modlivka

Skúsenosti a poznatky o týchto zástupcoch ríše hmyzu...

Moderátor: štefan

modlivka

Poslaťod jasecko » Str Sep 12, 2007 9:03 pm

Chcel by som sa opýtať či je nejaký rozdiel mezi oplodnenou samicou modlivky a neoplodnenou. Ci vidno dáke vonkajšie zmeny. Diki :D
Obrázok užívateľa
jasecko
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto Aug 21, 2007 4:00 pm
Bydlisko: Detva

Re: modlivka

Poslaťod štefan » Štv Sep 13, 2007 8:36 am

Až neskôr po úspešnom spárení sa u 0,1 modlivky začne rapídne zväčšovať brušná dutina. To je neklamný znak, že bude maminou.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod jasecko » Pia Nov 09, 2007 12:33 pm

Ako by som sa mal starať očerstvo vyliahnuté modlivky? Prosím poradte
Obrázok užívateľa
jasecko
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto Aug 21, 2007 4:00 pm
Bydlisko: Detva

Poslaťod Chruno » Pia Nov 09, 2007 2:37 pm

Ahoj!
Modlivky ma veľmi fascinujú a chcel by som ich chovať, ale neviem kde by sa dali zohnať. Nevedeli by ste mi niekto poradiť?
Ďakujem :)
Obrázok užívateľa
Chruno
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto Júl 24, 2007 12:07 pm
Bydlisko: Prešov

Ano

Poslaťod agama » Pia Nov 09, 2007 3:07 pm

Ale ja viem len chovatela co ich chova a predava ale ten je z Ciech chces aj tak?
Obrázok užívateľa
agama
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned Apr 01, 2007 9:22 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod tarzanm » Pia Nov 09, 2007 5:00 pm

,,Jasecko"- Ahoj, záleží na tom koľko ich máš, ja som to robil tak, že som do veľkého avarka o rozmeroch 60x30x40 dal veľa konárikov. Na bočne steny som zavesil pásky toaletného papiera par krát preloženého a tie pásiky som stále rosil aby sa mali s čoho napiť. Mal som ich asi 70,takže som rátal so stratami. Umiestnil som ich do akvarka a prikryl vekom na ktorom bola natiahnutá jemná záclonovina, na vetraniu. Ako potravu prijímali nelietavé octomilky. Dával som im dosť veľa ,predsa ich bolo dosť. Po druhom zvleku som ich rozmiestnil do umelohmotných nádobiek každú osobitne. Potravu som im podával patričnej veľkosti(nasmýkaný hmyz),malé cvrčky. Ako rástli tak aj potrava sa podávala väčšia.
Prajem veľa zdaru.
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Chruno » Pia Nov 09, 2007 5:21 pm

S poslaním z Česka by bol problém keďže je už chladnejšie :( Nejaké modlivky v ČR som našiel skôr som myslel, či sa aj tu niekto taký nenájde
Obrázok užívateľa
Chruno
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto Júl 24, 2007 12:07 pm
Bydlisko: Prešov

Poslaťod ToPaS » Pia Nov 09, 2007 6:23 pm

Chruno píše:S poslaním z Česka by bol problém keďže je už chladnejšie :( Nejaké modlivky v ČR som našiel skôr som myslel, či sa aj tu niekto taký nenájde


Skus si hodit inzerat snad sa niekto ozve.
Len tak pre zaujimavost, ja ich pomerne dost casto vidim tu v okoli. Za posledne 2 roky sa tu v pomerne rychlo udomacnili. :D nadherne stvorenia :!:
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod tarzanm » Pia Nov 09, 2007 7:10 pm

Chalani, nezabúdajte že naše sú zákonom chránené! :!:


PS:mne chodi hmyz aj v zimnych mesiacoch v zateplených balikoch :wink:
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Chruno » Pia Nov 09, 2007 7:14 pm

tarzanm píše:PS:mne chodi hmyz aj v zimnych mesiacoch v zateplených balikoch :wink:


Ako zateplených :?:
Obrázok užívateľa
Chruno
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto Júl 24, 2007 12:07 pm
Bydlisko: Prešov

Poslaťod tarzanm » Pia Nov 09, 2007 8:02 pm

Chruno píše:
tarzanm píše:PS:mne chodi hmyz aj v zimnych mesiacoch v zateplených balikoch :wink:


Ako zateplených :?:



Jednoducho je balík väčší a je z vnútra obložený dvoma vrstvami polistyrenu.
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

adresa

Poslaťod agama » Sob Nov 10, 2007 11:11 am

Tak ked budes chcet tu adresu tak povec dam ti ju :wink:
Obrázok užívateľa
agama
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned Apr 01, 2007 9:22 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod jasecko » Sob Nov 10, 2007 9:51 pm

Chruno píše:Ahoj!
Modlivky ma veľmi fascinujú a chcel by som ich chovať, ale neviem kde by sa dali zohnať. Nevedeli by ste mi niekto poradiť?
Ďakujem :)


Cauko Chruno ak chceš mám mailovú adresu aj na týpka zo SR ale neviem či má nejaké modlivky na predaj. Pre mna mal ale bolo to pred 2 mesiacmi. Ten mail je: sestakmiso@centrum.sk . Môžeš sa mu ozvať.
Obrázok užívateľa
jasecko
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto Aug 21, 2007 4:00 pm
Bydlisko: Detva

Poslaťod jasecko » Sob Nov 10, 2007 9:54 pm

tarzanm píše:,,Jasecko"- Ahoj, záleží na tom koľko ich máš, ja som to robil tak, že som do veľkého avarka o rozmeroch 60x30x40 dal veľa konárikov. Na bočne steny som zavesil pásky toaletného papiera par krát preloženého a tie pásiky som stále rosil aby sa mali s čoho napiť. Mal som ich asi 70,takže som rátal so stratami. Umiestnil som ich do akvarka a prikryl vekom na ktorom bola natiahnutá jemná záclonovina, na vetraniu. Ako potravu prijímali nelietavé octomilky. Dával som im dosť veľa ,predsa ich bolo dosť. Po druhom zvleku som ich rozmiestnil do umelohmotných nádobiek každú osobitne. Potravu som im podával patričnej veľkosti(nasmýkaný hmyz),malé cvrčky. Ako rástli tak aj potrava sa podávala väčšia.
Prajem veľa zdaru.


Cauko prepáč že ta nenechám ešte tak ale chcem sa opýtať či musia byť tie nádoby po oddelení veľmi veľké.
Obrázok užívateľa
jasecko
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto Aug 21, 2007 4:00 pm
Bydlisko: Detva

Poslaťod tarzanm » Ned Nov 11, 2007 5:30 am

Tie nádobky som robil z pet-flaši. Odrezal som asi 7 cm z vrchu hrdlo, do vnútra som dal konárik a vrch som mal urobený z umelých vrchnákov na zaváracie fľaše. Ak to spravíš s tých širších pet-flaši čo je v nich kola, tak tie vrchnáky presne pasujú. Pokúsim sa pofotiť a vložiť to sem. Základ je aby bola nádobka 2x vyššia ako je modlivka, že ma dosť priestoru na zvliekanie.No a keď sú ešte malé, tak to môžeš spraviť s malých 3dcl pet-flašiek a vrchnáky máš tak isto na malé fľaše na zaváranie z umelej hmoty. Veľa zdaru v chove.
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Ďalší

Späť na Exotické motýle, chrobáky, modlivky, listovky, pakobylky, strašilky, šváby...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron