Stránka 1 z 2

Haplopelma lividum

PoslaťNapísal: Str Okt 31, 2007 7:43 pm
od ToPaS
Zdravim
Ake su vase skusenosti s tymto nadhernym vtackarom?

0,1 10.zv.
:shock:
Obrázok
foto: Tomas Pavlik "ToPaS"

PoslaťNapísal: Štv Nov 01, 2007 4:39 pm
od ExCeL
Cawte.
Je to krasne sfarbeny vtackar . Tochto vtackara momentalne doma nemam ale mam ho uz zakupeneho ,cakam kedy mi ho posle predajca .Budem ho mat v 4 zvleku 2ks keby mal niekto zaujem mozem mu jedneho predat :wink:

PoslaťNapísal: Štv Nov 01, 2007 8:12 pm
od Swablik
caute ake potrebuje tento vtackar podmienky??? a ake terko???

PoslaťNapísal: Štv Nov 01, 2007 8:30 pm
od ToPaS
Swablik píše:caute ake potrebuje tento vtackar podmienky??? a ake terko???


:!: :!: Tento pavuk patri medzi rychle, agresivne a hlavne toxicky vyznamne druhy preto nieje vhodny pre zaciatocnikov :!: :!:

Podmienky:
Teplota 25-26 stupnov
Vlhkost 80%
Terarium pre norove druhy tj vyssie terarium a vysoka vrstva substratu kedze sa jedna o norovy druh

PoslaťNapísal: Štv Nov 01, 2007 9:01 pm
od Swablik
tak potom nic..hladam kamosovi dakeho..bo sa mu pacia tarantuly.. :)

PoslaťNapísal: Štv Nov 01, 2007 9:56 pm
od Fantastic
tak choval som jedneho :lol: a nahodou toho isteho co je na fotke :D a inak strasne krasny, ale vtedy som ho takeho nevidel, ale co uz :( a da sa chovat ako klasicky zemny a to podla mna lepsie, ako noroveho som ho aj mesiac nevidel niekedy.... a agresivny mi nikdy nepripadal

PoslaťNapísal: Pia Nov 02, 2007 8:37 am
od štefan
Tarantulu sice nemame :wink: , to je úplne iný druh pavúka, než tie naše v teráriach, ale Tvojmu kamosovi odporucam sa popozerat po druhoch pre zaciatocnika menej narocnych, ale i napriek tomu zaujimavych, napr. rod Brachypelma (albopilosum, vagans...) ci Grammostola, Lasiodora... Tieto rody by mu iste spravili radost :wink:

PoslaťNapísal: Pia Nov 02, 2007 8:51 am
od ToPaS
Fantastic píše:da sa chovat ako klasicky zemny a to podla mna lepsie, ako noroveho som ho aj mesiac nevidel niekedy.... a agresivny mi nikdy nepripadal


No da sa chovat ako zemny......prezije,ale je to podla mna uplna somarina,ak si tento druh vo volnej prirode hlby nory tak mu urcite nedam 3cm substratu (a aj vtedy ti zacne kopat) len preto aby som ho videl. Vsetky pavuky ktore chovam maju prostredie ake maju aj v oblasti v korej sa vyskytuju (tada aspon sa o to snazim) a o to by sa mal snazit kazdy chovatel. A co sa tyka tej agresivity,ten od teba je v pohode radsej utecie ako by mal utocit ale agresivne som myslel vseobecne.

PoslaťNapísal: Pia Nov 02, 2007 9:04 am
od ToPaS
A este k tomu ze ho nebolo vidno. Existuje x sposobov ako spravit ubikaciu tak aby si videl svojho chovanca (hovorime o norovych vtackaroch).
NAPR.

Ak mas tera tak tu mas moj clanok :arrow: http://www.vivarista.sk/m/clanky/293

A ak chces chovat vo vyssom boxe tak staci aby bol priesvitny a do stredu dat nejaky predmet (napr. kamen) a pavuk nebude mat inu moznost ako si urobit chodby popri stene.

Preco odopierat pavukom ich zakladne podmienky ked sa to da jednoducho docielit logickym myslenim.... :wink:

PoslaťNapísal: Uto Nov 06, 2007 6:25 pm
od tana
Nádhera,kusanec k pohledání,škoda,že je to agresívní a toxický-závidím Ti ho :wink: .Jinak TI přeji mnoho úspěchu v chovu a taky ať se Ti i rozmnoží :wink:

PoslaťNapísal: Str Sep 10, 2008 9:25 am
od Razor
Vlastním jednu nádhernú samicu "dark form". Pred týmto pavúkom mám obrovský rešpekt. Neskutočne agresívny a útočný pavúk a asi jediný ktorý vie uhryznúť aj viacej krát. Pavúk sa po zaujatí obranného postoja okamžite naťahuje dopredu a do zadu aby zastrašil protivníka. Ked Haplopelmu čistím musím ju vypudiť z nory nech vybehne a potom ju oatrne odchytím do krabičky. Je to krásny, ale veľmi nebezpečný pavúk, ktorý drží hladovky pravidelne ! Preto by som ho začiatočníkom neodporučil vôbec, mládatá v poho, ale adultné jedince vôbec. Nevedeli by akú beštiu majú doma. Pavúk má rýchly metabolizmus, takže ak sa práve nasýtil myším holátkom, za 4-5 dní má zase pomenší abdomen. Taktiež vlhkosť musíme držať ako konštantnú hodnotu minimum 80 %.

Adult samica pojedajúca myšie holátko.
Obrázok

PoslaťNapísal: Str Sep 10, 2008 8:27 pm
od tana
:cry: škoda

PoslaťNapísal: Štv Sep 11, 2008 8:50 am
od ToPaS
Razor píše:Vlastním jednu nádhernú samicu "dark form". Pred týmto pavúkom mám obrovský rešpekt. Neskutočne agresívny a útočný pavúk a asi jediný ktorý vie uhryznúť aj viacej krát. Pavúk sa po zaujatí obranného postoja okamžite naťahuje dopredu a do zadu aby zastrašil protivníka. Ked Haplopelmu čistím musím ju vypudiť z nory nech vybehne a potom ju oatrne odchytím do krabičky. Je to krásny, ale veľmi nebezpečný pavúk, ktorý drží hladovky pravidelne ! Preto by som ho začiatočníkom neodporučil vôbec, mládatá v poho, ale adultné jedince vôbec. Nevedeli by akú beštiu majú doma. Pavúk má rýchly metabolizmus, takže ak sa práve nasýtil myším holátkom, za 4-5 dní má zase pomenší abdomen. Taktiež vlhkosť musíme držať ako konštantnú hodnotu minimum 80 %.


Ja mam s mojou adult samicou uplne opacne skusenosti...zerie neskutocne vela a to ze by nezobrala potravu sa mi u nej este nestalo. Agresivita je nulova skor utecie v obrannom postoji som ju este nevidel :!: Na fotke som si vsimol ze mas nizsiu vrstvu substratu...nebude ta nadpriemerna agresivita sposobena tym ze si nema moznost vykopat noru a tym padom aj uniknut :?: (nevidel som tvoje tera sudim len na zaklade fotky)

PoslaťNapísal: Pia Sep 12, 2008 9:41 am
od Razor
Výška substrátu je cca 30 cm ona na tej fotke vybehla pre to holátko. To sa ti len zdá. Ešte neviem akú formu H. lividum máš ty. Táto je dark form, a neviem či nie je náhodou priamo z prírody...tak preto tá agresivita. Moja že by utiekla ? ani ju nenapadne :)

haplopelma

PoslaťNapísal: Pia Sep 12, 2008 1:06 pm
od mio.m
No ja som mal jednu od 2 zv. az do 9zv, bola v pohode, ale akonahle sa mi posledny krat zvliekla, zacala byt agresivna a utocna, neviem preco, podmienky som jej nemenil, pri 10 zv. zial uhynula...
Choval som ju v 50 cm terariu (vyska) z coho bolo 30 cm podiel substratu...vlhkost min. 80%.
Krasny pavuk, ale neodporucam nikomu neskusenemu...