Žubrienky

Aké druhy žiab či mlokov chováme? Skúsenosti s nimi...

Moderátor: štefan

Žubrienky

Poslaťod Kiko123 » Pia Jún 05, 2009 3:04 pm

Za školov máme jazierko. Skôr to je kôš zaliatý s vodov. Pozeral som sa na ten bordel a zrazu som uvidel žabu. Ako som ju hľadal, tak som našiel nejaký dutý pás, ktorý bol naplnený vajíčkami. Našiel som vrchnák vo vode a naplnil som ho tolkými vajíčkami, koľko sa ich zmestilo. Potom som prišiel domov a dal som ich do nádobky pol litrovej z umelej hmoty. Na druhý deň som spozoroval, že sa začali deformovať. Chcem sa spýtať, že či im mám nechať odstáť vodu a dávať im odstatú vodu alebo stačí vodovodná? Potom, keď sa vyliahnu, môžem ich kŕmiť vločkovým krmivom pre rybky? Máte s tým niektorí skúsenosti ?
Za odpoveďe ďakujem.
Obrázok užívateľa
Kiko123
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Uto Máj 19, 2009 5:05 pm

Re: Žubrienky

Poslaťod štefan » Sob Jún 06, 2009 12:54 pm

Ten "duty pas" bol retazec vajicok niektorej nasej zabky.
Nerozumiem trosku slovku "deformovat", mas na mysli, ze sa zacali ryhovat - teda zarodky nastartovali svoj embryonalny vyvoj?
K vode: rozhodne by som nepouzil nasu chlorovanu vodu, ale aspon ju nechal par dni odstat.
V predajniach sa daju kupit aj vlockove krmiva urcene pre najdrobnejsi plodik rybiek, no vyber taky, co obsahuje aj riasy. Mozno to zaberie a zacnu sa zubrienky vyvijat. No rozhodne potrebuju podiel zelenej stravy s podielom zivocisnej.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Kiko123 » Sob Jún 06, 2009 4:47 pm

To deformovať znamená vyvíjať. :D
Des už sa začali hýbať.
Diky za radu ohľadom krmiva.
Bolo mi ich ľúto nechať ich len tak v tej špine :(
Tí ľudia sú ale prasatá :cry:
Obrázok užívateľa
Kiko123
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Uto Máj 19, 2009 5:05 pm

Poslaťod Kiko123 » Pon Jún 08, 2009 6:08 pm

Dnes už začali plávať..
Obrázok užívateľa
Kiko123
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Uto Máj 19, 2009 5:05 pm

Poslaťod štefan » Pon Jún 08, 2009 6:14 pm

Parada!

Skus do vody dat senny nalev, aby sa vo vodnom stlpci vytvorila biomasa naroznejsich mikroorganizmov, ktorymi sa mozu zubrienky zivit. Skoda, ze nevieme o aky druh nasej zabky ide...
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Kiko123 » Uto Jún 09, 2009 3:14 pm

Žabu som v tom jazierku zahliadol ale nie celkom len hlavu bola taká hnedá a pripomínala mi ropuchu.
Obrázok užívateľa
Kiko123
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Uto Máj 19, 2009 5:05 pm

Poslaťod tufa » Str Júl 15, 2009 1:41 pm

zo zubrienok su uz mozno male zabky :D , ale len tak pre info v pase znasaju vajicka ropuchy. Skokany maju vajicka pokope.
Obrázok užívateľa
tufa
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Sob Jan 26, 2008 10:44 pm
Bydlisko: Prešov


Späť na Obojživelníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron