aké rybky k závojnatke?

Všetko, čo sa týka rybiek v akváriu

Moderátori: štefan, cezar.milan, Patrik

aké rybky k závojnatke?

Poslaťod xlasticka » Str Jan 23, 2008 10:57 am

Ahojte, budem mať 16l akvárium pre moje 2 závojnatky - mám tam aj okysličovač a chcela by som si k nim ešte asi 2ks nejakých rybiek dokúpiť, asi nejakých maličkých, len vôbec neviem aké - či sa znesú s hociakými rybkami alebo nie... Nie, že sa požerú :D
Ďalej mám problém, že neviem, ako sa má správne také 16l akvárko čistiť - totiž teraz mám iba 6l a to čistím raz týždenne celé v umývadle, rybky prehodím na tú chvíľku inam a tak ho čistím. Mne v akvaristike predavač povedal, že aj toto malé mám čistiť tým spôsobom, že im vypustím len polovicu vody a potom to doplním novou, vlažnou, ale keď všetka špina sa usádza na spodu!!! :(
Obrázok užívateľa
xlasticka
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Sob Dec 29, 2007 5:53 pm
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Poslaťod laci » Str Jan 23, 2008 11:56 am

No nechcem ťa sklamať ale ten objem je malý aj na tie dve závojnatky :( . Uvádzaš, že tam máš prevzdušňovanie a čo filtrácia :?:
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod tana » Str Jan 23, 2008 10:29 pm

Je tzo tak,jinak můžeš dát mnoho druhů k závojnatkám,nejsou zákeřné :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod xlasticka » Štv Jan 24, 2008 10:45 am

laci píše:No nechcem ťa sklamať ale ten objem je malý aj na tie dve závojnatky :( . Uvádzaš, že tam máš prevzdušňovanie a čo filtrácia :?:


No ja mám tie závojnatky v 6 litrovom guľatom akvárku už vyše roka :( A to som sa radila s predavačom a povedal, že pokiaľ tam budem mať ten okysličovač že to je v poho a 2 tam môžu kľudne byť... :cry:
Obrázok užívateľa
xlasticka
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Sob Dec 29, 2007 5:53 pm
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Poslaťod laci » Štv Jan 24, 2008 10:57 am

xlasticka- nie je to okysličovač ale prevzdušňovač :wink: . Je to tak ako som Ti napísal, ale závojnatky sa chovajú aj v takýchto maličkých nádržiach a tiež-predavači povedia snáď všetko aby mali tržbu. :(
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod xlasticka » Štv Jan 24, 2008 12:46 pm

Nooo presne - prevzdušňovač - je to na krabičke napísané, len ja sa v tom vôbec nevyznám :wink:
No tak im kúpim aspoň to väčšie akvárko... A počuj prosím ťa tá filtrácia to ako vypadá alebo tak?
Obrázok užívateľa
xlasticka
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Sob Dec 29, 2007 5:53 pm
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Poslaťod ryty » Štv Jan 24, 2008 8:15 pm

xlasticka píše:Nooo presne - prevzdušňovač - je to na krabičke napísané, len ja sa v tom vôbec nevyznám :wink:
No tak im kúpim aspoň to väčšie akvárko... A počuj prosím ťa tá filtrácia to ako vypadá alebo tak?


Pripajam sa do diskusie aj ja a suhlasim s tym ze zavojnatkam treba vacsie akvarko.

Akvariove filtre sa delia na 2 druhy:
:arrow: vonkajsie (externe)
:arrow: vnutorne (interne)

tie EXTERNE sa pouzivaju na vacsie nadrze asi tak nad 100l a su drahsie lebo sa v nich pouziva aktivne uhlie

tie VNUTORNE sa pouzivaju vacsinou na mensie nadrze ale nie je to pravidlom, filtracia pracuje na principe nasavania znecistenej vody a naslednej filtracie pomocou filtracnej vlozky (najcastejsie to byva molitan ale su aj ine materialy) a "vypluvania" :D cistej vody.

Kedze mas 16l akvarium tak nebudes musiet s s dobrou filtraciou umyvat akvarium kazdy tyzden. Staci ak preperies filtracnu vlozku pod teplou tecucou vodou, obcas treba kupit aj novu vlozku

Pridavam priklad na vnutorny filter, ktory je z jedneho nemenovaneho e-shopu:

Obrázok
Obrázok užívateľa
ryty
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Štv Jan 04, 2007 3:38 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod laci » Pia Jan 25, 2008 6:36 am

No a ja Ti pripojím vnútorný filter, ktorý sa umiestňuje prevažne na jednu z bočných strán akvária a je poháňaný vzduchom z motorčeka, ktorý podľa všetkého už máš nakoľko vodu v akváriu prevzdušňuješ.

Obrázok

Obrázok

Nečistoty za zachytávajú v molitane, ktorý jednoducho stiahneš a preperieš pod tečúcou vlažnou vodou a vložíš späť. :)
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie


Späť na Akváriové rybky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron