Necakany nalez

Rady ako riešiť mnohé starosti okolo zdravotného stavu teráriových živočíchov...

Moderátor: štefan

Necakany nalez

Poslaťod kubopk » Štv Mar 05, 2009 6:28 pm

Ked som bol v cechach a odhadzoval odpadky do odpadkoveho kosa, som sa zahladel na vrecusko, ktore sa hybalo a tak som ho vytiahol a v nom boli dva vychudnute gekony. Mam ich doma, nechcu zrat, ale sa zvliekaju, no jeden nevie uplne zavriet papulku a ma tak do polovice zatvorene oci. potrebujem vediec co im mam urobit, aby sa mali najlepsie a aby neuhynuli.

Pozn.redakcie: Ach ta slovencina... :roll: Teraz som to uz opravil, ale original bol otrasny... :shock:
kubopk
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 11:31 am
Bydlisko: pezinok

Re: ja sa chcem spitat poradte plis

Poslaťod rikiraki » Štv Mar 05, 2009 8:02 pm

najprv hod foto aby sme vedeli o jakeho gekona sa jedna ale asi budu podchladeni a dehydrovany takze treba ist k veterinarovi a on by im pichol injekciu ak su dehydrovani a povedal by ti ze ako dalej ok?
Obrázok užívateľa
rikiraki
 
Príspevky: 71
Registrovaný: Str Apr 23, 2008 1:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod miro293 » Pia Mar 06, 2009 9:43 am

Ako povedal Rikiraki, určite budú podchladené, dehydrované a asi aj podvyživené. V prvom rade im zaisti teplotu aspoň nejakých 27-28°C, plus lokálny ohrev žiarovkou. Daj im napiť napr. nejakou striekačkou, teplotu vody daj ako teplotu terárka.
Väčšina veterinárov by im iba pichla vitamíny, len málokto vie, čo presne s nimi robiť. Pokým sa k nim dostaneš, daj každému z nich na alebo do papuľky kvapku vitamínov AD, tie kúpiš v každej lekárni.
No a gekónov je veľmi veľa druhov, hoď sem fotku.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod lenka2 » Pia Mar 06, 2009 10:18 am

Do papulky bude kvapka velmi vela pre takeho maleho gekona, hrozi predavkovanie. Priklanam sa skor "na" kludne ju moze mat zavretu.
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod miro293 » Pia Mar 06, 2009 10:32 am

Zatiaľ nevieme jeho veľkosť ani druh a nevieme, či papuľku vôbec otvorí.
Jednorázovo je jedna kvapka v pohode aj pri stredných gekónoch. Z tej sklenenej fľaštičky toho aj tak veľa naraz nevyjde :-) Problém by mohol byť, keby prehnal množstvo, alebo pri dlhodobejšom užívaní. Ale v podstate je skoro jedno, kam ju dá, z papuľky si ju zlízne
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod tana » Pia Mar 06, 2009 5:54 pm

V prvé řadě pozor na AD3-lze předávkovat i v malém množství!
Nevím co je to za druh, ale v prvé řadě je třeba je dát do tepla viz co už je psané,ale teplotu postupně zvýšit-nikoliv najednou! Dále podávat vit+min.+ca i třeba s pitím -pipeta nebo ve žrádle. Dále je vhodné dát na rozbor trus a podle toho pak se bude odvíjet i jejich zdraví. Nedivila bych se když byli venku a kdoví co baštili. Taky se může jednat o potíže zažívacího traktu.Nebo klidně zápal plic, horní-dolní dýchací cesty, plísně -záněty a pod..
Pokud Ti nebeští tak zkus násilné krmení. Baští svůj svlek?
Nejlepší by bylo zajít na veterinu a pořádně je zkontrolovat + rozbory.
Těchto příčin může být mnoho a zkušený veterinář Ti poradí.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod kubopk » Ned Mar 08, 2009 9:57 am

zda sa mi, ze zeru tie zvleky, ale dost malo, ale ide to a dakujem za radu, to urobim, je to druh gekoncik nocny
kubopk
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 11:31 am
Bydlisko: pezinok

Poslaťod rikiraki » Ned Mar 08, 2009 10:46 am

tak to ti prajem vela stastia
Obrázok užívateľa
rikiraki
 
Príspevky: 71
Registrovaný: Str Apr 23, 2008 1:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod tana » Uto Mar 10, 2009 3:02 pm

Není zač a dej vědět jak je na tom - držím palečky.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Choroby a liečebné postupy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron