Choré morča

Rady ako riešiť mnohé starosti okolo zdravotného stavu teráriových živočíchov...

Moderátor: štefan

Choré morča

Poslaťod štefan » Pia Dec 29, 2006 9:53 am

Práve sommal telefonát od jednej našej kamarátky, ktorá nemá prístup na net a tak nevie si pridať k ná svoju otázku, tak to robím namiesto nej.
Problém má jej morča, ktoré podľa jej slov dostalo hnačku a v stolici sa objavila i krv.
Nasadili sme diétu, ale problém sa nepodarilo uspokojivo vyriešiť.
Vieme niečo rozumné poradiť :idea: :?:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod ragazzina » Pon Jan 08, 2007 8:58 pm

joj a zije este to morciatko? ak ano a stale hnackuje, treba ist ihned za vetom...hnacku prezije len maloktora svinka :cry:
ragazzina
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pon Jan 08, 2007 8:56 pm
Bydlisko: kosice

Poslaťod MAJLO226 » Str Jan 10, 2007 11:41 pm

napriklad morcatu sa nesmie nikdy nema davat mlieko- s toho dostavaju hnacky- a moze velmi uskodit- neviem aku ma stravu ale davat skor nieco suche -- nic co obsahuje vela vody-- a musi mat kazdy den ovocie kedze jeho telo nedokaze vytvarat vitamin c
Obrázok užívateľa
MAJLO226
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pia Dec 08, 2006 9:36 pm
Bydlisko: kosice

Poslaťod štefan » Str Jan 10, 2007 11:57 pm

Vďaka za rady a pomoc, budem kamoške tlmočiť vaše rady dúfajúc, že to morčiatko zvládne :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod ragazzina » Štv Jan 11, 2007 9:33 am

MAJLO226 píše:napriklad morcatu sa nesmie nikdy nema davat mlieko- s toho dostavaju hnacky- a moze velmi uskodit- neviem aku ma stravu ale davat skor nieco suche -- nic co obsahuje vela vody-- a musi mat kazdy den ovocie kedze jeho telo nedokaze vytvarat vitamin c


akoze nic proti, ale kolko morciat si odchoval, ze tvrdis, ze z mlieka dostavaju hnacky?? :shock:
ragazzina
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pon Jan 08, 2007 8:56 pm
Bydlisko: kosice

Poslaťod Seginka » Štv Mar 15, 2007 9:00 pm

Ludia, dobre som sa pobavila na tychto prispevkoch :D Neviem, kto dava morcatam mlieko...sama som zopar mala a nikdy ma to nenapadlo...
Ked ma morca hnacku a este k tomu krvavu, moze ist o poranenie konecnika, ale skor by som povedala, ze bude mat parazity..kokcidie. Treba ist za veterinarom, aby mu dal lieky na odcervenie a ATB, aby sa zabranilo sekundarnej infekcii bakteriami. Hlavne netreba cakat. Dufam, ze to morciatko este zije a robi samu radost :D
Seginka
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon Feb 26, 2007 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod štefan » Štv Mar 15, 2007 9:42 pm

Nemám nové info o osude tohto morčiatka, ale akonáhle sa niečo dozviem, dám sem info :)
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod ragazzina » Štv Apr 12, 2007 11:19 am

Seginka, morcata sa neodcervuju, nikdy a ziadne...
ragazzina
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pon Jan 08, 2007 8:56 pm
Bydlisko: kosice


Späť na Choroby a liečebné postupy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron