P.irminia vs P.cambridgei

Aké druhy pavúkov máme v našich chovoch...? Praktické skúsenosti s ich chovom, rozmnožovaním...

Moderátor: štefan

P.irminia vs P.cambridgei

Poslaťod Pesto » Ned Júl 06, 2008 5:50 pm

Ahojte, chcel by som vas poprosit, ci by niekto z vas nevedel pomoct s urcenim druhu.

V novembri 2007 som kupil 2 kusky udajne 2.zv P.irminia. Ked boli mensie tak sa mi nezdalo nic divne, boli pekne tmave, vyrazne plamienky na nohach, polmesiaciky na brusku boli pomerne vyrazne. Ako sa ale pavuciky zvliekli do 8.zv zostali podstatne viac chlpate, co je ale hlavne, tak zosedli. Nie su svetlosede, nie su ale ani zamatovo cierne ako irminie, ktore som videl na roznych fotkach. Myslim, ze je este priskoro na to, aby sa zvliekli do adultneho samcieho zvleku. Plamienky na prvych dvoch clankoch noh su pekne vyrazne, na dalsich uz su tazsie rozoznatelne, ale su tam. Oranzove polmesiaciky na brusku ale nie su, teda presnejsie su sede. Pavuciky su asi 2 tyzdne po zvleku, bruska maju este male, lebo od zvleku nechcu zrat.

Je mozne, ze su to menej vyrazne sfarbene irminie a vyfarbia sa neskor, alebo ma oklamali a je to P.cambridgei?

Prikladam fotky, pokusim sa este o dalsie nazornejsie. Dakujem za kazdu odpoved
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Pesto
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Okt 06, 2007 11:00 pm

Poslaťod scorpion » Ned Júl 06, 2008 6:02 pm

Já bych řekla,že na fotce je samec psalmopoeus irminia,je oproti samici chlupatější a méně výrazně zbarvený.Pokud se mýlím,tak mě někdo opravte. :) :)
Obrázok užívateľa
scorpion
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Uto Dec 05, 2006 6:35 pm
Bydlisko: Karviná

Poslaťod Pesto » Ned Júl 06, 2008 6:05 pm

Na prvych dvoch fotkach je jeden kus a na poslednej druhy. Oba ale vyzeraju rovnako. Nie je 8. zvlek priskoro na to, aby sa zvliekli do adultneho zvleku?
Obrázok užívateľa
Pesto
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Okt 06, 2007 11:00 pm

Poslaťod scorpion » Ned Júl 06, 2008 6:17 pm

Samci dospívají kolem 8.svleku. :D :D :D
Obrázok užívateľa
scorpion
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Uto Dec 05, 2006 6:35 pm
Bydlisko: Karviná

Poslaťod Pesto » Ned Júl 06, 2008 6:38 pm

Ok, mozme tuto temu pokladat za uzavretu. Kedze som si az teraz pripustil moznost ze su oba samce, podarilo sa mi u oboch zbadat bulbusy. Z dvoch kuskov, ktore boli kupovane pre zvysenie sance, ze kupim samicu sa vykluli dva samce. Tym padom, ak ma niekto zaujem, mam k dispozicii dva samce na parenie. Su dva tyzdne po zvleku, jeden je uz zrejme aj precerpany. Zaroven tymto zhanam urcenu samicku, okolo 9.zv alebo dospelu, prekvapenia uz nechcem:-/
Obrázok užívateľa
Pesto
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Okt 06, 2007 11:00 pm

Poslaťod scorpion » Ned Júl 06, 2008 6:53 pm

Já mám samičku,ale bohužel ještě není adult. :( :(

Obrázok
Obrázok užívateľa
scorpion
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Uto Dec 05, 2006 6:35 pm
Bydlisko: Karviná

Poslaťod Razor » Pon Aug 04, 2008 6:22 pm

Pesto to čo máš ty sú samce, je to trošku smola, ale stáva sa.
Samica vyzerá nejak takto :
Obrázok

Malé Psalmopoeusy ako irminie či cambridgei sa začínajú vyfarbovať okolo 6 zv. Samec dospieva behom jedného roka, ak má dobré podmienky. Podľa mňa si mal len smolu, že ti padli do opatery samčeky, ja sa mám rovnako s Nhandu chromatus ked z 3 jedincov sú všetky samce :)
Obrázok užívateľa
Razor
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pon Júl 21, 2008 3:24 pm
Bydlisko: RS/NR

Poslaťod Pesto » Pon Aug 04, 2008 7:51 pm

Njn, smola. Riesil som to viacmenej preto, ze som si ani nepripustal moznost, ze by mohli byt oba samce. Tak ale uz mam aj ja urcenu samicku v 9.zv a mam z nej obrovsku radost. Je to celkom sidlo, s poriadnym apetitom:) Postupne ma stale viac tahaju stromaky, pri najblizsej prilezitosti pridu na rad Poecilotherie:)
Obrázok užívateľa
Pesto
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Okt 06, 2007 11:00 pm


Späť na Pavúky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron