Problem u P.picta.

Rady ako riešiť mnohé starosti okolo zdravotného stavu teráriových živočíchov...

Moderátor: štefan

Problem u P.picta.

Poslaťod tarzanm » Pon Jan 24, 2011 7:16 pm

Ahojte, mam problém s mladým P.picta ,keď sa trošku vyrušia obaja (nasypem im cvrčky na žranie),vybehnú z úkrytu, jeden začne hneď loviť, druhy si ľahne ,nožičky natiahne dozadu, chvostíkom trasie, tak je asi 10 sekúnd, potom sa pozbiera a lovy ako keby sa nič nestalo. Majú aj gekončiky, gekony ,,epileptické záchvaty“ ??? Ďakujem za každú informáciu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Problem u P.picta.

Poslaťod štefan » Pon Jan 24, 2011 9:27 pm

Ahoj Martin,
o pravom epileptickom záchvate u plazov som nič nenašiel, no vylúčený nie je. Minimálne nie Tebou popisované príznaky stavu, ktorý sa môže naň ponášať, ale jeho príčina môže byť v niečom úplne inom. Dobré by bolo navštíviť skúseného veterinára na plazy.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Problem u P.picta.

Poslaťod tarzanm » Uto Jan 25, 2011 5:40 pm

Dik Števo,len takeho zverolekara tu nemam ,ale skusim sa informovať u Palara on je ,,zveroexpert" :wink:
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod tana » Štv Feb 10, 2011 8:30 am

Ano i zvířata můžou mít epileptické záchvata, cukrovku a pod. tak jako lidi.
nevím jaké podmínky máš a co všechno za vit.+min+ca a pod. jím dáváš.
Klidně co popisuješ může být radostný záchvat, že vidí potravu - vzrušení z lovu, ale pokud nevím co dáváš,teplota jak často se svlíka a zdali svlek zbaští a pod.. Tak je těžko říci kde je příčina. Podle fotky to vypadá na max subadulta co je to za pohlaví -to máš párek? Napiš co to je a jak jsou staří.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod tarzanm » Ned Feb 13, 2011 4:48 pm

..mam ich asi 2 mesiac a maju asi 3-4mes.Vitam...dostavaju,vapnik v nastruhanej sepiovke.....pohlavie ešte neviem...na pol akvarka maju lignocel a pol krem.piesok ,hrubozrny....samozrejme nadobka s vodou a ,,domček",stale su v ňom.Dnes som ich znova pozoroval pri krmeni a stale to iste,vybehne z domčeka,hodi sa o zem a až tak za 20 sek....vstane a ide na lov....cvrčky čo nimi krmim maju psie granule,ovsene vločky a samozrejme mrkvu davam vo velkom.....teplota okolo 25-28 st,zvliekli sa mi raz a zvlečky som nenašiel ale videl som ako ich papkaju....jeden roh maju stale vlhky....
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad


Späť na Choroby a liečebné postupy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron