Chovateľské potreby v Seredi

Všetko, čo sa týka rybiek v akváriu

Moderátori: štefan, cezar.milan, Patrik

Chovateľské potreby v Seredi

Poslaťod Patrik » Štv Máj 01, 2008 4:58 pm

Po založený klubu sme si zobrali na vedomie skontrolovať naše Seredské chovateľstvá.Sú síce len dve,ale dejú sa tam neskutočné veci,horšie ako vo filmoch,nehovorím o zaobchádzaní zo zvieratami a veľmi "kvalifikovanom" personále. :wink:

Chovateľstvo 1.na svetelnej križovatke:Po príchode do chovateľstva nás v prvom rade ohúrili kombinácie rybyčiek.Napr.Labeo Dvojfarebné v jednej nádrži spolu s Terčovcom pravým.To hovorí za všetko :!: Ďalej nemusím spomínať ten
"odborný" personál čo tam bol,niektoré krmivá po záručnej dobe a transport zvierat,boli v obyčajnej igelitovej taštičke,nezaviazané,len tak.

Chovateľstvo 2.pri Altise:Všetko kopíruje 1.chovateľstvo,ale okoreňuje ho jeden zážitok:Kamarát sa tam bol spýtať na jednu žabku,pri ktorej nebola cena ani uvedený druh.Bez slova ju vytiahla,pritom kamarát nežiadal aby ju vybrala,ukazovala mu ju že takáto za 600sk,druh nevedela a keď jej povedal že nemám záujem ohradila sa že či jej to nevedel povedať predtým než ju vytiahla a hodila ju poňom :!:

Takže to je neskutočné čo sa u nás robí,preto sme založili náš klub,aby sme to tu dali takpovediac do poriadku. 8)
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Chovateľské potreby v Seredi

Poslaťod štefan » Pia Máj 02, 2008 2:43 pm

Je rozhodne super, že sa snažíte zmapovať a akosi mať pod svojím dohľadom "chováky" vo svojom meste či okolí. To skutočne klobúk dolu a tak by sme mali všetci skutoční milovníci živej prírody postupovať, poukazovať na neodborný personál, predajne, kam sa oplatí či na opačnej strane neoplatí ani vojsť atď. Takže páni v Seredi, klobúk dolu :!:

Zarazila ma jedna časť Tvojho príspevku: Neviem, či som ho dobre prečítal a aj pochopil. To skutočne pani predavačka hodila po svojom zákazníkovi žabku? Živú žabku? :shock: :shock: :shock:
To snáď nemyslíš vážne :? :!: :roll:
Vieme názov danej predajne i pani predavačky?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

re

Poslaťod Patrik » Sob Máj 03, 2008 7:23 am

Skutočne je to tak a živú žabku,ale jej meno neviem,ale môžem zistiť.No tak dané chov.potreby konkrétny názov asi nemajú,ale registrované sú ako Chovateľ na Kúpeľnom námestí. 8)
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod Skippy » Sob Máj 03, 2008 5:45 pm

tak to uz co je ze taketo veci sa deju ... preco potom vobec ti ludia tie akvaristiky otvaraju? , ked sami o tom nic nevedia, mi to pripada ako z nudze , alebo zeby nevedeli do coho vrazit peniaze? ... vobec mi to nejde do hlavy , takyto predavaci. Ja som so svojou akvaristikou nastastie ako tak spokojny :) , pokial tam maju cvrckov :D , akvaria ciste , mnoho z nich je normalne spravene aj s rastlinami a teoreticky vsetky sucasti akvaria a predavanych vyrobkov su v akvarkach pouzite a tak neni problem pre predavaca ukazat vyrobok v praxi :) co sa mi velmi paci
Obrázok užívateľa
Skippy
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Okt 21, 2007 7:52 pm
Bydlisko: Bratislava

re

Poslaťod Patrik » Ned Máj 04, 2008 12:57 pm

No tak tej pani ide očividne len o peniaze :(
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod tana » Uto Máj 06, 2008 6:12 pm

:shock: jako blázen a musím se přiznat,že jsem si z prvu myslela,že je to žert - umělá žaba a pod..
Je to otřesné,když si toto dovolí prodavačka před zraky zákazníků ba i dětmi :evil: Vysvětlete pak dětem,že toto se nedělá,když to vidí u dospělého člověka :evil: Raději už to nebudu pitvat,páč bych už byla asi ...
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Akváriové rybky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron