Rajovec - /Macropodus opercularis/

Všetko, čo sa týka rybiek v akváriu

Moderátori: štefan, cezar.milan, Patrik

Re: Rajovec - /Macropodus opercularis/

Poslaťod štefan » Pia Sep 26, 2014 8:43 am

Mám za to, že prešľachtením sa ich vzrast zmenšil. Možno aj samotným štýlom chovu, pretože v nedávnej minulosti sa akvaristika vykonávala predsa len inou metódou a skôr sa dbalo na kvalitu, nie na kvantitu. No možno sa i ja sám mýlim, no mám dojem, že aj také gupky čo by odolné rybky nie sú to, čo pred rokmi a stali sa z nich tak háklivé rybky, že by jeden človek neveril.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Rajovec - /Macropodus opercularis/

Poslaťod cezar.milan » Pia Sep 26, 2014 7:49 pm

Veru gupky podľahli rozšíreniu názoru, že sú to odolné a nenáročné rybky. To by snáď platilo ak by sa v takom tempe neprišľachťovali a o príbuzenskej plemenitbe nehovoriac. Naviac väčšina odchovov je už bez pridania "cudzích" jedincov, teda krvi. Každý akoby naháňal peniaze bez rozmyslu.
cezar.milan
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv Sep 11, 2014 7:59 pm

Re: Rajovec - /Macropodus opercularis/

Poslaťod štefan » Sob Sep 27, 2014 7:48 am

Žijeme dosť čudesnú dobu...

V mojom chove je, žiaľ nie čistý, kmeň gupiek spojený ešte pred ich získaním do môjho chovu s endlerkami, pričom bol zvyknutý na prítomnosť rakov, ktoré ich len tak ľahko neulovia. To bol aj hlavný dôvod, prečo som tento kmeň si doniesol, hoci teraz zvažujem, čo s rakmi... Do daného akva by som rád (a to aj kľudne s gupkami) pridal dnové juhoamerické sumce (Agamyxis albomaculatus), ktorých mláďatká sú už v mojom chove, ale raky by ich určite ulovili...
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Rajovec - /Macropodus opercularis/

Poslaťod cezar.milan » Ned Sep 28, 2014 1:22 pm

Raky ulovia takmer všetko. Problémom je pre nich uloviť rybky, ktoré obývajú vrchnú vrstvu (časť) akvária. V tomto prípade sú to práve gupky. Ak aj nejakú ulovia, tak tá nechýba, pretože sa dosť rýchlo množia.
Tiež vlastním kmeň čistých endlériek, to ich množenie je niekedy pre mňa únavné :)
cezar.milan
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv Sep 11, 2014 7:59 pm

Predchádzajúci

Späť na Akváriové rybky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron