Pleurodeles waltl a ďalšie druhy mlokov

Aké druhy žiab či mlokov chováme? Skúsenosti s nimi...

Moderátor: štefan

Pleurodeles waltl a ďalšie druhy mlokov

Poslaťod štefan » Str Jan 03, 2007 3:08 pm

Chová niekto nás aj iné druhy mlokov než rebrovníkov?

Nevšimli ste si vo svojom mieste bydliska v zoo predajni ponúkať rôzne druhy mlokov?
Podeľtesa s nami o tom!
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Seginka » Pon Feb 26, 2007 5:30 pm

No ahoj. Ako sa ti dari s rebrovnikmi? Moji sa uz super zabyvali. Vzdy, ked ich krmim, tak mala sa okamzite vrhne na jedlo. Ti dvaja vacsi su trochu hamblivi, ale inak su v poriadku. Dala som im aj mena :lol: Nemo, Sirius a Floo :D Su to neskutocne zvierata. Vedela by som sa na nich pozerat od rana do vecera!!! Inak chcela som sa este opytat...myslis, ze by mohli nazivat spolu s vodnymi zabkami?? Asi skor nie..nikde som o tomto nic nenasla...Tak zatial vela stastia s potvorkami :P pa Peta
Seginka
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon Feb 26, 2007 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod štefan » Pon Feb 26, 2007 7:39 pm

Ahoj 8)
Vďaka za opýtanie. Mojim mlokom sa darí. Teda aspoň sa tak tvária :) .
Sú to skutočne unikátne tvory 8) , i keď ja im mená nedávam.
Nuž, ja som rebrovníky spolu so žabkami, napr. Xenopus ešte nechoval, ale pri Ambystoma mexicanum som tieto žabky mal a neodporúčam to! Pre žabky sa to bez následkov veru nezaobišlo :? .
Verím, že tu spoločne vytvoríme Fan Klub priaznivcov chovu obojživelníkov, pretože si to tieto fascinujúce tvory rozhodne zaslúžia 8) a pridajú sa k nám aj další ľudia :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod bboy_breaker » Str Feb 28, 2007 1:00 pm

chcem mloky halo a nikde ich nemaju poradte icq 395-443-650
chem mloky
bboy_breaker
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Jan 10, 2007 8:52 pm
Bydlisko: zlate moravce

Poslaťod štefan » Str Feb 28, 2007 2:38 pm

Už som Ti cez SS odpísal. Mloky je príliš široký pojem. Buď konkrétnejší :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod M150 » Ned Máj 13, 2007 12:56 pm

Prosim vas vie niekto kde sa daju na Slovensku zohnat akvaticke druhy mlokov?
A este jedna otazla: Ako je to na Slovensku s Axolotlom a CITES?
Obrázok užívateľa
M150
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Apr 21, 2007 1:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Poslaťod tarzanm » Ned Máj 13, 2007 1:01 pm

Čaute,aj mna to zaujíma :? Jeden Čech predava mlade jedince Axolotl mex. za 60 kč,sú tak lacné?alebo v tom niečo je. :?
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod štefan » Ned Máj 13, 2007 3:53 pm

Ahojte, o tej ponuke viem, no čo je za nou mi nie je celkom jasne. Len pre príklad:v ČR sa momentáne doslova pretrhlo vrece s Python regius. Ceny i zdravotný stav faremných odchovov sú rôzne a zašlo to už tak ďaleko, že keď som dal von svoj inzerát na P.regius z odchovu v SR či ČR ozval sa mi jeden kšeftár zo Slovenska (pomenujme si ho pracovne jašter), ktorý mi tvrdil, že práve on ponúka odchov a nie dovoz. Na moju otázku o čí odchov ide mi tvrdil, že to urobil jeho známy terarista, ktorý zrazu, keď som sa začal o neho zaujímať, nemal mobil, net a možno ani nevedel, čo to je had :? .
K veci: Ambystoma ako celý rod je nepochopitelne zaradený do CITESu, ale skúste si v našich ! obchodoch kúpiť tohto mloka s papiermi. Neuspejete.
Cena 60 Kč za 10 cm jedinca je ale privelká. Ak by ich (čo sa bežne deje)obchodník kúpil v ČR za dajme tomu 40,- Kč (množstevná zľava), nemohol by ten istý mlok u nás stáť cca. 150,- Skk. Obchodníci si totiž na živé dávajú minim. 100%.
Navyše, chovateľ či obchodník z ČR živé nepošle mimo ČR. Jedine si ísť po zvieratká tam. A keď ísť, tak zobrať ich viac, aby sme aj my do svojich chovov mali :wink: :D .
Je to síce protizákonné a keď tieto riadky číta IŽP SR, tak iste ich obchádzajú mrákoty, no ja som toho názoru, že radšej ísť s farbou von, ako chodiť do ČR po burzách a skupovať za facku zvieratá a tu ich ponúkať nielen za neskutočné ceny, ale aj umelo vytvárať názvy napr. pavúkov ako Crachypelma či škorpiónov Pandinus Amperator a hrať sa na....svetca :?
No nie :wink: :?:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tarzanm » Ned Máj 13, 2007 5:11 pm

Úplne s Tebou Števo súhlasím :lol:
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod M150 » Pon Máj 14, 2007 2:39 pm

Takze na Slovensku asi mlade axolotli nezozeniem?
Obrázok užívateľa
M150
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Apr 21, 2007 1:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Poslaťod štefan » Pon Máj 14, 2007 4:26 pm

Ale tak zoženieš, no rovná sa to náhode a to veľkej :? :wink: Ja tiež zháňam ešte nejaké tmavo mramorované a iné sfarbenie, no nádej ako sa vraví, zomiera posledná.Ak už dávno nezomrela :wink:

P.S. Bolo by ok, ak by niekto z nás informoval ostatných, ak sa mu podarí kdesi splašiť tieto neskutočné tvory :wink:
ĎAKUJEME 8)
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tarzanm » Pon Máj 14, 2007 7:08 pm

Čaute,ja už som o tom informoval kooooopec ľudí :P Nahodil som tuna v okolí takú siet informátorov 8)
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod tufa » Ned Mar 09, 2008 9:24 pm

Ahojky,
mne sa podarilo vcera kupit vo Zvolene mloky typujem Cynops orientalis. Zatial si zvykaju na akvarko, ktore som pripravila pre krevetky - zmena planu :lol: ale velmi mila. takze kto chce mloka nech uteka do ZV este ich par zostalo :D
Obrázok užívateľa
tufa
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Sob Jan 26, 2008 10:44 pm
Bydlisko: Prešov

Poslaťod štefan » Ned Mar 09, 2008 9:55 pm

Mozes sem pridat ich foto ci skutocne ide o C.orientalis? a aka je cena?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tufa » Pon Mar 10, 2008 9:16 pm

Boli po 90 Sk/ks.
A foto by som pridala, len neviem ako :( Poradte...
Obrázok užívateľa
tufa
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Sob Jan 26, 2008 10:44 pm
Bydlisko: Prešov

Ďalší

Späť na Obojživelníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron