Ako nakrmit zabku...

Rady ako riešiť mnohé starosti okolo zdravotného stavu teráriových živočíchov...

Moderátor: štefan

Ako nakrmit zabku...

Poslaťod kubopk » Štv Mar 26, 2009 2:39 pm

ahojte, ako prosim vas mam donutit zabu, aby otvarila papulu. za odpoved dakujem
kubopk
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 11:31 am
Bydlisko: pezinok

Re: potrebujem zistit

Poslaťod štefan » Pia Mar 27, 2009 7:24 am

Na zaklade vlastnej skusenosti s umelym krmenim zabiek odporucam ju opatrne odchytit /rozhodne jej pri tom neubliz - pokozka obojzivelnikov je velmi citliva/ a ak sa ti podari, skus ju zovriet v päsť, pričom hlava zabky bude trcat z ruky von. Na vypacenie celusti mozes pouzit /ale opatrne!/ tupu pinzetu, sparatko, zapalku, drievko...pricom nim tlacis bud do kutiku ustneho otvoru, alebo priamo na stred tlamky - pod nosne otvory. U Litorii som si to skusil a pri troske trpezlivosti sa to da. Len aj zabka musi chciet. Akonahle Litoria svoju hlavu stiahne akoby pod seba, je s pokusom koniec. Nedostane do nej clovek nic a ani nedonuti otvorenie celusti. Proste, treba na to ist systemom: pokus - omyl - debil...
Akonahle mame v ustnej dutine zabky napr. pinzetu, potom staci rychlo /aby sa nesnazila cudzi predmet /pinzetu/ vydavit, odstranit z tlamky, zasunut danu potravu /rozhodne nie velke kusky/ a drzat zabku, kym si nepotlaci potravu do zaludku.
Ak ju vydavi, skusame dalej, ale vzdy s CITOM :!:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: potrebujem zistit

Poslaťod rikiraki » Pia Mar 27, 2009 11:09 am

cauko o aky druh ide a ako dlho nechce zrat???lebo u mojej rosnicky harlekyn sa prejavilo len nechutenstvo a podla odbornikov to je beze ako sa sprava je aktivna a v akych podmienkach ju chovas lebo podla toho len ze mas zabku a nechce zrat ti vela neporadime tak dakujem o opisanie
1,druh zabky
2,jej spravanie a aktivita
3,v akych podmienkach ju mas(velkost terarka,teplota,vlchkost atd.)
4,ako dlho nezere lebo moj zabak nezral 1,5 tyzdna a teraz zere ako divy.
diki za odpoved
Obrázok užívateľa
rikiraki
 
Príspevky: 71
Registrovaný: Str Apr 23, 2008 1:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod kubopk » Pia Mar 27, 2009 10:29 pm

ahojte, jo to druh litoria, mam tam asi 60%vlhkost, teplota 20-22 stupnov a neprijala potravu asi cez 3 tyzdne, kvalitne krmena cvrckami, mam tam este jednu zabu a ta zere v poho, je tucna jak slon, tak potrebujem zistit, ako otvorit tu papulku, uz som sa to dozvedel, tak to vyskusam. dakujem
kubopk
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 11:31 am
Bydlisko: pezinok

Poslaťod rikiraki » Pia Mar 27, 2009 11:45 pm

tak za prve zvys teplotu na 28 stupnou a usta asi neotvoris skusal som to u mojej zabky ale ona ked nechce tak nechce zvys tu teplotu a sprava sa normalne??alebo je vychudnuta alebo co??a inak dobre krmena zabka vydrzi aj 3 tyzdne bez potravy jedine zvys teplotu
Obrázok užívateľa
rikiraki
 
Príspevky: 71
Registrovaný: Str Apr 23, 2008 1:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod kubopk » Str Apr 01, 2009 8:36 pm

no neni normalna, je furt v kute a vychudnuta
kubopk
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 11:31 am
Bydlisko: pezinok

Poslaťod rikiraki » Štv Apr 02, 2009 2:24 pm

aha tak to by som radsej isiel k zverolekarovi ten ti ju pozre a pri najlepsom jej pichne infuzku ale otvorit zabe usta bude dost tazke hod sem foto tvojej zabky
Obrázok užívateľa
rikiraki
 
Príspevky: 71
Registrovaný: Str Apr 23, 2008 1:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod kubopk » Pia Apr 03, 2009 7:58 pm

no posnazim sa to dako odfotit
kubopk
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 11:31 am
Bydlisko: pezinok


Späť na Choroby a liečebné postupy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron