Mlok-rebrovnik waltlov

Aké druhy žiab či mlokov chováme? Skúsenosti s nimi...

Moderátor: štefan

Poslaťod Filip » Uto Okt 30, 2007 10:03 pm

Mal som kedysi jedného mladého jedinca tohto druhu, bol v akváriu s rybičkami, kŕmil som ho z ruky a bol pomerne pekný, no moje rybky a hlavne tetraodon si to nemysleli.... :P
Obrázok užívateľa
Filip
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Ned Okt 28, 2007 12:57 pm

Poslaťod štefan » Štv Nov 01, 2007 1:56 pm

O tom, že Pleurodeles waltl zvládne aj Ancistrusa, svedčí následná fotodokumentácia :wink:

Obrázok

Obrázok

Foto: Štefan Čambal
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Uto Nov 06, 2007 6:54 pm

:lol: se ani nedivím. Já je mám raději v samostatném akváriu.Rybičky jím sice dávám,ale pokud mám hodně mladých,a taky mločkům chutnají :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod štefan » Uto Nov 06, 2007 7:10 pm

Ja som len predpokladal, ze ak korytnačka (NZ TSE) nezbaští Ancistrusa pre jeho kostenny pokryv tela, tak mlok si s nim tiez neporadi...ale zjavne som sa mylil. Okrem Ancistrusov som v nádrži mal aj A.nigrofasciatum od tany, ale tie mlokom s velkou radostou ozobavali konce chovstov a tak som ich daroval kamaratovi :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Uto Nov 06, 2007 9:37 pm

Ano ty jím chutnají a pravidelně jím je dávám,mršky se moc množí.
Jinak krabům,raků,a želvám taky chutnají :wink: a je to výživné.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Seginka » Str Nov 07, 2007 7:42 pm

Ludiaaaa, moja mlocica Floo zniesla vajicka :lol: Uz som ich oddelila a dostali vzduchovanie.....idem dalej studovat, co s nimi ;) Koki, sak som si pospala len dve hodky a plno vajicok :P
Seginka
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon Feb 26, 2007 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod štefan » Str Nov 07, 2007 8:30 pm

Ahoj Seginka,
aj moja skupina rebrovnikov v kuse znasa vajicka, ale su biele a to znamena, ze su neoplodnene, i ked v skupine je par samcov...
Ako vyzeraju tie tvoje?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Str Nov 07, 2007 8:40 pm

Tak to je dobrá zpráva,a pokud budou oplodněná tak to bude sláva.Je docela problém,aby byly vajíčka oplodněny.Většinou jsou neoplodněná-bohužel.Jinak držím palečky ať je máš oplodněné a dej vědět :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Seginka » Štv Nov 08, 2007 12:13 am

Hmmm, no maju cierno-bielu farbu. Je to ich prva znaska, tak by som sa teda necudovala, ked nebudu oplodnene. Inak stale nechapem, ako sa moze samec otocit ku samicke a oplodnit ju....sak ako ich tak sledujem, tak su ako na hlavu postaveni :D Casto su vsetci traja pokope a samce sa o nieco snazia...uvidime, co z toho bude... :shock:
Seginka
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon Feb 26, 2007 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod štefan » Štv Nov 08, 2007 6:19 pm

No ved uvidis, ale je skutocne pravda, ze prve znasky nemusia byt oplodnene.
Mloky maju vonkajsie oplodnenie, samicka sa pri pareni vozi na samcovi zakliesnena v prednych koncatinach a kopulacia neprebieha spojenim kloak, preto sa nemusi samec k samicke nijako otacat. Samec kdesi odlozi spermatofor a samicku "donuti" sa nad spermatofor postavit a nasat ho do kloaky. :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Seginka » Sob Nov 10, 2007 10:57 am

Haha, sranda :D To som fakt nevedela :D Hmmm,asi som si to mala pozriet lepsie :lol: :lol: :lol: No zatial sa niektore vajicka zakalili a ostali gulateho tvaru...tie budu neoplodnene predpokladam. Ale ostatne maju ciri slizik okolo seba a pretiahli sa...vyzera to, ako by to boli male larvicky...vpradu cierne a inak zlto-biele....Moze byt????:D
Seginka
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon Feb 26, 2007 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod tana » Sob Nov 10, 2007 7:14 pm

Nevadí příště už se podíváš :wink:
Jinak by bylo vhodné ty neoplodněné vajíčka odstranit,aby Ti nechytli náhodou i ty ostatní např. plíseň a pod.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Seginka » Sob Nov 10, 2007 11:44 pm

No, skusala som to odstranit, ale je to moc polepene spolu...radsej to necham tak.....zatial sa im dari dobre...a sranda, oni sa hybu :D :D :D
Seginka
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon Feb 26, 2007 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod štefan » Ned Nov 11, 2007 12:22 pm

Ako hybu? :) Vidiet, ze by sa zacinal zarodok formovat?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Pon Nov 12, 2007 4:39 pm

Seginka píše:No, skusala som to odstranit, ale je to moc polepene spolu...radsej to necham tak.....zatial sa im dari dobre...a sranda, oni sa hybu :D :D :D

Jasně,ale hlídej si to.jinak nový život-to je vážně báječná zpráva.Tak Ti všichni držíme palečka ať se Ti vyklubou mladí :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obojživelníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron