labidochromis hongi -pysny otecko

Všetko, čo sa týka rybiek v akváriu

Moderátori: štefan, cezar.milan, Patrik

labidochromis hongi -pysny otecko

Poslaťod riapapp » Sob Júl 19, 2008 2:07 pm

:D Mame dost necakany prirastok do rodiny - 5 malinkych Labidochromis hongi. Rodicia maju iba 4-5 cm. Je to velmi zaujimave ako samicka meni povahu pri noseni.

http://www.cichlids.com/pictures/pic/On ... a_Dad.html[img]
:D
Obrázok užívateľa
riapapp
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Uto Jan 22, 2008 1:52 pm
Bydlisko: Waterlooville,Velka Britania

Poslaťod tana » Sob Júl 19, 2008 9:12 pm

Paráda a gratuluji.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

rodinka sa este rozrastie!

Poslaťod riapapp » Sob Júl 19, 2008 10:23 pm

No prave som zistila, ze i jedna z mojich labidochromis caeruleus nosi mlade v ustach. Pri krmeni sa pride iba popozerat a je velmi hambliva, stale sa skryva medzi kamenmi!
Obrázok užívateľa
riapapp
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Uto Jan 22, 2008 1:52 pm
Bydlisko: Waterlooville,Velka Britania

Poslaťod tana » Ned Júl 20, 2008 10:11 pm

Ano toto samičky dělají a jenom pozor ať jí nevystresuješ jinak je pozře.
Toto dělají i jiné druhy ryb. A málo kdo si toto uvědomuje a pak se diví, že jím mladé chybí v akvárku.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

ako ju najlahsie vylovit?

Poslaťod riapapp » Pon Júl 21, 2008 9:12 am

chcem ju coskoro odchytit a dat do maleho akvarka aby mlade neboli len lahky obed pre ostatne ryby. Mas nejake rady ako na to? S Hongi mi to trvalo strasne dlho a nakoniec sme boli obe (ja i rybka) uplne vystresovane.V akvaku mam vela kamenov vratane velkych, ktore sa vybrat nedaju.
Niekde som citala, ze najlahsie je to robit v noci ked spia. S baterkou ju vyhladat a vylovit bez problemov. No co ak je schovana medzi kamenmi?

Poradte!!!
Obrázok užívateľa
riapapp
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Uto Jan 22, 2008 1:52 pm
Bydlisko: Waterlooville,Velka Britania

Poslaťod laci » Pon Júl 21, 2008 2:02 pm

V minulosti sme v 1000 l nádrži sme ich rovnako pracne chytali /a aj iné druhy/. Je to vôbec dosť problematické. Museli sme vyberať skoro všetky kamene, lebo veľmi rýchlo sa schovala V noci by to šlo skôr, tak ako hovoríš ale nesmie sa vyľakať.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod riapapp » Pon Júl 21, 2008 5:10 pm

Tak pripravim male akvarium a asi pockam do pondelka ked sa pustim do rybolovu! Drzte prsty.

_________________________

ria :lol:
Obrázok užívateľa
riapapp
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Uto Jan 22, 2008 1:52 pm
Bydlisko: Waterlooville,Velka Britania

Poslaťod tana » Pon Júl 21, 2008 7:30 pm

Já to řeším takto, když už jsou malí na světě tak do akvárka dám sklo a na stranách je hustá pvc síťovina,aby mladí jedinci neutekli a proudila tam voda (čištění, nebo další filtr) a staré dám za sklo - a je to mnohel rychlejší a spolehlivější.
Je sice fatk, že se stane, že několik mladých může zůstat u velkých ryby,ale to buť už jedině chytnout nebo je nechat na pospas.
Píšete tu, že je to lepší chytat v noci s baterkou :lol: i toto je řešení,ale není moc účinné. Proč? Ptorože, se všechny ryby vzbudí, a pak začne pořádný šrumec. Ryby ví, že se něco děje a tak dělají všechno proto, aby se nedaly chytnout a stresují se - což je logické.
Další řešení je nechat je vytřít a pod. do menšího akvárka a pak je vložit do společného :wink: .

PS : užij si to :wink: :lol:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod riapapp » Pon Júl 28, 2008 12:53 pm

No tak uz je samicka vo svojom malom akvarku. Pocitam, ze v priebehu tohot tyzdna vypusti mlade.Uz sa neviem dockat.

Chytila som ju viac menej bez problemov. Cistila som akvarium, znizila hladinu vody a rozdelila akvarium pomocou pvc kanvasu. Je to ako plat umelej sietoviny no kedze je pvc, drzi tvar. (pouziva sa na krizikove vysivanie)Potom som vybrala kamene a vylovila ju.

Tento kanvas som uspesne pouzila aj na rozdelenie akvaria ked som chcela drzat mlade zvlast od rodicov. Voda prudi cez dierky ale rybky sa cez ne nedostanu. Podla mna je toto lepsie riesenie ako sklo. Dostat rozne velkosti s roznym rozmerom dierok.

Tak drzte palce, nech je kopec mladych! Je to jej prvy vyter.
Obrázok užívateľa
riapapp
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Uto Jan 22, 2008 1:52 pm
Bydlisko: Waterlooville,Velka Britania

Poslaťod tana » Pon Júl 28, 2008 2:45 pm

Paráda. Jinak je mnoho způsobu, a držím palečky :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

jeden hongi sa schovaval

Poslaťod riapapp » Pon Júl 28, 2008 3:02 pm

Mimochodom, zistila som, ze mam 6 labidochromis hongi, nie 5 :D ! Su velmi sikovni a vedia sa velmi dobre skryvat tak bolo tazke ich spocitat.
__________________________

ria :lol:
Obrázok užívateľa
riapapp
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Uto Jan 22, 2008 1:52 pm
Bydlisko: Waterlooville,Velka Britania

Poslaťod tana » Pon Júl 28, 2008 3:17 pm

Aspoň se člověk doma nenudí :lol:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

uz su vonku!

Poslaťod riapapp » Uto Aug 12, 2008 11:25 am

:D

Tak konecne po 4 tyzdnoch si moja Labidochromis caeruleus zmyslela, ze vypusti mlade ale iba 4. Potom plavala ako sialela po akvarku a nic. Tak som jej nakoniec pomohla a myslim, ze je ich tak okolo 15. Celkom dobre na prvy pokus! Uvidime presne kolko ked trochu podrastu. Samicku teraz trochu vykrmim a cez vikend ju dam spat do velkeho akvaria.

:lol:
____________________________

ria
Obrázok užívateľa
riapapp
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Uto Jan 22, 2008 1:52 pm
Bydlisko: Waterlooville,Velka Britania

Poslaťod laci » Uto Aug 12, 2008 1:12 pm

No podľa mňa si ju mala preložiť ihne´d nič tým nepokazíš. Vyhneš sa riziku, že by ich zožrala. :)
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod riapapp » Uto Aug 12, 2008 4:21 pm

Nezozerie ich.
Akvarium mam rozdelene na dve casti, v jednej je samicka a v druhej mlade. Jasne, ze po 4 tyzdnoch cakania nebudem riskovat , ze ich zozerie vlastna mama!
:D
_________________________
ria
Obrázok užívateľa
riapapp
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Uto Jan 22, 2008 1:52 pm
Bydlisko: Waterlooville,Velka Britania

Ďalší

Späť na Akváriové rybky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron