Gurama - /Trichogaster trichopterus/

Všetko, čo sa týka rybiek v akváriu

Moderátori: štefan, cezar.milan, Patrik

Gurama - /Trichogaster trichopterus/

Poslaťod laci » Str Dec 05, 2007 7:35 am

Latinsky: Trichogaster trichopterus
Slovensky: Gurama
Maximálna veľkosť: 10.0 - 13.0 cm
PH vody: 6.0 - 8.0
Tvrdosť vody (dGH): dGH 4.0 - 18.0 N
Odporúčaná teplota: 22.0 - 28.0 C


Obrázok
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod tana » Str Dec 05, 2007 11:25 am

je to úchvatná rybka.Já sháním větší samičku pro mojího kusance,ale bohužel když jsou tak moc maličké a já bych raději starší.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod laci » Str Dec 05, 2007 11:34 am

To máš pravdu. Je pekná mal som s nimi dobré skúsenosti pri chove aj odchove. Pekné sú aj jej ďalšie formy - farby.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod tana » Str Dec 05, 2007 12:36 pm

JJ mám ještě medovou-samečka. Jak jsem se už zmínila tak je problém sehnat starší samičky-bohužel.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod laci » Str Dec 05, 2007 12:38 pm

tana píše:JJ mám ještě medovou-samečka. Jak jsem se už zmínila tak je problém sehnat starší samičky-bohužel.


Ak niečo , hlavne v predajniach, zoženieš tak to sú už za „hranicou“ a väčšinou ide o staré kúsky alebo v chove neosvedčené.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod tana » Str Dec 05, 2007 12:40 pm

:lol: hrajeme pink ponk :wink:
jasně je mi to jasné,já je sháním u chovatelů nikoliv v prodejně
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod laci » Str Dec 05, 2007 12:41 pm

tana píše::lol: hrajeme pink ponk :wink:
jasně je mi to jasné,já je sháním u chovatelů nikoliv v prodejně


Aj na nich pozor, nie všetci jednajú fér.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod tana » Str Dec 05, 2007 12:49 pm

Ano já chodím jenom které znám nebo mi je doporučí mojí známí,kterým věřím :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod dracula » Pon Jan 28, 2008 10:12 pm

mal som dva páry tejto úžasnej rybky a boli naozaj ozdobou môjho akvária......V skupine som mal jedného dominantného samca, ktorí akoby určoval "čo a ako" v skupine. Druhý samec a samice boli do istej miery podriadené. Potom mi však zomrela jedna samička a krehká rovnováha bola narušená. Samec zabil druhého samca a pak, z pre mňa neznámeho dôvodu aj samicu. Ostal mi teda sám a robil mi v akváriu akéhosi šerifa. Dlho bol dominatnou rybou na ktorú si netrúfli žiadne iné ryby. Zomrel mi na nejakú pliagu.....
Keď bude možnosť, k chovu týchto rýb sa určite vrátim :)
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod mtec » Uto Jan 29, 2008 10:18 am

dracula píše:mal som dva páry tejto úžasnej rybky a boli naozaj ozdobou môjho akvária......V skupine som mal jedného dominantného samca, ktorí akoby určoval "čo a ako" v skupine. Druhý samec a samice boli do istej miery podriadené. Potom mi však zomrela jedna samička a krehká rovnováha bola narušená. Samec zabil druhého samca a pak, z pre mňa neznámeho dôvodu aj samicu. Ostal mi teda sám a robil mi v akváriu akéhosi šerifa. Dlho bol dominatnou rybou na ktorú si netrúfli žiadne iné ryby. Zomrel mi na nejakú pliagu.....
Keď bude možnosť, k chovu týchto rýb sa určite vrátim :)


Ja ich tiež chovám a istá agresivita samcov je bežná u nich, podobne ako u všetkých labyrintiek. Objavuje sa väčšinou v období neresu alebo keď je nablízku samička. Potrebuje sa vytiahnuť. Žeby ale zabili nejakú rybu, to sa mi nestalo. Je pravdou že ponaháňa osádku akvária ale väčšinou to ostane len pri zastrašení a vyprevadení z teritória. Snažia sa uzurpovať si časť akvária, hlavne vodnú hladinu kde stavajú hniezdo. Sú to ale temperamentné typy a nezľaknú sa ani väčších spoluobyvateľov.
Obrázok užívateľa
mtec
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Štv Dec 07, 2006 7:48 pm
Bydlisko: Sahy

Poslaťod tana » Uto Jan 29, 2008 3:06 pm

Teto jev si také můžeme vysvětlit takto:dominantnímu samci umřela samička a od žárlivosti,že druhý jí má tak jí klidně mohol napadnou-zlost.Tento jev jsem se mi taky stal i u kančíků příčnopruhých.Samec je hodně dominantní.Když si vybere jedniu samičku tak už velice těžko příjme druhou.Toto se promítá i do jiných druhů,ať už jsou to ryby tak i ptáci a pod..
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod dracula » Uto Jan 29, 2008 4:32 pm

no ten moj samec bol naozaj agresívny......raz som dal do akvária tri tetry čierne.....do pol hodiny boli dve mrtve a jedna to zvladla len tak tak, a v druhom akvárku sa mi dávala dokopy asi 2 týždne.....pritom miesta v akvárku bolo dosť.....asi mal skrátka zlý deň...
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod laci » Str Jan 30, 2008 11:22 am

Všetky jedince, ktoré som z nich v minulosti choval sa takto správali. Jednoducho ako dospeli chránili si svoje teritórium. To sa ešte vystupňovalo ak sa blížia doba neresu a pod vyhliadnuté miesto na hladine jednoducho nepustil nikoho. Z toho dôvodu som mal jednotlivé formy oddelene a s minimálnym počtom samcov.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod Hoffi » Pon Jún 09, 2008 11:24 am

mne sa tiez raz rozmnozovali...dokonca v spolocenskom akvariu....teda ten samec bol agresivny este aj na mna ked som chcel prelovit plodik do druheho akva....takto sa neresil asi 3-krat posebe...hniezdo stale strazil...a zaujimalo by ma ako sa dojednal s fosilisom ked mu to hniezdo ostalo neposkodene :D...zaujimave vsak bolo sfarbenie samca...uplne tmavi skoro az cieny...len skoda ze z potomstva nic neostalo :cry: ...nabuduce sa mi to podari uz lepsie :)
Obrázok užívateľa
Hoffi
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Ned Feb 03, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod laci » Pon Jún 09, 2008 6:00 pm

Hoffi píše:mne sa tiez raz rozmnozovali...dokonca v spolocenskom akvariu....teda ten samec bol agresivny este aj na mna ked som chcel prelovit plodik do druheho akva....takto sa neresil asi 3-krat posebe...hniezdo stale strazil...a zaujimalo by ma ako sa dojednal s fosilisom ked mu to hniezdo ostalo neposkodene :D...zaujimave vsak bolo sfarbenie samca...uplne tmavi skoro az cieny...len skoda ze z potomstva nic neostalo :cry: ...nabuduce sa mi to podari uz lepsie :)


Na odchovanie poteru potrebuješ drobnú prachovú potravu. Artémia je pre poter veľká a skôr jej ublíži a vôbec je nedokážu zožrať. :)
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Ďalší

Späť na Akváriové rybky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron