axolotl a kamen

Aké druhy žiab či mlokov chováme? Skúsenosti s nimi...

Moderátor: štefan

axolotl a kamen

Poslaťod mio.m » Pia Okt 24, 2008 1:43 pm

uz davnejsie sa mi zdalo, ze moj axolotl zjedol kamen, nakoniec som to zavrhol s tym, ze je to asi hovadina, ale.....

dnes som bol svedkom toho, ze on kamen naozaj zjedol, najskor sa s nim len tak hral, potom ho chvilu "žužlal" v papuli a nakoniec ho prehltol....

neviete co to ma znamenat? moze pripadne skapat? co s tym?

dakujem...

pozn.: axolotl je mlady, asi 6 mesiacov, dlzka cca 15 cm, albin, doteraz ziadne komplikacie, zerie normalne....
Obrázok užívateľa
mio.m
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Str Sep 03, 2008 8:35 pm

Re: axolotl a kamen

Poslaťod štefan » Pia Okt 24, 2008 3:13 pm

Uhynut by nemusel. Ak je ten kamen malicky, tak vyjde prirodzenou cestou von. Ak vasci, tak by som nechcel byt na mieste toho Axolotla :shock: . Ale predpokladam, ze mu dany kamienok pomoze v rozdrveni potravy v zaludku, postupne sa obrusi a opusti jeho telo klasicky...
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Pia Okt 24, 2008 6:01 pm

Jsem stejného názoru. Raději bych volila větší kameny, kté by nezhltnou.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod mio.m » Pia Okt 24, 2008 6:32 pm

no kamen bol velkosti cca 3 - 5 mm v priemere aspon ten co som videl ja..... ale celkovo sa mi na nom zda, akoby mal tych kamenov v sebe viac, neviem, ale inak je aktivny, zere , hybe sa normalne... ak sa mi podri, skusim sem hodit aj nejake fotky....
Obrázok užívateľa
mio.m
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Str Sep 03, 2008 8:35 pm

Poslaťod tana » Pia Okt 24, 2008 6:51 pm

No prozatím je v pořádku,ale pokud jich má více a nevylezou zadní stranou :lol: tak by Ti nastaly veliké problémy - úhyn.
Dej raději větší kameny a máš jistotu, že Ti je nezbaští a pokud by si hrál - čož dělají, tak by jej určitě nezbaštil :wink: Já mám velké kameny.
A ještě jedna věc, to co dělá tak si přebudovává teritorium (byteček) tento jev můžeme pozorovat jaku ryb, raků, želv a jiných tvorů :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod LionOfJudah » Uto Nov 18, 2008 10:00 pm

Kód: Vybrať všetko
Axolotli s oblibou požírají malé kaménky, pamatujte na to při vašem výběru štěrkového podkladu. Běžný akvaristický štěrk, velikosti hrášku, by jim neměl činit potíž vytrávit.. Pokud by se ale jednalo o větší kameny, mohou jim způsobit koliku a jiné zažívací potíže, kvůli kterým zvíře může i zahynout. Neděste se ale pokud náhodou uvidíte vašeho axíka, jak polyká drobné kaménky. Je to zcela přirozené. Pomáhá jim to v trávení potravy a pokud máte v akváriu štěrk, tak tomu stejně nezabráníte, v přírodě tomu není jinak. Kameny větší než 2 cm již by ale polykat neměl. Příliš časté polykání štěrku, mnohdy svědčí o nedostatku potravy, kterou axolotl podáváte nebo může být známkou parazitického onemocnění.


Zdroj :
Kód: Vybrať všetko
http://web.spinet.cz/axolotl/


// a toto pozorujem aj u môjho jedinca tak netreba obavy :wink:
Obrázok užívateľa
LionOfJudah
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str Máj 21, 2008 7:09 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Str Nov 19, 2008 9:50 pm

Ano to máš sice pravdu, ale.....
Ale obezřetnost :!:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Obojživelníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron