Preco zomieraju?

Skúsenosti s ich chovom

Moderátor: štefan

Preco zomieraju?

Poslaťod Seemani » Pon Júl 06, 2009 6:19 am

ahoj dostala som zopar rakov a vsetci mi umreli.teda neviem ci umreli, lebo uz 2 dni jeden lezi na chrbte, ale hybe sa. A dalsi sa vykotil dnes rano. A maju vsetko-kyslik, zradlo, skrysu..tak ja neviem, co im moze byt..
Seemani
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Júl 06, 2009 6:17 am

Re: Preco zomieraju?

Poslaťod rikiraki » Pon Júl 06, 2009 7:41 am

ako dlho su tak????
mozno sa zvliekaju.
popiste presne podmienky chovu teplotu vody velkost nadrze atd
Obrázok užívateľa
rikiraki
 
Príspevky: 71
Registrovaný: Str Apr 23, 2008 1:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod laci » Pon Júl 06, 2009 12:23 pm

To je málo informácii, čím ich kŕmiš, zloženie vody, filtrácia, kedy si naposledy čistila akvarko a menila - koľko vody? atď...
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod Seemani » Str Júl 08, 2009 9:35 am

No tak su definitivne mrtvy. Krmila som ich patentkami a susenymi srdciami. Vodiu som nechala 24 hodin odstat, ale teplotu neviem. Filtraciu nemali, akverko ma rozmery 20x30x20. Mohli byt velky asi 5-6cm. Vodu som raz menila, odkedy som ich mala(2 tyzdne)...Takze asi viac info neviem poskytnut.
Seemani
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Júl 06, 2009 6:17 am

Poslaťod rikiraki » Str Júl 08, 2009 3:38 pm

tak nemala si ich mat tolko v jednej nadrzi, asi mali nedostatok vapnika a pri zvliekani zomreli a mala si mat filter, ved je to rak, mal by byt v cistej prekyslicenej a filtrovanej vode. mozno mali teplu vodu a preto mali v nej malo kyslika.
preto sa vykotili na chrbat
Obrázok užívateľa
rikiraki
 
Príspevky: 71
Registrovaný: Str Apr 23, 2008 1:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Seemani » Str Júl 08, 2009 4:33 pm

ja som ich dostala, neviem ako sa mam o to starat. Kamaratka mi povedala zopar veci, ale asi toho bolo malo. Ostanem ja pekne pri terariach a vodny svet bude aj nadalej tabu..dakujem za rady
:)
Seemani
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Júl 06, 2009 6:17 am


Späť na Suchozemské slimáky a ulitníky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron