Žabka (Xenopus laevis)

Aké druhy žiab či mlokov chováme? Skúsenosti s nimi...

Moderátor: štefan

Žabka (Xenopus laevis)

Poslaťod hellgirlll2 » Sob Mar 17, 2012 7:14 pm

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, mám 3 žabky, 2 albínky a 1 tmavú, chovám ich v akváriu, kde majú dosť vody, žiadne filtre vody nepoužívam, iba raz za čas sa im vymení voda, ide o to, že albínka samička má dosť často pokleslé tie plávacie blany, nemá ich tak natiahnuté, niekedy ich má aj natiahnuté(do vejárika) ale dosť často ju vidím, ako ich má pokleslé (ako keby sa niekedy ak schúlila), prv som si myslela, že to je v pohode len tak, ale v poslednej dobe je to dosť často a niekedy do vyzerá aj, ako keby sa bála, je pravda, že sa s nimi rada maznám, že im tam klepkám, môže to byť tým? Ďakujem za odpoveď, ak nechápeš neva, kľudne mi môžeš napísať na e-mail a ja viac vysvetlím. (hellgirlll.blog.cz@azet.sk)
hellgirlll2
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob Mar 17, 2012 6:50 pm

Poslaťod štefan » Sob Mar 17, 2012 9:32 pm

Treba si uvedomiť, že obojživelníky a teda i Xenopus laevis sú na dotyk našou rukou (navyše ak nie je mokrá) veľmi citlivé a brať ich do ruky či dokonca sa s nimi hrať im nemusí robiť dobre. Je tam dosť veľké riziko infekcie pri nechcenom mechanickom porušení povrchu tela žabky.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice


Späť na Obojživelníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron