Citharischius crawshayi

Aké druhy pavúkov máme v našich chovoch...? Praktické skúsenosti s ich chovom, rozmnožovaním...

Moderátor: štefan

Citharischius crawshayi

Poslaťod ToPaS » Ned Mar 25, 2007 10:41 am

Mate vo svojom chove niekto tohoto krasavca? :?:
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod tana » Uto Nov 06, 2007 6:30 pm

:wink: krasavec :wink: krasavci všichni :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod laky spiders » Pia Nov 16, 2007 6:02 pm

velmi pekny pavuk.
:D
Obrázok
Obrázok užívateľa
laky spiders
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Ned Nov 11, 2007 5:18 pm

Poslaťod Razor » Str Sep 10, 2008 9:14 am

Ano musím napísať, že tento pavúk je krásny, ale ! Okrem svojej jedovatosti je dosť náročným chovancom, nie vždy sa mu chce všetko čo by sme si priali. Aj na amerických fórach píšu (spider for extrem collectors). Ak má dostatočnú vrstvu lignocelu žije si ako král. Môj pavúk má cca. niečo cez 40cm lignocelu. Vlhkosť sa tam perfektne drží, vlhčím pavúkovi len minimálne. Odporúčam vyskúšať tento typ chovu. Vôbec sa nerobia plesne. Ide o dosť pomaly rastúceho pavúka, ktorý občas drží aj hladovky. Kedže je velmi plalchý najmä v nižších zvlekoch stresovanosť mu nerobí dobre.Neodporúčam ho chovať ako zemného pavúka...Pár krát sa mi stalo ked bol menší bol v krabici pre zemné pavúky, hoci si mohol akú takú noru vyhrabať neurobil to a vôbec ani nežral. A ešte jeden postreh, ktorý sa nevsťahuje len na crawshayia, ak nemá pavúk dostatočne veľký abdomen a nežerie, to neznamená že sa nemôže zvliecť. Držím v chove okolo 8-9 zv. samicu. Ak mám byť úprimný veľa krát neviem, že ju mám. Ináč nádherný pavúk, len niekorých môže odradiť ich pomalý rast, ktorý je ozaj pomalý. Od H. herculesa sa líši hlavne že je o niečo väčší a je veľa krát po vyrušení nervózny. Okamžite sa bráni jedovatým uhryyznutím pričom pri roztváraní chelicer striduluje. Stridulovať pavúk dokáže plynulo od 8 zv. života.

Obrázok
Obrázok užívateľa
Razor
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pon Júl 21, 2008 3:24 pm
Bydlisko: RS/NR


Späť na Pavúky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron