Skúsenosti s netknihkupectvami, antikvariatmi

Všetko okolo odborných publikácií a časopisov, CD i DVD nosičov...

Moderátor: štefan

Skúsenosti s netknihkupectvami, antikvariatmi

Poslaťod štefan » Str Feb 04, 2009 3:39 pm

Pridavajte prosim sem svoje osobne skusenosti /pozitivne-negativne/ s najroznejsim net online webom s literaturou, knihkupectvami ci antikvariatmi.
Naposledy upravil štefan dňa Str Feb 04, 2009 3:55 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Skúsenosti s netknihkupectvami, antikvariatmi

Poslaťod štefan » Str Feb 04, 2009 3:54 pm

Zacnem, ako inak, svojou najcerstvejsou skusenostou.

Este 2.12.2008 som si v akcii objednal na martinus.sk dve nove publikacie /Pogona a Boa/ v cene 5.11 euro za kus. Samozrejme, ze som si dal tu namahu a pohladal tieto iste knizky na inom sk webe, ale lacnejsie som nenasiel. Tak som nevahal, nenakupoval som na martinus.sk prvy krat, a spravil objednavku. V predoslych pripadoch som mohol vyuzit ich sluzbu a platbu som poslal na ich ucet v mojej banke /Tatra banka/. Lenze zrazu tato moznost nebola, pretoze sa u nich zmenili interne pravidla. Tak som si nechal knizky poslat na dobierku, aj ked ma to malo stat o par eur viac.
ked sa blizil vianocny termin, bolo mi telefonicky oznamene, ze knihy proste nedorazia, aj ked ich dodacia lehota bola 7 dni. Ok, co uz...
Po Vianociach mi oznamili, ze knihy nemaju a tak ta lehota nebude 7 dni, ale 14 dni. OK, co uz.
Napokon som obe knizky na dobierku dostal 3.2.2009 :!: :!:
Zaplatil som za ne 5.11 euro, postovne mi odpustili za neunosnu dobu dodania a teraz mi to otrieskavaju o hlavu...
Najvasci sok ma vsak len cakal. Nedalo mi a zasiel som na martinus.sk. Tie iste knihy nestali 5.11, ale 4.70 s dodacou lehotou do 24 hodin alebo 7 dni :shock: :!:
Cize zhrnute: cakal som na knihy vyse 2 mesiacov a zaplatil som za ne ovela viac nez som mal.
Ponaucenie: vyhnut sa martinus.sk, ktore si zo svojich zakaznikov doslova robi dobry den oblukom.
Alebo sa obrvit trpezlivostou a cakat na ich knizky aj pol roka...
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Štv Feb 05, 2009 9:52 pm

Je to zarážející a k pláči, ale bohužel jsou i takoví prodejci.
Místo toho, aby byli rádi, že lidi májí v dnešní době vůbec zájem o knížky takto se chovat. A cena holt co dodat to si každý domysli,že.
Já mám zatím od Robimau velice dobré zkušenosti.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Bic0 » Pia Feb 06, 2009 2:43 pm

Z Martinusu som objednaval zatial 2x, vzdy bolo vsetko v poriadku.

Takze som prave objednal dalsie 2 knihy od nich, uvidim ako to dopadne.
Bic0
 

Poslaťod štefan » Str Feb 11, 2009 4:05 pm

Inu, opatovne negativnu skusenost som ziskal s knihkupectvom abcknihy.sk.
Objednal som si publikaciu o akvaristike http://www.abcknihy.sk/Kniha/akvarijni- ... 55365.aspx
a oni mi v rovnakej cene poslali tuto: http://www.abcknihy.sk/Kniha/akvarijni- ... 10667.aspx
v cene 111,- Skk, i keď tú istú knihu majú aj lacnejšie: http://www.abcknihy.sk/Kniha/akvariove- ... 53492.aspx ....

Na moje maily so ziadostou o napravu doteraz nik nereagoval. Veď na co :? ...Nas zakaznik, nas...
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Bic0 » Str Feb 11, 2009 4:10 pm

Dnes rano mi prisla SMS od Martinusu ze moju zasielku vyexpedovali a mam cakat ze pocas 1-3 dni dorazi. A to mali na jednej z knih napisanu dodaciu lehotu okolo 11 dni.
Bic0
 

Poslaťod štefan » Str Feb 11, 2009 4:46 pm

Oni sami nevedia co maju uvedene pri svojich ponukach... Preco moju objednavku vybavovali viac nez 2 mesiace mi nevedeli uspokojivo vysvetlit. Ich interny problem napokon ziadneho zakaznika nemusi zaujimat. :roll: :?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice


Späť na Literatúra o teraristike ako takej

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron