Problém s Teleskopkou

Všetko, čo sa týka rybiek v akváriu

Moderátori: štefan, cezar.milan, Patrik

Problém s Teleskopkou

Poslaťod Ericka » Pia Feb 13, 2009 1:15 pm

Ahojte, som tu nová a potrebovala by som radu od skúsených chovateľov. Pred dvoma dňami sme kúpili teleskopku do akvárka, kde chováme mečúne, prísavníkov a jedného veľkého sumca. Čo čert nechcel sumec napadol Teleskopku a do rána ju celú obžral,plutvičky, bruško, očká. Hneď sme ju separovali do zvlášť akvárka. Teleskopka sa vzchopila a vyzerá byť v poriadku. Problém je v tom, že do dnešného rána sa na jej rankách vytvoril biely povlak, neviem či je to nejaká forma hojenia, alebo sa môže jednať o bakteriálne ochorenie. Je mi tej rybky veľmi ľúto a chcem ju zachrániť :(. Ako by ste postupovali?
Ericka
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia Feb 13, 2009 1:07 pm

Poslaťod laci » Pia Feb 13, 2009 2:47 pm

Určite ju treba liečiť pravdepodobne ide o plieseň, treba aplikovať niektoré liečivo proti pliesni.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod tana » Pon Feb 16, 2009 8:20 pm

Je to krupička a bylo by vhodné jí koupit příslušný přípravek co se dává do vody. V každém zverimexu jsou několk druhů.
Já mám teleskopky v jezírku a dezinfikuji 1x do roka jak jezírko tak i rybník + doma akvária a na to používám malachitovou zeleň,ale můžeš použít přímo přípravek na plíseň (krupičku) Anti-mykotin nebo Preventin a nebo FMC.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Saša » Uto Feb 17, 2009 1:12 am

Je to, jak napsal laci, plísňové onemocnění (krupička, kterou způsobuje nálevník Ichtyophthirius multifiliis se projevuje jinak - bělavé tečky na ploutvích, skřelích a tak...). Otevřená poranění napadá plíseň celkem často. Můžeš na ni použít přípravky jako je zmiňovaná malachitová zeleň a Anti-Mykotin, dále metylénovou modř, arciflavin, eSHa 2000, Exit, nebo TERAP-ARM :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary


Späť na Akváriové rybky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron