Vajíčka

Aké druhy žiab či mlokov chováme? Skúsenosti s nimi...

Moderátor: štefan

Vajíčka

Poslaťod Marián » Pon Apr 21, 2008 5:09 pm

Zdravím všetkých dnes ráno mi moje mloky zabalili do listov rastlín vajíčka :D (asi 12) chcel by som sa spýtať či tie vajíčka mám nechať v akváriu alebo ich dať do samostatnej nádoby-ako veľmi vzduchovať?-, poprípade ako zistím či sú oplodnené ak sa to dá a či vôbec znášajú(či samička znáša) aj neoplodnené. Vopdred ďakujem za odpoveď
Obrázok užívateľa
Marián
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pia Mar 14, 2008 7:56 pm
Bydlisko: Bušince

Re: Vajíčka

Poslaťod štefan » Pon Apr 21, 2008 9:44 pm

Nepises, o aky druh mlokov sa jedna. Nevadi, v kazdom pripade ja by som vajicka oddelil aj s rastlinkami na ktorych su ulozene, zabalene samickou do samostatnej nadobky, vodu dal z povodneho akvaria a zacal aj vzduchovat, ale nie prisilno, nech voda nehadze s vajickami. Oplodnenost by sa mala prejavit po par hodinach zacatim vyvoja zarodku. Ak budu ako mlieko biele, nie su oplodnene. V chove som sa zaznamenal nakladenie neoplodnenej znasky, takze ani tato moznost sa neda vylucit-
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Marián » Uto Apr 22, 2008 1:23 pm

Ďakujem za odpoveď. Tým nadšením som zabudol - mám ,,asi,, orientalis 6 jedincov a pyrrhogaster 1 jedinec - určoval som podľa obrázkov na internete. Vajíčka sú hnedé s čiernou bodkou takže sú asi oplodnené ale nechám ich v akváriu lebo sa bojím že by mi splesniveli alebo čo - ak ich nebudú jesť dospelé tak vajíčka zatiaľ nechám tak pokiaľ sa nevyliahnu.
Obrázok užívateľa
Marián
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pia Mar 14, 2008 7:56 pm
Bydlisko: Bušince

Poslaťod štefan » Uto Apr 22, 2008 6:43 pm

Pridaj sem fotky svojich mlokov a ak budu kvalitne i ostre, skusime sa im pozriet na zubok :D .

Chovas tieto dva druhy spolu?
Mozno ale predpokladat, ze si na nich budu pochutnavat dospelce, ale ved sam uvidis co a ako. :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Marián » Str Apr 23, 2008 6:31 pm

Áno chovám ich spolu ,obrázky neviem ako pridám lebo v návode je len z http stránky a ja ich mám v pc :?
Obrázok užívateľa
Marián
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pia Mar 14, 2008 7:56 pm
Bydlisko: Bušince

Poslaťod Marián » Str Apr 23, 2008 6:39 pm

Obrázok
Obrázok
asi pyrrhogaster lebo je dosť hnedý a taký akokeby ,drsný, - podarilo sa načítať :lol:
Naposledy upravil Marián dňa Str Apr 23, 2008 6:54 pm, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
Marián
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pia Mar 14, 2008 7:56 pm
Bydlisko: Bušince

Poslaťod Marián » Str Apr 23, 2008 6:42 pm

Obrázok
asi orientalis - takto vyzerajú ostatní-6 a jeden z nich má čisto oranžové brucho bez čiernych škvŕn
Obrázok užívateľa
Marián
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pia Mar 14, 2008 7:56 pm
Bydlisko: Bušince

Poslaťod štefan » Str Apr 23, 2008 9:25 pm

Všetko máš Cynops orientalis :)
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Marián » Sob Máj 10, 2008 2:27 pm

Tak už sa mi vyliahol piaty :D ešte zo desiati sú vo vajíčkach. Chcel by som sa spýtať čím ich mám kŕmiť - niekde som čítal že sušená potrava ale neviem aká. Vie niekto? Môžu byť gafnie a pod.?
Obrázok užívateľa
Marián
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pia Mar 14, 2008 7:56 pm
Bydlisko: Bušince

Poslaťod štefan » Ned Máj 11, 2008 6:00 am

Zrejme máš na mysli rod Daphnia.
Maličké lervičky by sa mali aspoň spočiatku kŕmiť zooplanktonom /kam patria aj tebou spomenuté dafnie, ale i nálevníky atď/ a nasekanými nitenkami, dážďovkami ci patentkami. Vyberáme čo možno najmenšie zložky stravy, alebo tie velké kúsky nasekáme čo možno na najmenšie kúsky.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Marián » Ned Máj 11, 2008 9:04 am

Ďakujem za info. Myslel som dafnie ale prst mi skåzol na g :?
Obrázok užívateľa
Marián
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pia Mar 14, 2008 7:56 pm
Bydlisko: Bušince


Späť na Obojživelníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron