chameleon sa sprava cudne potrebujem radu

Rady ako riešiť mnohé starosti okolo zdravotného stavu teráriových živočíchov...

Moderátor: štefan

chameleon sa sprava cudne potrebujem radu

Poslaťod kubopk » Sob Jan 03, 2009 11:41 am

Takze na burze v Brne som si kupil chameleona ale as po nejakom mesiaci sa jeho stau hrozne zhorsil teraz je cudni a potrebujem radu. cele teraruj stale prehraba akobi tam daco hladal a nema ani taku chut k jedlu stale sa pohibuje po teraru zo zatvorenimi ocami teplotu ma spravnu asi 30-33stupnou a postrekujem raz dene bud celi den prespi alebo rozhrabe celu zem vipda velmi uboho akobi mal us zomriett. a este som si vsimol hrabe statale iba na tom istom mieste :cry: Za odpoved dakujem :)
kubopk
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 11:31 am
Bydlisko: pezinok

Poslaťod agama » Sob Jan 03, 2009 11:53 am

No aky je stary? a ake mas velke terarium? Ked hrabe može mu byt male.
Obrázok užívateľa
agama
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned Apr 01, 2007 9:22 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod tana » Sob Jan 03, 2009 6:55 pm

Takže napiš přesně jak velké je terárko, jaké máš UVB, spot teplota ,nahoře-pod spotem-střed,dole. Comu dáváš za vit.+min.+ca a čím ho krmíš-jak veliká potrava. Jak je veliký chamík v těle. Přidej sem fotku terárka i chama. To, že Ti hrabe v terárku je normální jev a není zatím zvyklý na nový domov, ale toto dělají i starší jedinci-takže buť v klidu. Jinak máš to samce nebo samici -to hrabání v jednom místě-nemusí to být směrodatné. Zavírání oči -popiš to přesněji a nafoť detail. Zatím pokud máš UVB tak jej několik dní nezapínej. Jak máš spot ? v květináči? pokud né tak jej dej a zabezpeč ta, aby se cham o žárovku nepopálil a aby ohřev šel do kuželu a né do celého terária.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod kubopk » Sob Jan 03, 2009 9:09 pm

tehotna este nebude je nato mala
kubopk
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 11:31 am
Bydlisko: pezinok

Poslaťod tana » Sob Jan 03, 2009 9:32 pm

Klidně i ve 4měs. může mít snůšku :wink:
V SS máš ICQ.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod kubopk » Ned Jan 04, 2009 12:12 pm

a hojte bojim sa ze ten chameleon skape lebo dnes rano lezal uboho na piesku a ked som ho zobral do ruki bol taki slabi ze nemal ani silu otvorit oci
kubopk
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 11:31 am
Bydlisko: pezinok

Poslaťod tana » Str Jan 07, 2009 11:08 pm

Je mi to moc líto. Psali jsem si sice jenom chvíli na ICQ,ale bohužel wifina se mi instalovala a padala. Dneska poprvé jsme se dostala až na net. Moc a moc mě to mrzí,ale podle toho co jsi psal se dalo čekat, že umře.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Klerik » Ned Jún 07, 2009 5:47 pm

vidim ze tato tema uz asi nieje aktualna ...ale snad pomozem niekomu inemu ...mne sa to stalo tiez ...samica prestala zrat a po nejakom case nakladla neoplodnene vajcia a zdochla ,,,,,az neskor som sa dozvedel ze v tejto situacii pomoze iba veterinar ...je potrebne podat injekcne oxitocin kt vyvola predcasnu znasku vajec a samica sa by mala prezit .....
Obrázok užívateľa
Klerik
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned Máj 10, 2009 8:53 am

Poslaťod tana » Pia Jún 12, 2009 4:20 pm

Ano podává se oxitocin + calsium, ale né vždy to pomůže - bohužel.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Choroby a liečebné postupy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron