť aj kotná, ale medzi ďalšími dvoma som si vôbec žiadny rozdiel nevšimol...
A myslíte, že keď sa narodia mladé myšky, treba oddeliť matku s detmi od ostatných myší, alebo môžu ostať všetci po kope, či napríklad neublížia ostatné myši mladým, alebo také niečo...
Lukasx
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Dec 01, 2007 3:47 pm

Poslaťod peterveter » Str Dec 19, 2007 8:13 am

Ak myši krmíš kvalitnym krmivom z dostatkom bielkovín a nesmie chybat voda,tak by ani ostatné myši nemali holíčatám ublížit , dokonca sa samice možu podelit o mládatá a kojit ich spoločne . Ja používam profesionálne granulované krmivo M3 (30Sk/kg) , pre dospelu myš vystačí 1Kg na 4mesiace , dalej neaká tá zelenina a tvrdé pečivo , voda . V paneláku doporučujem chov mastomyší ,vobec nepáchnu , na rozdiel od myší či potkanov.

Obrázok
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod Lukasx » Str Dec 19, 2007 9:27 am

[quote="peterveter"]Ak myši krmíš kvalitnym krmivom z dostatkom bielkovín a nesmie chybat voda,tak by ani ostatné myši nemali holíčatám ublížit , dokonca sa samice možu podelit o mládatá a kojit ich spoločne . Ja používam profesionálne granulované krmivo M3 (30Sk/kg) , pre dospelu myš vystačí 1Kg na 4mesiace , dalej neaká tá zelenina a tvrdé pečivo , voda . V paneláku doporučujem chov mastomyší ,vobec nepáchnu , na rozdiel od myší či potkanov.


Dobre a kde zozeniem to krmivo, lebo ja som kúpil nejaké pre škrečky a väčšie granule odmietajú jesť, pojedia iba niečo a zbytok tam nechajú to znamená že to vyhadzujem, mastomyši som tam predávať vôbec nevidel, nevedel by si mi nejaké predať? Alebo pozriem do inzercie? A posledná otázka, kde zoženiem také nádoby na myši ako máš ty, lebo akvárko je síce krajšie, ale nepraktické z dôvodu čistenia...?
Lukasx
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Dec 01, 2007 3:47 pm

Poslaťod peterveter » Str Dec 19, 2007 12:36 pm

Mastomyši momentálne ponuka Bico z BA , tak ho kontaktuj . Granule aj bedne T3 som kupil v BRNE .
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod Bic0 » Str Dec 19, 2007 1:12 pm

Ako uz petersveter spominal, ja chovam doma mastomysi. Cez den ich mam v izbe, v noci v obyvacke (robia trochu hluk). Bedne som si zohnal tu v BA, T3 ma vysla 225SK, T4 okolo 375SK. Ja im davam zatial granule pre psy, suche pecivo, cinsku kapustu a nejaku zmesku "obilnin" tusim od Tatrapet-u - kupil som to v Bille. Peter, mohol by si dat nejake lepsie info o tom granulovanom krmive?

P.S.: tie bedne boli pouzite, ale v dobrom stave aj s napajackami.

P.S.2: momentalne mam mastomysi 1,3 pricom su spolu v jednom boxe, cca 4 tyzdnove mladata uz davam do druheho aby necicali mlieko tym mensim. Ked som mal mladata od vsetkych 3 samic, tak sa kazda z nich starala o vsetky.
Bic0
 

Poslaťod peterveter » Str Dec 19, 2007 7:57 pm

Presné zloženie neviem ,ale vyrába to aj fy www.tekro.cz , su v tom všetky potrebné živiny , vitamíny , aminokyseliny atd . Je to bezstarostné krmenie, myši od toho rychlo rastu a spotreba je minimálna , vyrobca uvádza 7g na jednu myš a den . Ešte dávam na spestrenie aj mučne červy,cvrčky .
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod Lukasx » Str Dec 19, 2007 8:44 pm

Bic0 píše:Ako uz petersveter spominal, ja chovam doma mastomysi. Cez den ich mam v izbe, v noci v obyvacke (robia trochu hluk). Bedne som si zohnal tu v BA, T3 ma vysla 225SK, T4 okolo 375SK. Ja im davam zatial granule pre psy, suche pecivo, cinsku kapustu a nejaku zmesku "obilnin" tusim od Tatrapet-u - kupil som to v Bille. Peter, mohol by si dat nejake lepsie info o tom granulovanom krmive?

P.S.: tie bedne boli pouzite, ale v dobrom stave aj s napajackami.

P.S.2: momentalne mam mastomysi 1,3 pricom su spolu v jednom boxe, cca 4 tyzdnove mladata uz davam do druheho aby necicali mlieko tym mensim. Ked som mal mladata od vsetkych 3 samic, tak sa kazda z nich starala o vsetky.


A kde si zohnal tie bedne? Nemáš teda teraz na predaj myši?
Lukasx
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Dec 01, 2007 3:47 pm

nové krmivo ?

Poslaťod spamik » Str Mar 18, 2009 1:22 pm

Chlapci z SB, dúfam, že nechcete spestriť jedálniček svojím chovancom :shock: / inzerát na Reptilese/
spamik
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str Mar 18, 2009 1:11 pm

Re: nové krmivo ?

Poslaťod Bic0 » Str Mar 18, 2009 1:25 pm

spamik píše:Chlapci z SB, dúfam, že nechcete spestriť jedálniček svojím chovancom :shock: / inzerát na Reptilese/

Ktory konkretne myslis?

Inac narazil som dnes na jeden starsi clanok kde opisuju ze bol v Indonezii objaveny novy druh megapotkana.

Obrázok
Bic0
 

Poslaťod spamik » Str Mar 18, 2009 1:45 pm

Tak to je sila. Zmaž to, mám slabší žalúdok. Ja mám na mysli osmáčikov
spamik
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str Mar 18, 2009 1:11 pm

Ďalší

Späť na Krmivá a technika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron