ochorenie koze P.Regius po antibiotikach?

Rady ako riešiť mnohé starosti okolo zdravotného stavu teráriových živočíchov...

Moderátor: štefan

ochorenie koze P.Regius po antibiotikach?

Poslaťod daulon » Pon Feb 22, 2010 10:53 pm

Ahojte, uz dlhsie si nevieme dat rady co ma nasa samica python regius s kozou.
Teraz to vyzera tak ako by supiny vysychali alebo stracali na pevnosti, odcnievaju od ostatnych a medzi supinami sa ukladaju necistoty.
Predtym brala tyzden antibiotika a asi po 2 tyzdnoch sa jej spravil taky ekzem ci ako by som to nazval, akoby jej to mokvalo, moze to byt sposobene tym? :roll:
Neviem ci nahoda ale ma to v oblastiach kde jej ich pichali (chvost). Boli sme u veterinara, natierame jej to mastou Bepanthen (2xtyzden) a Propolisom. To nam poradili no nezabera to velmi, uz je po zvleku a neustupilo to.
Inak 3 mesiace uz nezrala ale vyzera to na post v suchom obdobi. Je cula ked ju vyberieme kvoli natieraniu, silna, so zaujmom o okolie. Vazime ju a schudla 15g (ma 2 roky a 672g) od posledneho zrania co si myslim ze je uplne normalne.

Prikladam zopar foto, prosim vas poradte nam co to moze byt, chcem vediet aj vas nazor a skusenosti! Dakujem!

Obrázok

Obrázok
Tu vidno aj jemnu vypuklinu na pravo to sa jej spravilo po injekcii ked jej davali antibiotika.

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
daulon
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Sep 17, 2009 2:25 pm

Poslaťod tana » Str Feb 24, 2010 8:25 pm

Propolis nedávej!! Jistě ho máš naložený v alkoholu-slivovvice a pod.,a to je ta příčina, že to mokvá a nechce se to uzdravit. Alkohol jí spálí kůži i pod kůži a okolí.
Po vpichu se toto může projevit, dokonce i zanítit, ale časem se to zpraví.
Píšeš, že je po svleku, ale pokud jí to natíráš propilisem a ještě ant.. mastí tak výsledek je takový jaký je. Přebíjí se to a zhoršuje což je pochopitelné.
Co se týká žrádla tak dovedou hladovět i déle. Důležité je aby pila + vit+min+ca do pití. zatím jí nekoupej -aby nebyla ve vlhkosti a neměla přístup k vodě dokud se jí to nezpraví. Má nějakou oblíbenou potravu? Pokud ano tak do ní napíchej inj. stříkačkou vit+min+ca a dej jí hadovi.
Podle fotek co jsi vloýil si myslím, že pích špatně injekci do šupin místo pod šupiny to by svědčilo i o tom, že jí odstávají u vpichu. Nebo nebyla sterilní i toto by mohlo o tom svědčit.
Zkus jí to nemazat tím propolisem ani tou mastí cca týden a pak dej vědět jaké změny nastaly.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod daulon » Štv Feb 25, 2010 1:44 pm

Dakujem Tana za perfektnu odpoved!
Boli sme s nou na univerzite veterin. lekarstva u nas v KE kde praktikuju aj studenti, niekedy som az musel ja vysvetlovat ako a kde to maju pichnut...tak sa mohlo stat ze sa netrafili :?
Propolis uz nedavame asi 3 tyzdne a ako pises tak ani nebudem, iba bepanthen natieram teraz castejsie, predtym mala pauzu asi 10 dni lebo sme boli na dovolenke ale zda sa ze sa to mierne zhorsilo tak preto som zacal znovu a castejsie.
Vodu drzime na minime, namocit sa nevie iba napit, nerosime, maju tak 50% vlhkost, substrat sme odstranili su len hyg. utierky.
Prosim ta vies mi este poradit ake vitaminy mam kupit, lebo nic take zatial nemam. :oops:
Oblubenu potravu mala mysi, skusali sme aj potkany ale akosi nejavy zaujem o ne, akoby sledovala korist, vetri jazykom priblizi sa na par cm ale nezautoci, mys odskoci a to sa opakuje par krat kym ju to neomrzi a nestiahne sa mimo dosah...takze chovame uz aj mysi :)
Este som uvazoval aj o svieteni s UV ziarovkou no neviem ci to ma priaznivy vplyv aj u hadov.
Dakujem a nech sa dari!
Obrázok užívateľa
daulon
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Sep 17, 2009 2:25 pm

Poslaťod tana » Pia Feb 26, 2010 8:54 pm

UVB je důležité ! Dej alespoň 5% - já mám 1O% u krajty i jiných druhů, ale klidně může být i ta 5% - 8%.
V terku musí mít UVB + spot + ohřevný kámen+miska s pitím popřípadě bazének na koupání či defektovvání. Pokud jí dáváš do vyny tak nemusí být.
bepanthen-pokud nepozoruješ nějaké změny tak nasať framykoin antibiotikum, kterou koupíš v lékárně.
Co se týká vit atd. tak je mnoho různých přípravků já osobně dávám reptilin vitaminekapky), a když jí doberu tak koupím zase jiný pro plaze.
Dále dávám čistý vápník.
Co se týká potravy tak zkus koupit kuře živé a dej mu jí.
Já střídám potravu ať nemá pořát stejnou. Může dojít k apatii a nebude Ti jí už cvhtít přijímat. takže je vhodné jí obměňovat.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod daulon » Sob Feb 27, 2010 9:15 am

Tanicka co by sme si bez teba pocali, dakujem velmi pekne! :wink:

Neviem preco vacsina chovatelov u hadoch zanedbavaju potrebu UV ziarenia, asi preto ze hadia koza toho vela nevstrebava a najma regiusky su pocas dna skryte, no myslim ze na UV nieco bude, mozno nepriamo ale moze to mat len priaznivy vplyv kedze ziju v zajati.

Idem sa ja dnes popozerat po predajnach u nas v KE co maju skladom. Na nete som nasiel dvoch adeptov: Repti Glo 10 UVB, alebo Repti Sun pisu ze maju vysoky podiel UV ziarenia ale rozdiel v cene je dvojnasobny, tak neviem ktoru kupit aby to bolo co najidealnejsie.
Nase terarium som uz popisoval v inom prispevku aby si videla ako to mame usporiadane, lampa je dost vysoko tak asi silnejsiu ziarovku bude treba...

Vitaminy, vapnik apod. pridavas do vody (bazenika)? Kupili sme zatial praskovy Terravit od JBL aj s amino a mineralmi, no ten je iba ciastocne rozpustny vo vode, skusim poprasit mys pred krmenim, ale asi sme nekupili dobre ked teraz nezeru :? no vyuzijeme ho snad neskor...alebo pri nasilnom krmeni (dufam ze sa to nestane). Tazsie je to s davkovanim, nieje tam udane na vahu zvierata ale viem ze stym treba opatrne a menej je viac.

Kuriatka zhanam, zatial neuspesne, musim sa este popozerat po druzstvach v okoli. Davali sme im mysi a potkany pretoze mastomysi a dzungarov iba zabijali bez pokusu o pozretie a mastomys ich aj par krat kusla :roll:

Kupim uz aj Framykoin mast a zacnem aplikovat dalsi tyzden, skusim jej to predtym nejako vycistit utierkou aby sa to nemiesalo a odstarnil som staru pokozku.

Snad sa coskoro rozozerie, mozno az pocas obdobia dazdov. Dufam ze nebudem musiet mysiam rezat hlavy ci strihat bruska a za ziva ich tam nechat sa trapit aby som zvysil ich apetit, lebo mrtve nechcu nic :( :?
Obrázok užívateľa
daulon
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Sep 17, 2009 2:25 pm

Poslaťod tana » Uto Mar 02, 2010 9:41 pm

Není zač :wink:
UVB má veliký vliv jak na metabolizmus tak i na kůži a pod - nezbytné k životu! Klidně si kup tu levnější - není v tom žádný rozdíl. Stejně při denní svícení UVB pomalu zaniká a tak cca 1rok UBV 10%. Záleží zdali v létě jej budeš mít venku na sluníčku - tím Ti pak vydrží i UVB. Přece jenom sluníčko je supr pro plaze a néjenom pro něj. Je jedno jestli koupíš trubici nebo žárovkový systém-šroubování.
Vit+min+ca dávám přímo injekční stříkačkou a vpichnu jí do potravy. Voda se odpařuje a nemáš 100% jistotu, že tu vodu vypil nebo se odpařila. Poprášené moc hadi nechcou protože to překryje pach.
Spot-žárovku dej do keramického květináče a udějel třeba z cedníku-kovový - a ten dej na spodek z žárovce a připtevni jej ke květináči-tím se Ti nespálí a má ohřev dole.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Choroby a liečebné postupy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron