Brečtan ako potrava

Skúsenosti a poznatky o týchto zástupcoch ríše hmyzu...

Moderátor: štefan

Brečtan ako potrava

Poslaťod dracula » Pia Dec 15, 2006 10:45 pm

Chovám pakobylky sypiloidea sypilus. Keďže nastala zima je dosť problém pre ne zohnať v meste potravu.....Posledne dva týždne som stavil na brečtan ktorého je všade naokolo relativne dosť. ...neviem ale či to bol dobrý nápad....
Včera mi skapala jedna dospelá pakobylka.....príčina je neznáma.....nemala žiadne vonkajšie poranenia, kanibalizmus /občas sa vyskytuje/ som teda vylúčil....., nevšimol som si žiadne na vonok viditelné parazity alebo defekty......zvliekať sa nemala......
Rozmýšlal som teda, či to nieje stravov...pakobylky totiž kompletne vyžrali listy nejakého kríku /foto zašlem v dohladnej dobe/...a brečtanu si vôbec nevšímali......bol ale čerstvý...preto som ich chvíľu nechal iba s ním.........ohryzenie bolo ale minimálne......brečtan som denne kontroloval a zvlhčoval...bol celý čas čerstvý.....
Moje pakobylky ho ale pravdepodobne nechceli....lebo keď som na skúšku pridal list čínskej ruže, zožrali ho do polovice - cez deň !!! pričom kŕmenie cez den je viac ako nezvyklé.....usúdil som teda že brečtan ako potrava je pre mladé aj pre staré jedince úplne nevhodná ....ak /hypotéza/:
- pakobylky by s ním možno nemali problém ak by na ňom boli odchované odmala....mal som ale len jednu generaciu pakobyliek, a mlade by brečtan nedokázali skonzumovať, takže som ich naň nevedel naučiť.........chcelo by to generaciu staršiu...po ktorej by mohli dojedať...ale tá staršia by naň pravdepodobne musela byť tiež zvyknutá.......takže je to dosť bludný kruh....
kŕmiť s brečtanom ako takým teda asi prestávam....nechám to na ten krík ktorého názov nepoznám :) ale pakobylky ho papajú nonstop :P

zaujmali by ma vaše skúsenosti s brečtanom ako potravou, u tohoto alebo u iných druhov pakobyliek :)
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod milan.svk » Ned Dec 17, 2006 8:48 pm

ja uz som mal par krat pakobylky ... ale uz to bolo davno a druh by som mohol urcit len relativne podla obrazkov ... ale asi mam aj dake "mrtvolky" takze ich odfotim a pokusim sa ich sem dat ... a este ak ti nechcu zrat brectan skus listy obycajnej ruze ... myslim ze tym sme ich krmili ked sme nemohli zohnat maliny
milan.svk
 

Poslaťod dracula » Pon Dec 18, 2006 11:22 pm

no ak nemienim mame likvidovať čínsku ružu, tak sa budem aj nadalej spoliehať na tú rastlinu ktorú žerú ako divé.....fotky dodám čoskoro..nech viem čo to je zač :D
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

brečtan je nevhodný

Poslaťod MAJLO226 » Str Jan 10, 2007 11:48 pm

brečtan je nevhodný už len s toho dôvodu pretože ma tuhé listy,ktore zvládnu len velke pakobylky ako eurycantha a pod. sypiloidea jednoducho nema silu rozkuskovat listy -- a mladé už vôbec nie- - a černice sa daju najst vsade AJ V ZIME na okraji lesov aj priamo v lese ale aj medzi blokmi občas rastie-- da sa použit aj vtači zob ktorý je zelený aj v zime-- s bytovych rastlin kludne aj TRADESKANCIU --Obrázok
na fotke su listy natrhane v zime
Obrázok užívateľa
MAJLO226
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pia Dec 08, 2006 9:36 pm
Bydlisko: kosice


Späť na Exotické motýle, chrobáky, modlivky, listovky, pakobylky, strašilky, šváby...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron