Dážďovky

Skúsenosti s ich chovom

Moderátor: štefan

Dážďovky

Poslaťod Swablik » Uto Okt 02, 2007 7:01 pm

caute mate niekto skusenosti s chovom dazdoviek??? ako ich mnozit? co zeru? v akych podmienkach a tak..chcel by som ich chovat na krmne ucely aby som ich mohol podavat mojim jasterom ktore ich vraj miluju..a su pre nich pochutkou..preto by som xel navod ako ziskat dazdovky nezavadne bez chorob a parazitov..myslim ze by to mohlo byt zaujimave pre viacerych..neverim ze len mojim jasterom chutia.. :)
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Re: Dážďovky

Poslaťod štefan » Uto Okt 02, 2007 7:09 pm

Ahoj, ak ma pamat neklame, tak majlo publikoval na nasich strankach casopisu VIVARISTA clanok o chove dazdoviek, tak ho skus najst. :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Swablik » Uto Okt 02, 2007 8:11 pm

jj..ten mam ale chcel by som aj nejake osobne skusenosti..
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod Swablik » Štv Okt 04, 2007 9:40 pm

"Vonku nazbierané dážďovky možno skrmovať živé a celé (veľké druhy mlokov, žiab...) a vtedy ich umiestnie do väčšej nádoby, kam sme pridali vlhký pokrčený napr. baliaci papier. Vlhko je žiadúce, ale na dne nesmie stáť voda, inak je riziko utopenia dážďoviek veľké. Nádobku zatvoríme a vložíme s dážďovkami do chladu na tmavé miesto. Tu ich necháme aspoň 48 hodín. Táto doba je podstatná, pretože práve vtedy sa im vyčistí tráviaci trakt a až potom môžeme ich predložiť našim chovancom."


preziju tento "ocistec" tie dazdovky???
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod MAJLO226 » Pia Nov 09, 2007 9:44 pm

Swablik píše:"Vonku nazbierané dážďovky možno skrmovať živé a celé (veľké druhy mlokov, žiab...) a vtedy ich umiestnie do väčšej nádoby, kam sme pridali vlhký pokrčený napr. baliaci papier. Vlhko je žiadúce, ale na dne nesmie stáť voda, inak je riziko utopenia dážďoviek veľké. Nádobku zatvoríme a vložíme s dážďovkami do chladu na tmavé miesto. Tu ich necháme aspoň 48 hodín. Táto doba je podstatná, pretože práve vtedy sa im vyčistí tráviaci trakt a až potom môžeme ich predložiť našim chovancom."


preziju tento "ocistec" tie dazdovky???

ale ano preziju
Obrázok užívateľa
MAJLO226
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pia Dec 08, 2006 9:36 pm
Bydlisko: kosice

Poslaťod tana » Sob Nov 10, 2007 7:20 pm

Nedávno šel u nás pořad o chovu žížal.Bohužel jsem si nezapamatovala co to byl za pořad.Vím jenom to,že je to náš chovatel a žížaly vyváží hlavně do zahraničí.Radil co a jak,ale přesné údaje o chovu neřekl kvůli konkurenci.Však pokud si vzpomeneš tak jsme to probírali spolu :wink: Člověk si myslí,že je to jednoduché,ale opak je pravdou-je na to grif :wink: a to si chce každý nechat pro sebe ( je to o konkurenci) :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Suchozemské slimáky a ulitníky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron