odpadavanie noh

Skúsenosti s ich chovom

Moderátor: štefan

odpadavanie noh

Poslaťod Monika Nyitraiová » Štv Dec 17, 2009 2:48 pm

Mojmu krabovi odpadli v priebehu dvoch dni 3 nohy takze na jednej strane ma uz len jednu.....co s tym mam robit?? v akvarku mam este jedneho o dost vascieho...citala som ze to moze byt bakterialneho povodu tak neviem ci by nebolo lepsie ho dat prec od toho druheho aby sa aj on nenakazil... prosim pomozte....
Monika Nyitraiová
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Sep 27, 2009 2:48 pm

Poslaťod JOHNY333 » Štv Dec 17, 2009 2:54 pm

a ten väcsi ho nahodou nebije ????
aj mojmu jedna chybala a dorastla ked sa zvliekal ....
JOHNY333
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pia Okt 23, 2009 12:22 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Monika Nyitraiová » Štv Dec 17, 2009 7:17 pm

neviem nezda sa mi zeby ho bil...no on uz tiez nemal jednu nohu.. vlasne som ho kupila bez jednej ale ta mu teraz zacala dorastat...inak neviem najst tie 3 co mu odpadli teraz...
Monika Nyitraiová
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Sep 27, 2009 2:48 pm

Poslaťod tana » Pia Dec 18, 2009 10:02 am

Pokud máš více kusů tak je to normální.
U toho druhu je i zcela normální odpadávání končetin a to převážně se připisuje buť odumřením-prokrvením nebo bakteriáním a pod.
Z tohoto si celkem dělat hlavu nemusíš. Spíše pokud se toto stane tak bych jedince oddělila od ostatních pro případ napadení bakteriální a sledovala bych jeho stav a doplňovala vit.+min.+ca.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Monika Nyitraiová » Pia Dec 18, 2009 7:07 pm

no fajn...ale tak ten chudak dneska uz nema ani jednu nohu....teda na druhej strane ma len 3 cize ma 3 nohy...netrapi sa?
Monika Nyitraiová
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Sep 27, 2009 2:48 pm

Poslaťod tana » Pia Dec 18, 2009 9:30 pm

To víš, že trpěl jako člověk když mu něco je. Ale až mu opadly a rána se zacelila tak už ho to přešlo a zvykl si na svůj hendikep -nic jiného mu nezbylo. Jde o to, aby byl sám a nebyl u jiných jedinců tak má klid a vyrovnává se tak lépe. Je docela divné, že už mu tolik noh ubylo zkus ava a co je vněm pořádně vydezinfikovat a kraba pod vodou jemným kartáčkem omýt a vydrbat krunýř.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Suchozemské slimáky a ulitníky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron