Litoria a absces....

Rady ako riešiť mnohé starosti okolo zdravotného stavu teráriových živočíchov...

Moderátor: štefan

Litoria a absces....

Poslaťod štefan » Pon Júl 09, 2007 10:21 am

V chove sa mi u Litorii vyskytla choroba, nádor alebo absces, ktorý mal fatálne účinky. Stretli ste sa s niečm podobným?


Začiatok....
Obrázok
Foto: Štefan Čambal
Obrázok
Foto: Štefan Čambal

mal aj svoje pokračovanie....
Obrázok
Foto: Štefan Čambal
Obrázok
Foto: Štefan Čambal
Obrázok
Foto: Štefan Čambal
Obrázok
Foto: Štefan Čambal
Obrázok
Foto: Štefan Čambal

Na radu veterinárov som nasadil Betadine masť
Obrázok
Foto: Štefan Čambal
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Litoria a absces....

Poslaťod tarzanm » Uto Júl 10, 2007 9:39 am

Dúfam že sa z toho dostane,Števo držím palce.Potom napíš ako to pokračuje s liečbou.
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Litoria a absces....

Poslaťod štefan » Uto Júl 10, 2007 9:49 am

tarzanm píše:Dúfam že sa z toho dostane,Števo držím palce.Potom napíš ako to pokračuje s liečbou.


Tento jedinec - samička už to má za sebou. Ale od toho istého chovateľa som doniesol aj samca (spolu s touto samičkou) a ďalšiu samičku. Samec je ok, no samica je na tom už tiež zle. Predvčerom som u nej spozoroval tvrdú hrču na lavej strane, rovnako ako u prvej samičky, ktorá už uhynula. Podla všetkého ide o tuberkulózu žiab, chorobu, o ktorej je tak málo info., že ani nevieme, či sa dá nejako liečiť.
Ešteže nie je prenosná aj na človeka a an ďalšie žabky (pri dodržaní istých podmienok). Samcov som oddelil od samičky a aj od seba a čakám, čo bude ďalej. :?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Litoria a absces....

Poslaťod tarzanm » Uto Júl 10, 2007 11:40 am

Niečo som o tom čítal,ale už skor a tie litorie to mavajú dosť často.Kontaktoval si toho chovateľa od ktorého ich máš,či to nema v celom chove alebo ako to lieči.Ktovie či sa to vyskytuje aj v prírode.
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Litoria a absces....

Poslaťod štefan » Uto Júl 10, 2007 3:49 pm

Práveže toto ochorenie je vzácne a nenájdeš o ňom veľa informácii ani na nete. Skupina pôvodných Litorií toto nemala.
Kontaktoval som ho a chyba je u neho, ale žabkám to život nezachráni.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Litoria a absces....

Poslaťod tarzanm » Uto Júl 10, 2007 4:17 pm

Števo,píšeš že to je tuberkuloza.Niečo som o tuberkuloze(Mycobacterium thamnopheos)našiel v knihe Chov terarijních zvířat(J.Vergner,Olga Verg.)1986.Píše že liečba do toho roku nebola úspešná ale rozne abscesy sa chirurgicky odstrania a ošetria.Ak ju maš tak si to prečítaj ,,Nemoci obojživelníku a plazu.
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad


Späť na Choroby a liečebné postupy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron